BT SINIFI İMAGE-YEDEK ALMA SORUNU(Pardus-Windows 7)

Kodla Büyü

BesSTy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaşlar,

BT sınıfım 2010 yılında kurulu Crea BT sınıfı. Normalde Pardus 2009 ve Vista yüklü olan bilgisyarlara, win 7 yüklemiş idim.. Yıl sonu geldi .. Pardusları 2013 yapıcam ve güncel bir Win 7 yükleyecem.. Acronis ile yedek alırken şöyle bir sorun oluyor....

Pardus'un yüklü olduğu alan da farklı bölümler var onları backup alıyorsun ama geri yüklerken sorun ççıkarıyor...
Ghost ile disk to disk yaptım ama onda da grub hatası aldım...

Etkileşimli tahtaların ilk halinde de bu şekilde sorun yaşamıştım ama güncel etkileşimli tahta da adamlar nasıl olduysa halletmişler sorunu yani acronis ile yedek alırken etkileşimli tahta da sorun çıkmıyo artık...

Nasıl bir yol izlemem lazım.. Çift işletim sistemi var.. Bunu aynı özelliklere sahip bir PC ye kurarken en sorunsuz nasıl yükleyebilirim.. Teşekkürler..

Acronis ile CD'Den boot ettikten sonra, Harici bir sabit disk takın, sabit diskin tamamının imajını harici diske alın. Geri yüklerken de aynı şekilde harici diskten komple sabit diski recovery yapın.
Kısaca bu tür çift işletim sistemli sabit disklerde, parça parça değil, bütün sabit diskin imajını alıp/yüklemek gerekiyor.
Eğer ghost'un eski DOS versiyonlarını kullanıyorsanız, belki destekleme noktasında sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Acronis için de en azından 2011 sürümünü kullanmaya çalışın.

Acroniste hata veriyor hocam... Geri yüklemede sıkıntı var.. Clone Diskte de aynı hatayı veriyor...

hocam acronisle sadece c nin yedeğini al 10 numara iş çıkıyor. Bende parduslu almıştım ama bilgisayarın biri göçünce sadece c'yi yüklüyorum.

@yakuphan hocam,

acronisle tüm diskin yedeğini aldığım ve geri yüklediğim zaman grub hatası veriyor..

keza ghost ile de benzer hatayı alıyorum...

tekrar deneyeceğim her ikisi ile de atladığım bir şeyler olabilir..

Bilgisayarın birine Win 7 kurdum .. Bir bölüme de Pardus 2013 .. EasyBCD ile açılma olayını ayarladım.. Pardusu kurarken grub yüklemedim.. Windowsun loader'ı kullansın diye.. Pardus 'u seçtiğim zaman imleç yanıp yanıp sönüyor.. Sadece siyah ekran.. ? Yardımlarınızı bekliyorum..

bessty hocam aynı sorunları bende yaşıyorum. win7 ve pardus kurdum. easybcd yi hallettim ancak. acronis ile disk to disk yaptıktan sonra GRUB hatası veriyor. Sorunu halledebildiniz mi?

Geri