BT SINIFI VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN GELECEĞİ

Kodla Büyü

supervisor_52

Site Gezgini
İLKOKUL ORTAOKUL KESİN DÖNÜŞÜMLERİ, BT SINIFLARI VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN GELECEĞİ
2012-2013 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokul aynı binada eğitime devam eden bir okuldayım. 2013-2014 eğitim öğretim yılında ilkokul-ortaokul kesin dönüşümleri nedeniyle ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından başka bir ortaokula kadromun geçeceğini öğrendim ve geçeceğim okulda BT sınıfı yok. Şimdiki okulumda BT sınıfı var dersim yok gideceğim okulda BT sınıfım yok dersim var. BT sınıfının olduğu okulda bilişim teknolojileri(BT) öğretmeni olmadığından BT sınıfının atıl duruma gelme ihtimali var. Sorunları başlıklar halinde özetlersem:
1-BT sınıfı olup BT öğretmeni olmayan okullarda BT sınıfının atıl hale gelmemesi ve BT sınıflarının etkin kullanılmasını sağlamayı nasıl düşünüyorsunuz.
2-Günümüzde BT araçları eğitimin ayrılmaz bir parçası haline geldiğine göre BT öğretmeni olmayan okullarda, BT(Etkileşimli tahta-tablet-bilgisayar vb.) ile ilgili sorunlar çıktığında sorunları nasıl çözmeyi planlıyorsunuz.
3-BT sınıfı olmayıp BT öğretmeni olan okullarda öğretmenden en etkin şekilde yararlanmayı düşünüyorsunuz.
YUKARIDAKİ SORUNLARA ÇÖZÜM ÖNERİLERİM:
Bütün okullarda BT Rehber öğretmeni kadrosu açarak (işlerin profesyonelleri tarafından yürütülmesini sağlar) bütün okullarda en az 1(bir) BT Rehber Öğretmen olmasını sağlamak.

Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi isimli farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı kurs ise zamanla görülecektir ki bu kursu bitirenlerden alınan verim düşük olacaktır. Bunu şöyle kıyas edebilirsiniz diğer branşlardan eğitici formatörlük sertifikası alan BT Eğitici Formatörlerin ne kadar yararlı oldukları konusunda il müdürlüklerinden görüş alınabilir.
BT sınıflarının atıl duruma gelmemesi ve etkin kullanılması, BT öğretmenlerinden en iyi şekilde yararlanılması ve mağdur edilmemesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

arkadaşlar yukarıdaki metni MEB bilgi edinme birimine gönderelim, ilgililerin bir rkez daha düşünmesini sağlayabiliriz.

10 senedir durum aynı
ben umudumu kesiyorum.
dün müdür yardımcısı arkadaş sen zaten idari işlere yardım ediyorsun. sınavlara kazan iyi bir lisede müdür yardımcısı ol diye beni gaza getirdi...

-----------------------
http://www.aspnetx.com

Keyfi BT laboratuvarları kapatılıyor. Normlar gelişigüzel giriliyor. Norm işelmlerinde girilen 5 arası 10 ders saatleri ile normlar düşüyor. Geleceğimiz pek aydınlık değil....

Yer: Babil Krallığı

Tarihler: M.Ö. bir zaman dilimi, Zalim hükümdar Nemrut'un yaşadığı devirler..

Ve karar verilmiştir.. Hz.İbrahim günlerce önceden hazırlanan o dev odun yığının alevlenmesiyle birlikte ateşin ortasına mancınıkla fırlatılacak ve hayatına son verilecektir...Bu haber o civardaki varlıklara hemencecik yayılır..Ve bir karınca görünür Babil'in tozlu topraklı yollarında..Evet bir karıncadır bu yanlış duymadınız..Mini minnacık, küçücük antenleri olan altı bacaklı bir karınca...Ağzında da bir damlacık su ile ateşe doğru ilerlemektedir..

Bu olayı gören biri hemen karıncanın yanına yaklaşır ve ona şu soruyu sorar:

Ey karınca! Ne yapıyorsun, nereye gidiyorsun? O ağzındaki su damlacığını ne yapacaksın?

Karıncanın cevabı gayet nettir:

"Hz.İbrahim'in atılacağı ateşe doğru gidiyorum..Bu ağzımdaki su damlacığını O'nun atıldığı ateşi söndürmek için kullanacağım."

Bu sözleri duyan kişi hayretler içinde kalarak sorusunu yineler ve şöyle der bu kez:

"Evet ey karınca seni anlıyorum ama çok garibime gitti kusura bakma..Şu bir damlacık su ile mi Hz.İbrahim'in ateşini söndüreceksin?"

Karınca bu soruyu tereddütsüz şöyle cevaplar:

"Evet Hz.İbrahim'in ateşinin bu bir damla suyla sönmeyeceğini ben de biliyorum..Ama ateşi söndüremesem de Hz.İbrahim'in safında olduğumu belli edeceğim..

Safım belli olsun diye böyle yapıyorum..."

ARKADAŞLAR MEB BİLGİ EDİNMEYE YAZALIM BİR KEZ NE KAYBEDERİZ. AMA KAZANRSAK ÇOK ŞEY KAZANIRIZ.

Geri