bt rehberlik görevi 30 saat ibaresi

Kodla Büyü

zuhall

Aktif Üye
arkadaşlar bt rehberlik görevi 30 saattir ibaresi nerde geçiyor. bana gösterebilir misiniz. liseye görevlendirildim. okula göstermem lazım. yoksa sabah 8 akşam 5 devam eder yine. yardımcı olursanız sevinirim.

hocam ders programında bt rehberliği olarak yazılacak diyor. yani kendi okulunda kaç saat ders varsa gireceksin artı görevlendirildiğin yerde de 30 a tamamlayacaksın. fazla çalışırsan parasını alamazsın. Branş öğretmenleri max 30 saat derse girebilirler.

BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. Kadrosunun bulunduğu okul ile BT Rehberliği yaptığı okullar farklı olsa bile iki ders çizelgelerindeki toplam ders saati sayısı bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısını (30 saat) geçmeyecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında görev verilmeyecektir.

http://duzce.meb.gov.tr/www/bt-rehber-o ... /icerik/52

gokhanlafci' Alıntı:
hocam ders programında bt rehberliği olarak yazılacak diyor. yani kendi okulunda kaç saat ders varsa gireceksin artı görevlendirildiğin yerde de 30 a tamamlayacaksın. fazla çalışırsan parasını alamazsın. Branş öğretmenleri max 30 saat derse girebilirler.

hocam kendi okulumuzda ki derslerimize gireceğiz. Fakat gittiğimiz okulda okulun ders saati kadar gireceğiz. 30 saat muhabbeti yok gittiğimiz okulda.Bazı iller hariç. Bizim ilde 30 saat ibaresi geçmiyor. Ama geçen illerde kendi okulundaki ders saati+görevlendirme ile gittiği okul=30 saat olacak diyor. O iller sanşlı iller:) ama bizim illerde okulun dersi kaçta biterse lisenin ozaman okuldan ayrılıırz.

hocam aslında hiç bir yerde yazmıyor bu ifade bazı il mem lerin bu konuda yazısı var ama onuda pek umursamıyorlar ben kendi okulumda 8-3 duruyorum işlerimi yaptıktan sonra çıkıyorum pek bir problem yaşamadım bakalım

okanbaris' Alıntı:
hocam aslında hiç bir yerde yazmıyor bu ifade bazı il mem lerin bu konuda yazısı var ama onuda pek umursamıyorlar ben kendi okulumda 8-3 duruyorum işlerimi yaptıktan sonra çıkıyorum pek bir problem yaşamadım bakalım

nasıl hiçbiryerde yazmıyor hocam
Bakanlığın gönderdiği asıl yazı 30 saat ibaresi mevcut

görevlendirme yazısında haftalık ders programı yapılacağı söyleniyor.Burdan haftada 30 saat olduğu çıkarılıyor. :+1:

Zizu_' Alıntı:
okanbaris' Alıntı:

nasıl hiçbiryerde yazmıyor hocam
Bakanlığın gönderdiği asıl yazı 30 saat ibaresi mevcut

hocam aynı yazı bende de var 30 saat denmiyor ders programı yapın diyor boş olduğu saatlere BT Rehberliği yazın diyor 30 saat diye bir ibare yok malesef 2 li eğitim olan okullarda hala sorun devam ediyor malesef

Ya şu 30 saatlik olaya net bir açıklama yapıldımı , ben 2. dönem btr olarak görevlendirildim o nedenle konunun dışında kalmışım biraz 30 saat mantığını kullananlar hangi belge ve dayanağa istinaden yaptı merak ediyorum özellikle bursalı arkdaşlara soruyorum

30 saat diye birşey ne ilk yazıda nede tereddüt edilen hususlar yazısında yok hiç olmadı!! Benim okulda 09.00 da ders başlar 5. sınıfların seçmelileriyle artık 16:10 de bitiyor yani dersler sürdüğü sürece okulda kalınacak. Tabi idare ile aran iyiyse 15:30 da da çıkarsın 15:00 da da çıkarsın o ayrı.

neliş' Alıntı:
Ya şu 30 saatlik olaya net bir açıklama yapıldımı , ben 2. dönem btr olarak görevlendirildim o nedenle konunun dışında kalmışım biraz 30 saat mantığını kullananlar hangi belge ve dayanağa istinaden yaptı merak ediyorum özellikle bursalı arkdaşlara soruyorum

bende merak ediyorum nerede bu yazı. ikili öğretim (sabah-öğlen) şeklinde okulumuz müdürde 5 lere göre hareket etmemi istedi yani; birgün 13,30 da diğer günler 12,40 ta çıkış.

30 saat diye bişey yok artık. ikili ise ya sabahçı ya öğleci tam gün ise okul bitene kadar.

ikilii öğretim yapanlar şanslı, normal öğretimler bekliyor yine. formatörlükten farkı biraz daha erken çıkabiliyoruz sadece.

her il kendi kafasına göre davranıyor gene formatörlükte olduğu gibi bizi idarenin ellerine eziyetli olarak bırakıyorlar bari bir yazı çıkarıyorsun açıklamsını düzgün yapında herkes kendi görevini saatini bilsin , rezillik yaa :verymad:

hala 30 saat deyip kafaları karıştırıyorsunuz
resmen yazıda ders saatleri içerisinde diyor ve adamlar arayıp konuştuğunda okulun ilk dersinden son dersine kadar orada olacaksınız diyorlar
bence daha karıştırmanın alemi yok
hak diyorsak kadro hakkı için uğraşalım derim

hocam müdürleri yada ilçedekiler tarafından bütün gün okulda tutulan öğretmen arkadaşlarımıza göre 30 saat ibaresi yok. yani onlar öyle deyip duryorlar. bilişim rehberliği görevi ders programında gösterilir cümlesi gayet açık ve net

kim yazıyor bu yazıları çok merak ediyorum ya böyle bir zırvalık olabilirmi, mahkemeye versen anında döner, koskoca bakanlık bu kadar rasgele yazı yazarmı? her şey oyuncak oldu....
Ben 20 saat derse giricem üstüne 10 saat ücret almak için 08.30 dan 16:30 a kadar beklicem ikili öğretimdeki arkadaşım belki hiç derse girmeden 08:00-13-30 çalışacak aynı üceti alacak, nerde eşit işe eşit ücret???

hocam görevlendirildiğin lisenin sabah eğer ders saati 8 de başlıyor 16.30 da bitiyorsa sen de bu saatler arasında okuldsa olmak zorundasın.
yok eğer başlangıç saati 7 bitişi diyelim ki 12 ise o zaman da 7-12 arası orda olmak zorundasın.
30 saat gibi bir ibareyi boşuna arama hiçbir yerde bulamazsın.
ortaokulda görevlendirilen arkadaşların başlama saatleri ve bitiş saatleri arası haftalık 30 saat olduğu için böyle bir kanı oluşturdular ama kesinlikle çalışma süresi 30 saattir ibaresi yok

eşitlik bunun neresinde nasıl oluyo bu iş dersen dikkatini çekerim "MEB" :)

Geri