Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BT Rehberliği Ders Programı ve Boş Gün !

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında menala tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. menala

menala Aktif Üye

Arkadaşlar görevlendirileceğim lisede 2 gün 8, 3 gün 7 saat ders var. Programım hazırlanırken 2 gün 8 ve 2 gün de 7 saat BTR yazdırsam, yani 2*8+2*7 = 30 saat yazdırsam 4 günde 30 saati tamamlayabiliyorum. Yani 1 günü boş çıkarabiliyorum. Bunu yapmaya çalışsam çok mu ayıp olur? :D

2. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

Re: BTR Ders Programı ve Boş Gün !

sanırım kabul etmiyorlar amaç hergün okulda olmak yani 30 saat olacak ama hergün olması gerekiyor sanırım

3. obsearchverim

obsearchverim Seçkin Üye Seçkin Üye

Yahu 30 saat nerede yazıyor? Okuldaki eğitim öğretim süresince diyor, yani 8 saat ders varsa 8 saat, 7 saat varsa 7 saat kalacağız gibi anlıyorum ben.

4. menala

menala Aktif Üye

"BTR Görevi" 7. ve 8. madde bence açık. Ders programında 37 saat ders yazacak değiller ya?

5. fgur

fgur Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bizim okulda 9 saat ders var, 6 saat ders olanla 9 saat ders olan arasındaki günlük 3 saat gibi neredeyse yarım mesailik farka aynı ücret hangi akla, mantığa ve vicdana yakın peki bana söylermisiniz?
    hepimiz aynı bakanlığa bağlı personeliz, kaldıki farklı kurumlarda bile olsak eşit işe eşit ücret yasası var, bu böyle yorumlanamaz zaten yorumu il memler yapıyo yazıyla olmasa bile sözle böyle olması gerektiğini ankarada duyurmuşlar, aksi zaten düşünülürse davalık olur ve yüzde yüz mahkemeden döner...

6. hamuş

hamuş Seçkin Üye Seçkin Üye

tabiiki ayıp olur ve zaten olmaz yapmazlar normalde yasaktır öğretmenin bir gününü boşaltmak ki siz bt rehber öğretmenisiniz hiç olmaz

7. ergun833

ergun833 Seçkin Üye Seçkin Üye

çok cin gördüm sizi.

8. marbled

marbled Aktif Üye

:+1:
    yazıda sabahcı öğlenci olabilir diyor ( mevcut duruma göre zor ama olabilir diyor), o zaman sabahcı öğlenci çalışan bir arkadaşla başka okulda tüm gün çalışan bir arkadaşın eşit ücret alması adil olur mu, bir de bu açıdan bakın, yazı çelişkilerle dolu evet ama biz bilişimciler hep ezildiğimiz için hep kötü olanı bizim için düşünmüşlerdir diye kötü olanı anlamaya çalışıyoruz. Yazı herkes için 30 saat. Hepimiz eşitiz, diğer öğretmenler neyse biz de oyuz. Allah aşkına biz fazla hak mı istiyoruz. Eşitlik istiyoruz sadece ve o da olması gerekiyordu ve oldu.

9. enestar

enestar Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Olması gerek diye düşünüyorum. Sonuçta önemli olan ders saatidir.

İdare kabul eder mi o ayrı bir durum.

10. tevfikdemir02

tevfikdemir02 Aktif Üye

hocam gününüzü boşaltmak bence biraz ayıp olur gibi. biz biraz joker olduğumuz için her gün bulunmamız gerekir. zaten çalışma saatleri düzenlendi bence yeterli. şimdiye kadarki olumsuzluklardan hep şikayet ettik ama şimdi durum biraz düzeldi gibi. şimdiye kadarki gösterdiğimiz özverinin yarısını gösterirsek yeterli olur.

11. mavi85

mavi85 Seçkin Üye Seçkin Üye

öyle deği hocam çizelgede 30 saati verirken eğitim öğretimin olduğu saaate denk gelsin diyor, yoksa benim günde 8 saat var 6 saat olandan 2 fazla, ayda eder 40 saat fark ne demek? yazmış trabzon il milli eğitim branş öğretmeni 30 saat girer, btr öğretmenine de 30 saat yapacaksınız diye, herşey açık başka yere çekmeyelim, 30 saatin içindeki "btr görevi" eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak diyor.

12. pascaline

pascaline Site Gezgini

Ayıp olmasa bile hocam bizim okullarda görevlendirilme amacımıza ters bir durum.Biz eğitim-öğretim saatlerinde 30 ders saatini aşmayacak şekilde okulda durmalı ve rehberlik yapmalıyız.

13. pascaline

pascaline Site Gezgini

Gönülden değilse bile "Allah size yeniden formatörlük görevlendirmesinde olduğu gibi çalışma şartları nasip etsin!!!!!!!" bu duanızı hiç yakıştıramadım.Şakası bile ürpertici.Diğer yandan her zümrede olduğu gibi hakeden de vardır haketmeyen de!Çalışma saatleri 8-17 iken herkes düzgün mü çalışıyordu yani.

14. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

oluru olmazı boş ver hocam sen bi dene yaparlarsa bal gibi de olur...
    Bazı arkadaşlar idarecilerin olmaz şeyleri nasıl oldurduklarını iyi bilmelerine rağmen olmaz demelerine şaşıyorum yau

15. YusufULUCANLAR

YusufULUCANLAR Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı durum bende de olacak gibi görünüyor.Okul idaresi problem çıkarmazsa bir günüm boş olur diye düşünüyorum.

BTR öğretmenliği okulda Bilgisayar bölümü olan okullara veriliyor mu? Formatörlük verilmiyordu.

16. taylanchess

taylanchess Aktif Üye

Eğitim öğretim saatleri süresince yazmıyor, eğitim öğretim saatleri içerisinde yazıyor....

17. menala

menala Aktif Üye

Bazı arkadaşlar nedense tuhaf bir şekilde tepki göstermişler benim soruma. Ben zaten esprili bir dille sormuştum. Ama nasıl sorduğumun bir önemi yok zaten. Herhangi bir öğretmen 30 saat derse girip boş gün çıkarabiliyorsa BTR öğretmenin de çıkarması neden kızdırdı arkadaşları anlamadım. Üstelik bir de beddua ediyorlar, hey Allah'ım...

Bir de bizi direk Rehber Öğretmenlerle karşılaştıranlar var. Arkadaşlar biz BTR öğretmeniz ve görevlendirmeyiz, rehber öğretmenler gibi kadromuz falan da yok. Karşılaştırma yapan arkadaşlar önce kadro yönünden karşılaştırsınlar lütfen.

Bu arada boş gün çıkarmayı denicem, sırf bu tepkiler yüzünden...

18. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

idare isterse olur, istemezse olmaz. şansınızı deneyebilirsiniz. bizim idare mesela yapmaz öyle bişey ama yapanlarda çıkacaktır.

19. ofkar

ofkar Süper Üye Süper Üye

5. sınıf varsa ki ortaokullarda var, 7+7+7+8=29 saat eder, 30 saat ders yapılamayacağı için ister istemez 5. güne ders kalır

4 günde 30 saat tamamlanamaz

20. menala

menala Aktif Üye

BTR öncelikle liselere görevlendiriliyorlar. Benim bahsettiğim de lise ve 2 gün 8 ve 3 gün 7 saat ders var.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal