BT sınıfı olmayanlar ne yapıyor?

Kodla Büyü

bigeast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba.Geçen yıl 5. ve 6. sınıflara BT sınıfı olmadığından dolayı aynı programı uyguladım. Bu yıl iki farklı program yapmam gerekiyor. Benim durumumda olupta ikinci bir program hazırlamak zorunda olan var mı? Varsa 6. sınıflar için yapılmış örnekler gönderebilir mi?

Hocam aynı durum benim için de geçerli.Ne Bt sınıfı ne de projeksiyon var! Kitap da yok bi de üstüne! Ne yapcam nasıl geçecek böyle bilmiyorum...

Sayın hocalarım okulumda BT sınıfı yok. Mecburen dersleri teorik işleyeceğim. Fakat yıllık plan yapamadım. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı ???

gecen sene sinifim yokdu defter vs cok ugrastim bu sene depoya el koydum temizlettim 15 masa buldum bir kacda kasa simdi kasa bakiyoruz bulmak icin büyük ihtimal ugrasip didinip yapacagim yoksa olmuyor kitap vs olmadan

Aynı durumdayım hocam. Ben de 5 ve 6'lra aynısını anlatmıştım, bu sneki 6'lara daha farklı plan yapmam lazım. Yapan ve paylaşan olursa seviniriz.

Ben de aynı durumdayım arkadaşlar. Geçen yıl teorik konuları 5lere daha temel, 6lara biraz daha ayrıntılı işleyip defter tutturmuştum. Ama geçen yıl akıllı tahtası olan bir sınıfım vardı 2. dönem word ve powerpoint işlemiştim oradan göstererek. Bu yıl o imkanı da elimden aldılar :( Planı geçen sene aynı yapmıştım daha öğrencileri ve dersi yeni tanıdığım için ama bu yıl 2 plan yapacağım ayrı ayrı. Zümreyi, planı ve geçen yıl yaptığım etkinlikleri en kısa zamanda yükleyeceğim...

miagi' Alıntı:
Ben de aynı durumdayım arkadaşlar. Geçen yıl teorik konuları 5lere daha temel, 6lara biraz daha ayrıntılı işleyip defter tutturmuştum. Ama geçen yıl akıllı tahtası olan bir sınıfım vardı 2. dönem word ve powerpoint işlemiştim oradan göstererek. Bu yıl o imkanı da elimden aldılar :( Planı geçen sene aynı yapmıştım daha öğrencileri ve dersi yeni tanıdığım için ama bu yıl 2 plan yapacağım ayrı ayrı. Zümreyi, planı ve geçen yıl yaptığım etkinlikleri en kısa zamanda yükleyeceğim...

Çok memnun kalırız hocam

Bu sene yeni tayin olduğum okulda da bt yok hocam. Hem liseden hem de bt sınıfı olan bir okuldan sonra bu duruma alışmam biraz zor olacak gibi :)

geçen sene çoğu arkadaş 5 ve 6 lara aynı dersi işliycem dedi. peki hocam 5 ler 6 olunca ne yapacaz dedim. Allah kerim dedi :) 5 ler 6 oldu. Allah'da kerim ama ne yapıcaz şimdi?? :) 6 lara ayrı plan yapıcam diyorsunuz ama planı neye göre yapıcaksınız? yani kazanımları nasıl yazacaksınız?
bt sınıfım vardı 15+1 iyi bilgisayarlar. hepsine tek tek emek verdim. 4+4+4 sistemi gelince resmi yazı ile sınıf yetmezliğinden dolayı bt sınıflarını dağıttılar. yarım dönem sonra 5-6 lara bt yi zorunlu ders yaptılar ama ben bilgisayarlarımdan oldum :( projeksiyonum var, kendi laptop'ımı götürüp getiriyorum her gün. oysa bir zamanlar hem'e bağlı kurslar bile açardım. neyse..... yazı yazdırmak en iyisi yoksa 2 ders saati dolmuyor. ders çabuk bitince çocuklar pc olmadıgından sıkılıp gürültü yapmaya başlıyorlar. yazı yazınca en azınan hakimiyet öğretmende oluyor.

6'lara aynı konuları tekrar ama daha detaylı anlatıcaz sanırım. çocuklar biz bunları geçen sene işledik, hoca aynı şeyleri anlatıyor diye bizi okula maskara edecek ama, kazanımlara bakınca da başka bir şey çıkmıyor ortaya. demek ki bizden istenen de bu. sizler ne yapacaksınız neler işleyeceksiniz??

kct06' Alıntı:
geçen sene çoğu arkadaş 5 ve 6 lara aynı dersi işliycem dedi. peki hocam 5 ler 6 olunca ne yapacaz dedim. Allah kerim dedi :) 5 ler 6 oldu. Allah'da kerim ama ne yapıcaz şimdi?? :) 6 lara ayrı plan yapıcam diyorsunuz ama planı neye göre yapıcaksınız? yani kazanımları nasıl yazacaksınız?
bt sınıfım vardı 15+1 iyi bilgisayarlar. hepsine tek tek emek verdim. 4+4+4 sistemi gelince resmi yazı ile sınıf yetmezliğinden dolayı bt sınıflarını dağıttılar. yarım dönem sonra 5-6 lara bt yi zorunlu ders yaptılar ama ben bilgisayarlarımdan oldum :( projeksiyonum var, kendi laptop'ımı götürüp getiriyorum her gün. oysa bir zamanlar hem'e bağlı kurslar bile açardım. neyse..... yazı yazdırmak en iyisi yoksa 2 ders saati dolmuyor. ders çabuk bitince çocuklar pc olmadıgından sıkılıp gürültü yapmaya başlıyorlar. yazı yazınca en azınan hakimiyet öğretmende oluyor.

6'lara aynı konuları tekrar ama daha detaylı anlatıcaz sanırım. çocuklar biz bunları geçen sene işledik, hoca aynı şeyleri anlatıyor diye bizi okula maskara edecek ama, kazanımlara bakınca da başka bir şey çıkmıyor ortaya. demek ki bizden istenen de bu. sizler ne yapacaksınız neler işleyeceksiniz??

hocam aynen ben de dediğiniz gibi yapacağım sanırım.. 5 lerde işlediğimi evirip çevirip tekrar vereceğim.. hem hatırlarlar hem üstüne bişeyler katarız.. bazı konuların daha çok ayrıntısına gireriz.. extradan excel, video düzenleme, scratch vs. gibi şeyler de anlatırım.. yazılıyı da deftere yazdırdıklarımdan sorar geçerim diye tahmin ediyorum..

5 ve 6lar için yıllık plan forumda bir arkadaş yapmış arkadaşlar labı olmayanlar için gayet uygun. 5ler daha temel 6 lar daha ayrıntılı. ben programlama 5lere anlatmıyorum 6lara da sene sonunda sadece algoritma mantığını veriyorum. buna uygun bir plan ektedir.

Ekli dosyalar

• 2014-2015 Yıllık Planlar_ 5-6 sınıf.zip
    14.1 KB · Görüntüleme: 191
Tek öğretmen zümre yapmıyor normalde ama bizim okulda illa isteniyor. Lab da olmayınca zümrede yazacak çok şey de olmuyor. Labı olmayanlar için arkadaşların yapmış olduğu zümrelerden birini düzenledim çok ayrıntılı değil zaten idare okumuyor...

Ekli dosyalar

• ORTAOKUL BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ I.DÖNEM ZÜMRESİ.zip
    16 KB · Görüntüleme: 89
Geri