Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BT Sınıfı tasfiyesi

Konu, 'BTS Destek' kısmında baloglurecep tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. baloglurecep

  baloglurecep Üye

  Kayıt:
  23 Mart 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğeni:
  23
  Arkadaşlar okulda müdür yardımcısıyım. Okulumuzun bt sınıfı var ancak derslik yetersizliğinden dolayı kaymakamlık onayı ile 4 yıldır derslik olarak kullanılmakta. (aktif bir sınıfın dersliği) bundan dolayı da pcler atıl kalmakta. Buna nasıl çözüm üretebiliriz. Ayrıca okulun idari pcleri olmadığı için oradaki pcleri de kaymakamlık onayı ile idari işlerde kullanmaktayız. Sınıfı komple tasfiye etmek için izlenecek yollar nelerdir? Tasfiye edip bilgisayarları da projeksiyon olan sınıflara monte etmek istiyoruz. Bilgisi olan meslektaşlarımın bilgi paylaşımında bulunmaları dileğiyle...
   
 2. adadeniz

  adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  9 Ekim 2010
  Mesajlar:
  3.034
  Beğeni:
  5
  saygıder müdür yardımcım
  değil kaymakamlık
  valilik oluruyla dahi hiçbir yolu yok...
  ben yaptım oldu dersin... yarın bigun hesap noktasında kimin nasıl yanacagını görürsün.
  bu konuda defalarca yazı yazılmıs BAKANLIK (kaymakamlık degil dikkat) BAKANLIK TARAFINDAN
  1- lablari dagıtamazsınız
  2- kendi cebinizden veya hibe yoluyla dahi olsa kurulu olan labları korumak icin okulun özkaynakları kullanılacaktır bunun icin azami özen gösterilecektir deniyor.
  3-derslik vb ihtiyaclar gerekcesiyle hiçbir sekilde lab kapatılamaz
  4-lab ekipmanları lab dısına cıkarılamaz, cıkarılmıs olanların en kısa surede toparlanması gerekmektedir

  diye yazı var...
  cıkar o yazıyı gönder KAYMAKAMA SAYIN MÜDÜR YARDIMCIM.
   
 3. baloglurecep

  baloglurecep Üye

  Kayıt:
  23 Mart 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğeni:
  23
  elbette dediklerinize katılıyorum. Yalnız okuldaki öğretmeler odasını bile biz derslik yaptık. Öğretmenlerimizin bir odası bile yok. Bırakın bakanlığı bizim duruma kimse çözüm üretemez. Tek çözüm acil ama acil 12 derslikli okul yapımı. Başka alternatifi yok. Tabii o olana kadar bizde imkanları böyle değerlendireceğiz. Her yıl teftişe denetime geliyorlar denetmenler sıkıntımızı görmekteler. Dolayısı çözüm getirici yaklaşımlar ve icraatlar gerekiyor bize.
   
 4. netame

  netame Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.708
  Beğeni:
  7
  İmkansızlıkların insanın elini kolunu nasıl bağladığını bt zümresi iyi bilir, zor gerçekten. Buna rağmen bir bts yi komple tasfiye etmek için yol gösterecek adam çıkacak mı bu forumdan bakalım..
   
 5. tolgahan0010

  tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  380
  Beğeni:
  58
  hocam bakanlığın bu konudaki görüşü belli. madem kaymakamlıktan onay ile idari bilgisayar yapmışsın. almışsın bu riski bir onayda sınıflarda kullanılması için al kaymakamlıktan riskin tam olsun. zannetmiyorum okulda bilgisayar öğretmeni olacağını küçük bir okul.
   
 6. baloglurecep

  baloglurecep Üye

  Kayıt:
  23 Mart 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğeni:
  23
  Teknolojiyi bilişimi destekleyen bu konuda çabalar gösteren bir öğretmen ve idareciyim. Aynı zamanda delphi ile profosyonel programcılıkla da ilgileniyorum. Delphi, asp, acces, fribird,sql, html gibi bir çok kodlamalara hakimim. Yani bilindik teknoloji, bt sınıfı düşmanı idareci değilim. Okuldaki öğrencilerim, 4+4+4 ten dolayı norm fazlası öğretmenler, ayrıca mağdur olan tüm öğretmenlerim bt sınıfından daha değerlidir. Bana göre bt sınıfında bilgisayarların atıl durmasından sınıflara dağıtılıp öğretmenlere zimmetlenmesi daha sağlıklı bir yol diye düşünüyorum. Bilgisayar kendinden beklenen amaca az da olsa hizmet eder böylece. Bir köşede makus kaderini beklemektense bu daha iyi değil mi ?
   
 7. faruk8542

  faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.028
  Beğeni:
  0
  Allah tan Tablet sınıfı olmayacakta tabletler direk sınıflara dağıtılacaktaa bizde böyle bir sıkıntı içine girmeyeceğiz.
   
 8. netame

  netame Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.708
  Beğeni:
  7
  Belki daha iyi hocam haklısınız, belki de değil.. Mebin hepimizi içine soktuğu zor durumu bilmesek çok farklı yorumlar yapılabilirdi. Özellikle devamlı ilgilenecek birisi yoksa sınıflarda o bilgisayarlar zimmetleseniz de gitti zimmetlemeseniz de. Birçok örneği mevcut. Öğretmenler odası bile dağıtılmış bilgisayarın lafı mı olur. Biz de kazan dairesi köşelerinde teneffüs geçirdik zamanında. Ama kimlerin hakkı var bu yatırımlarda düşünmeden edemiyorum. İyi niyetinizi sorgulamak işimiz değil, belki de bts ihtiyaç olan, şartları uygun bir okula transfer edilebilir. Ne diyelim bir çözüm bulursunuz inşallah.
   
