BT sınıfı olmayan BT öğretmenleri

Kodla Büyü

sananeki

Site Gezgini
Arkadaşlar benim gibi olan var mı bilmiyorum ama hemen durumumu yazayım.
5 ve 6. sınıflarda toplam 17 sınıf var. büyük ihtimal 7 ve 8lerden de birkaç ders çıkacak . Okulda iki tane bt sınıfı(içinde sadece masa ve sıra var ilaç niyetine bir tane bile bilgisayar yok projeksiyon da yok) var. Şimdi ben nasıl bir program uygulamalıyım.
Benim düşüncem öğrencilere 1-2 ortalı bir defter aldırıp, konuları anlatmak ödevleri de mail olarak istemek ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle Allah yardımcın olsun hocam
bence okul idaresinden bir projeksiyon iste en azından ve yansıtarak anlat.
gerekirse uygulamaları da sırayla öğrencilere yaptırırsın bazen
not tutturursun anlattıklarından

Arkadaşlar bende kara kara düşünmeye başladım bilgisayar var ama sınıf yok, sınıf mevcutları 60'a yükseldi, ne yapacağımı bilemiyorum. Banada biraz fikir verin, şaştım kaldım valla :verymad:

seçim zamanı bastıralım hepmizin okullarına bt sınıfı kurulsun bende de yok :p

BEN DE AYNI DURIMDAYIM.REZİLLİK DİZ BOYU ARKADAŞ.. NE LAB VAR NE PC NE DE PROJEKS,YON. SADECE KÜTÜPHANEDE PC VE PROJEKSİYON VAR. HER ZAMAN ORAYI BEN KULLANAMAM TABİ DİĞER ARKADAŞLAR DA KULLNAMK İSTEYECEKLER. OFFFFFFFFFF

benm okulda da bilgisayar var ama sınıf yok. ilk okul ve orta okul tek binada. ilkokul için yeni bina yapılmış ama ne zman faliyete gireceği belli değil. Müdür o okul faliyete geçince anca size bi sınıf verebiliriz dedi (bide lab ı baştan kurmak var.s) Sınıf yetmezliğinden birleşmiş sınıflar var düşünün.. ne yapacağım hiç bilmiyorum. Müdür p.tesi günü hocam boş sınıf kalmadı siz dışarda ders anlatın derse hiç şaşırmam :D (Mahmut hoca gelir aklıma okul dört duvarı olan bi bina değildir:p) bide okul sobalı. Bu sobayı kim yakacak.s sonum buna benziyor :D => http://www.youtube.com/watch?v=FKYuEXSw56w :D

yıllık planları inceledim iki sınıfında planı aynı görünüyor
etkinlikler farklı ama benim gibi bilgisayarı olmayan öğretmenler için bir kaynak kitap bilen varmı

ben ordan burdan bilgisayar toplayarak bt sınıfı oluşturcam gördüğüm bütün insanlara soruyorum kullanmadığınız bilgisayarınız var mı diye. bugün bir sınıfın kullanılmadığını gördüm o sınıfı laba dönüştüreceğim yoksa ben bişey yapmasam idarenin bişey yapacağı da yok. üçlü priz falan alıcam ana switchden kablo çekip internet falan sağlıcam ama bi de btr olarak görevlendirildim bu işleri yapmak için zaman da lazım artık yaratıcaz yokluktan bişeyler. sonuçta yazık çocuklara.

yıllık planımı yaptım. uygulamaya başladım bile.tek sorun her hafta konuları bulmam gerekiyor. :cry:

benim BT laboratuvarını sınıf yokluğundan kaldırmışlar normal sınıfa dönüştürmüşler. bilgisayarları da sınıflara dağıtmışlar ama onların da hayrı yok projeksiyon var heer sınıfta ama projeksiyonlardan görüntü alamıyoruz :D ne olacak bilmiyorum.

Geri