BT sınfında arasıra internet kesiliyor...

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar BT sınıfımda 10-15 dakikada bir bazı bilgisayarlarda net kesiliyor 2-3 dakika sonra geliyor. o sırada pig atıyorum modemi görmüyor, sonra kendiliğinden düzeliyor. Sebebi ne ola ki ? Çözemedim bir türlü.

Hocam buna benzer sorun bende yaşıyorum. Ağda çoklayıcı kullanmışsanız 444 7 555 'i arayıp bulunduğunuz etiket numarasını ve çoklayıcının serinumarasını bildirerek tanımlama yaptırtmanız gerekiyor. Bunu yapmışsanız diyecek bir şey yok :scared: :scared: :scared:

Hocam henüz fatih hattı değil meb hattı kullanıyoruz, normal internet yani...

Aynı sorun okulumuzda sadece bt sınıflarında değil tüm bilgisayarlarda söz konusu. Fiber fatih projesi hattı ve altyapısı değil. Fakat DHCP ip vermiyor. Bazen net tamamen gidiyor. Bazen girdiği sayfalara girmiyor. Enteresan bir hal aldı.

Okullarda internet var demesinler bari. Kullanamıyoruz ki. Saçmalığın alası bu.

hocam bizim okulda da aynı durum söz konusu. genel bir sıkıntı sanırım. ama şimdi iyi gibi.

Bu sorunu bende yaşadım ama sıkıntının benim bilgisayarımda kurulu olan win10 dan kaynaklandığını sanıyorum. bilgisayarımda win7 ve win10 yüklü. win7 deyken hiçbir problem yok ancak win 10 a geçtğimde labdaki 2 bilgisayar ve benim bilgisayarım internete girmiyor. değişik bir durum.

el ile ıp ve dns verin. ben öyle kurtuldum. 192.168.1.(80-254) arasında. ağ geçidi 192.168.1.1 DNS 195.175.39.39 195.175.39.40 verdikten sonra ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp tekrar aktif edin. sorun çözülür.

Geri