BT Rehberliği Ders Programı ve Boş Gün !

Kodla Büyü

menala

Aktif Üye
Arkadaşlar görevlendirileceğim lisede 2 gün 8, 3 gün 7 saat ders var. Programım hazırlanırken 2 gün 8 ve 2 gün de 7 saat BTR yazdırsam, yani 2*8+2*7 = 30 saat yazdırsam 4 günde 30 saati tamamlayabiliyorum. Yani 1 günü boş çıkarabiliyorum. Bunu yapmaya çalışsam çok mu ayıp olur? :D

Re: BTR Ders Programı ve Boş Gün !

sanırım kabul etmiyorlar amaç hergün okulda olmak yani 30 saat olacak ama hergün olması gerekiyor sanırım

Yahu 30 saat nerede yazıyor? Okuldaki eğitim öğretim süresince diyor, yani 8 saat ders varsa 8 saat, 7 saat varsa 7 saat kalacağız gibi anlıyorum ben.

obsearchverim' Alıntı:
Yahu 30 saat nerede yazıyor? Okuldaki eğitim öğretim süresince diyor, yani 8 saat ders varsa 8 saat, 7 saat varsa 7 saat kalacağız gibi anlıyorum ben.

"BTR Görevi" 7. ve 8. madde bence açık. Ders programında 37 saat ders yazacak değiller ya?

obsearchverim' Alıntı:

hocam bizim okulda 9 saat ders var, 6 saat ders olanla 9 saat ders olan arasındaki günlük 3 saat gibi neredeyse yarım mesailik farka aynı ücret hangi akla, mantığa ve vicdana yakın peki bana söylermisiniz?
hepimiz aynı bakanlığa bağlı personeliz, kaldıki farklı kurumlarda bile olsak eşit işe eşit ücret yasası var, bu böyle yorumlanamaz zaten yorumu il memler yapıyo yazıyla olmasa bile sözle böyle olması gerektiğini ankarada duyurmuşlar, aksi zaten düşünülürse davalık olur ve yüzde yüz mahkemeden döner...

tabiiki ayıp olur ve zaten olmaz yapmazlar normalde yasaktır öğretmenin bir gününü boşaltmak ki siz bt rehber öğretmenisiniz hiç olmaz

hocam bizim okulda 9 saat ders var, 6 saat ders olanla 9 saat ders olan arasındaki günlük 3 saat gibi neredeyse yarım mesailik farka aynı ücret hangi akla, mantığa ve vicdana yakın peki bana söylermisiniz?
hepimiz aynı bakanlığa bağlı personeliz, kaldıki farklı kurumlarda bile olsak eşit işe eşit ücret yasası var, bu böyle yorumlanamaz zaten yorumu il memler yapıyo yazıyla olmasa bile sözle böyle olması gerektiğini ankarada duyurmuşlar, aksi zaten düşünülürse davalık olur ve yüzde yüz mahkemeden döner...

:+1:
yazıda sabahcı öğlenci olabilir diyor ( mevcut duruma göre zor ama olabilir diyor), o zaman sabahcı öğlenci çalışan bir arkadaşla başka okulda tüm gün çalışan bir arkadaşın eşit ücret alması adil olur mu, bir de bu açıdan bakın, yazı çelişkilerle dolu evet ama biz bilişimciler hep ezildiğimiz için hep kötü olanı bizim için düşünmüşlerdir diye kötü olanı anlamaya çalışıyoruz. Yazı herkes için 30 saat. Hepimiz eşitiz, diğer öğretmenler neyse biz de oyuz. Allah aşkına biz fazla hak mı istiyoruz. Eşitlik istiyoruz sadece ve o da olması gerekiyordu ve oldu.

Olması gerek diye düşünüyorum. Sonuçta önemli olan ders saatidir.

İdare kabul eder mi o ayrı bir durum.

hocam gününüzü boşaltmak bence biraz ayıp olur gibi. biz biraz joker olduğumuz için her gün bulunmamız gerekir. zaten çalışma saatleri düzenlendi bence yeterli. şimdiye kadarki olumsuzluklardan hep şikayet ettik ama şimdi durum biraz düzeldi gibi. şimdiye kadarki gösterdiğimiz özverinin yarısını gösterirsek yeterli olur.

obsearchverim' Alıntı:
öyle deği hocam çizelgede 30 saati verirken eğitim öğretimin olduğu saaate denk gelsin diyor, yoksa benim günde 8 saat var 6 saat olandan 2 fazla, ayda eder 40 saat fark ne demek? yazmış trabzon il milli eğitim branş öğretmeni 30 saat girer, btr öğretmenine de 30 saat yapacaksınız diye, herşey açık başka yere çekmeyelim, 30 saatin içindeki "btr görevi" eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak diyor.

menala' Alıntı:
Arkadaşlar görevlendirileceğim lisede 2 gün 8, 3 gün 7 saat ders var. Programım hazırlanırken 2 gün 8 ve 2 gün de 7 saat BTR yazdırsam, yani 2*8+2*7 = 30 saat yazdırsam 4 günde 30 saati tamamlayabiliyorum. Yani 1 günü boş çıkarabiliyorum. Bunu yapmaya çalışsam çok mu ayıp olur? :D
Ayıp olmasa bile hocam bizim okullarda görevlendirilme amacımıza ters bir durum.Biz eğitim-öğretim saatlerinde 30 ders saatini aşmayacak şekilde okulda durmalı ve rehberlik yapmalıyız.

bdogretim' Alıntı:
Allah size yeniden formatörlük görevlendirmesinde olduğu gibi çalışma şartları nasip etsin!!!!!!!
Bi kendinize gelin ya. Rehberlik öğretmenleri, günde 6 saar çalışıyor. İkili öğretim yapılan okullarda 1 yada 2 günü boşaltıyolar mı. Bugüne kadar bize yapılanlar müstehakmış diyorum. Haketmişiz, sizin gibi zümreler olduğu müddetçe daha da sürünürüz.
Gönülden değilse bile "Allah size yeniden formatörlük görevlendirmesinde olduğu gibi çalışma şartları nasip etsin!!!!!!!" bu duanızı hiç yakıştıramadım.Şakası bile ürpertici.Diğer yandan her zümrede olduğu gibi hakeden de vardır haketmeyen de!Çalışma saatleri 8-17 iken herkes düzgün mü çalışıyordu yani.

oluru olmazı boş ver hocam sen bi dene yaparlarsa bal gibi de olur...
Bazı arkadaşlar idarecilerin olmaz şeyleri nasıl oldurduklarını iyi bilmelerine rağmen olmaz demelerine şaşıyorum yau

menala' Alıntı:

Aynı durum bende de olacak gibi görünüyor.Okul idaresi problem çıkarmazsa bir günüm boş olur diye düşünüyorum.

BTR öğretmenliği okulda Bilgisayar bölümü olan okullara veriliyor mu? Formatörlük verilmiyordu.

obsearchverim' Alıntı:

Eğitim öğretim saatleri süresince yazmıyor, eğitim öğretim saatleri içerisinde yazıyor....

Bazı arkadaşlar nedense tuhaf bir şekilde tepki göstermişler benim soruma. Ben zaten esprili bir dille sormuştum. Ama nasıl sorduğumun bir önemi yok zaten. Herhangi bir öğretmen 30 saat derse girip boş gün çıkarabiliyorsa BTR öğretmenin de çıkarması neden kızdırdı arkadaşları anlamadım. Üstelik bir de beddua ediyorlar, hey Allah'ım...

Bir de bizi direk Rehber Öğretmenlerle karşılaştıranlar var. Arkadaşlar biz BTR öğretmeniz ve görevlendirmeyiz, rehber öğretmenler gibi kadromuz falan da yok. Karşılaştırma yapan arkadaşlar önce kadro yönünden karşılaştırsınlar lütfen.

Bu arada boş gün çıkarmayı denicem, sırf bu tepkiler yüzünden...

idare isterse olur, istemezse olmaz. şansınızı deneyebilirsiniz. bizim idare mesela yapmaz öyle bişey ama yapanlarda çıkacaktır.

5. sınıf varsa ki ortaokullarda var, 7+7+7+8=29 saat eder, 30 saat ders yapılamayacağı için ister istemez 5. güne ders kalır

4 günde 30 saat tamamlanamaz

BTR öncelikle liselere görevlendiriliyorlar. Benim bahsettiğim de lise ve 2 gün 8 ve 3 gün 7 saat ders var.

hamuş' Alıntı:
tabiiki ayıp olur ve zaten olmaz yapmazlar normalde yasaktır öğretmenin bir gününü boşaltmak ki siz bt rehber öğretmenisiniz hiç olmaz

Evet hiçbir branş öğretmeninin hiçbir gününü boşaltmıyorlar tabi çok haklısınız(!).

Yazılanların yarısını anlamak mümkün değil, okulda bulunduğu süre içerisinde ve zaten 30 saati doldurarak görevini yerine getiriyorsa, idare de kabul ediyorsa bu tepki niye yahu, bu arkadaşlar idareci olsa demek ki bizim önceki şikayet ettiğimiz idarecilerden bin beter olacaklar, şaka gibi sanki biz yaşamadık bütün o zorbalıkları..

menala' Alıntı:
Bu arada boş gün çıkarmayı denicem, sırf bu tepkiler yüzünden...

Çok doğru, sırf bu tepkilere inat bir gün boşaltılır umarım programınız arkadaşlar da görmüş olur bu vesileyle, ben de o şekilde ayarlamayı düşünüyorum programımı ki lisansüstü eğitime devam ediyorum zaten.

ben her gün okulda bulunmamız gerektiğine inanıyorum. olaya işleyiş yönünden bakarsak okulda olmadığınız gün çalışmayan herhangi bir cihazın o gün hiç çalışmaması demektir. ha biz olunca her problem anında çözülmüyor o ayrı konu ama en azından problemi çözmeye çalışmak gerekir. biraz ezildik büzüldük,tamirci olduk vs.. herkesin içinde biraz kırgınlık var ama öğretmeniz sonuçta unutmamamız gerekir. her ne kadar olumsuz şartlarda olsak da çocuklara birşeyler öğretebilecek her potansiyelin arkasında durmamız gerekir. okulda duracağımız yarım gün sadece sabahtan akşama kadar değil eskisi gibi.

ofkar' Alıntı:
5. sınıf varsa ki ortaokullarda var, 7+7+7+8=29 saat eder, 30 saat ders yapılamayacağı için ister istemez 5. güne ders kalır

Hocam çok programlı liselerde olur. Hatta bir buçuk gün bile boş olur. Günlük 8 saat ders var okulda. Bilişim dersinin olması gerekmiyor. Önemli olan okulda enaz bir sınıfın 8 saat ders görüyor olması. 3 gün 8 saatten 24 bir günde 6 saat etti mi toplam 30 saat.

ofkar' Alıntı:

Neden olmasınki benim p.tesi salı çarşamba seçmeli dersler var toplam 8 saat olabiliyor.8+8+8 3 gün yazdırıp perşembeyede 6 saat yazdırsam 30 saat eder 1 gün açığa kalır ama gerek yok onun yerine 2 gün ilk 2 saati boşaltmayı düşünüyorum.

ben btr tercih yapmadım cunku 29 saat dersım var zaten cuma gunlerimi de boşalttım etliyle sütlüyle işim olmaz.
eger hocam yapabiliyorsan boşalt gününü bakma sen boş konuşanlara dünya artık tekneni yürütme dünyası düzene malef uymak zorundayız...

Hocam gayet senin bir gününü boşaltabilirler ama yapmazlar. Boş gününde gider bilgisayarlarla ilgilenir olmadı oturursun..

obsearchverim' Alıntı:

Şu "obsearchverim" gibi konuşan insanların bizlerden olduğunu sanmıyorum.. Bu kesin ya müdür ya da müdür yardımcısıdır :) sen istersen istediğin saate kadar okulda durabilirsin... Bizler Bilişim Teknolojileri Öğretmenleriyiz, tıpkı diğer öğretmenler gibi..bir öğretmen ne kadar derse girer onu da yönetmelikler gösteriyor..

menala' Alıntı:

Bal gibide olur arkadaş. idare ayarlarsa neden olmasın. benim 18 saat dersim var 2 günüm boş. buradaki bazı arkadaşlar müdür olsaa inanın diğer müdürlerin bt öğretmenlerine yaptığı sıkıntıyı fazlasıyla bile yaparlar. nerede yazıyor tüm gün okulda olacak diye. sen en fazla 30 saat alabilirsin. şu formatörlükten kalma alışkanlıklarınızdan kurtulun arkadaşlar

Bence imkansız hocam, hiç aklınızdan bile geçirmeyin;)

Geri