 9. champi0ns

  champi0ns Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  388
  Beğeni:
  0
  pc Sınıfı 5 yıldan eski ise demirbaştan düşülebilir bt sınıfı dağıtılabilir. ama 5 yıldan yeni ise hiç kimse dağıtamaz
  benim okulumda olamaz. direnirim. Çözüm olarak milli eğitimden derslik olarak konteynır istenebilir. sonuçta 66 aylıkları ve 72 aylıkları aynı yıl okula alınmasından kaynaklı sınıf yetersizliği. norm fazlası sınıf öğretmenleri için bir çok formül getirdi. tek çözüm bt sınıfını öğretmenler odasını sınıf yapmaktan ibaret değil. kendi odanızıda sınıf yapın tüm idareciler aynı odada çalışsın.
   
 10. adadeniz

  adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  9 Ekim 2010
  Mesajlar:
  3.034
  Beğeni:
  5
  Sen coktan benim ve bu forumdaki bircok arkadasin dert yandigi kafadaki idarecilere donusmussun.
  Burda cozum arama
  Git kaymakamina soyle sana nasil izin verdiyse
  Dagitmak icin de izin versin. Burda bosuna cevap arama.
  Hesap gunu geldiginde gorurum senin yapacagin savunmayi
  Aktif sinif idarecisi
   
 11. sanalomer

  sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  946
  Beğeni:
  15
  Çok stresli yazmayın bu kadar arkadaşlar. Sonuçta yardım istenmiş. Bir gün biz istesek de istemesek de bu bts ler tamamen tarih olacak arkadaşlar.
   
 12. baloglurecep

  baloglurecep Üye

  Kayıt:
  23 Mart 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğeni:
  23
  yorum yapan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Resmi yazı silsilesi kullanılarak bakanlığa kadar ulaşacağız. Umut ediyorum ki tek bilgisayar dahi atıl olmadan zarar görmeden hak ettiği gibi kullanılacak çözüm üretilir. Bizler idareciyiz ama tüm eğitim camiasından beklenildiği şekilde mucizeler de gerçekleştiremiyoruz. İmkanları zorluyor, sınırları zorluyor, gerekirse resmi dilencilik yapıyor kaynak bularak çözüm üretmeye, yapılacakları yapmaya gayret ediyoruz. Ancak yapabieceğin şeyler de bir yerde tıkanıyor. Biz artık tıkandık. Yorumlara bakıyorum da bt sınıfını insan yaşamından (öğrenci, öğretmen) ileri gören arkadaşlarımız var. Açıkçası bu üzdü beni. Hiç bir şey insan yaşamından kıymetli değildir.
   
 13. fernandito

  fernandito Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2008
  Mesajlar:
  446
  Beğeni:
  2
  hocam bu yazı nerde paylaşabilir misin, benim sınıfı da kapatmayı düşünüyorlarmış.
   
 14. ylmz

  ylmz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  950
  Beğeni:
  24
  ya bu bt sınıflarıyla ne alıp veremediği var bu milletin arkadaşlar bence kesinlikle korunması lazım hem sınıfların hemde bilişim teknolojileri branşının gercek değerinin anlaşılması için
   
 15. skolst

  skolst Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2008
  Mesajlar:
  426
  Beğeni:
  0
  hocam sen peki mudur yard. olarak okulunda bilgisayar dersine girmiyor musun merak ettim normalde 6 saat girmen gerekiyor.Hem Bt sınıfı da su an yok diyorsun o zmn nasıl o kurumda mudur yrd. oluyorsun?
   
 16. antigen

  antigen Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Aralık 2007
  Mesajlar:
  160
  Beğeni:
  0
  hocam doğru diyorsunuz da bilgisayar öğretmeni olmadan o sınıflar korunamıyor ne yazıkki. benim eski çalıştığım okulda da benim tayinim çıkınca 4+4+4 e geçildi diye ve bt öğretmeni olmadığından sınıfı dağıtmışlar ve kaymakamlık oluruyla. yaptım oldu mantığı kimsede bu sınıfı neden dağıttın demiyecektir.
   
 17. güzel günler

  güzel günler Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  113
  Beğeni:
  0
  madem bilgisayara hakimsin neden atıl durumda duruyorlar. madem o kadar sorun çözücü görüyorsun kendini birkaç veli bul, 2-3 odalık ek bir bina yaptır okuluna, hemen gözünüzü bt sınıfına dikiyorsunuz. seninki iş çözmekdeğil dostum işgüzarlık. inşaallah bütün idarecileri bir odaya tıkarlarda o zalim idarecilere bitarafımla gülerim bende. siz kocaman odaları tek başınıza kullanıp sıcak odanızda oturup çay kahve içerken biz o bt sınıflarında tıkış tıkış eğitim vermeye çalışıyoruz. o sınıflar bizim ekmek teknemiz bizden ne dememizi bekliyorsun ki? vur, kır, parçala, böl, yok et, sende rahatla, bizde.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal