BT Rehber Öğretmenlik Kursu::ŞAKA GİBİ

Kodla Büyü
hemşireleri de 18 saat kursla doktor yapıyoruz diye bir haber görürsem yakında hiç şaşırmam.

alpaygunes' Alıntı:
yelkowan' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
BTR demek : Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği .
İşi ise öğretmenlerin görev kapsamı içinde olmayan . Bilgisayar bakım onarım işleri.Kısaca teknik servis.

Arkadaşım senin branş nedir acaba ? Sen nereyi okudun da nasıl bir düz mantık yürüttün de BTR'nin teknik servislik olduğu sonucuna vardın ?

Böyle agresif yazarsan pek ciddiye alınmazsınız. Ama ben genede ruh halini tahmin ederek ılımlı bir cevap yazayım. en azından örnek olur.
ilk mesajınız himm.. ilginç...

Fen ve Teknoloji Öğretmeniyim, en azından kağıtta yazan bu. Ama 3-4 yıl okul formatörlüğü yaptım. İmage yazılımlarıyla , formatlarla uğraştım. kasa topladım dağıttım , kırdım döktüm elimde CD çantası ve çantamda tornavidayla gemekten haz duyardım.
1999 FAZ 1 pc leri için vestel teknik servisi geldiği zaman baktım. oda aşağı yukarı aynısını yapıyor. hatta azını yapıyor. Görevlendirmem daha ağır.

Öncelikle ciddiye alıp yazdığın için teşekkür ederim :) O mantıkla bakarsan ben de sayısal çıkışlıyım. Üniversitede de organik kimyasından tut gauss yasasından elektromanyetizmaya kadar bir sürü ders aldık. İddia ediyorum meslek hayatında karşıma çıkan fen ve teknoloji öğretmenlerinden daha iyi fen anlatabilirim. Ben neden fen derslerine giremiyorum ya da Fen ve Teknoloji kursu düzenleyemiyorum peki ?

yelkowan' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
yelkowan' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
BTR demek : Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği .
İşi ise öğretmenlerin görev kapsamı içinde olmayan . Bilgisayar bakım onarım işleri.Kısaca teknik servis.

Arkadaşım senin branş nedir acaba ? Sen nereyi okudun da nasıl bir düz mantık yürüttün de BTR'nin teknik servislik olduğu sonucuna vardın ?

Böyle agresif yazarsan pek ciddiye alınmazsınız. Ama ben genede ruh halini tahmin ederek ılımlı bir cevap yazayım. en azından örnek olur.
ilk mesajınız himm.. ilginç...

Fen ve Teknoloji Öğretmeniyim, en azından kağıtta yazan bu. Ama 3-4 yıl okul formatörlüğü yaptım. İmage yazılımlarıyla , formatlarla uğraştım. kasa topladım dağıttım , kırdım döktüm elimde CD çantası ve çantamda tornavidayla gemekten haz duyardım.
1999 FAZ 1 pc leri için vestel teknik servisi geldiği zaman baktım. oda aşağı yukarı aynısını yapıyor. hatta azını yapıyor. Görevlendirmem daha ağır.

Öncelikle ciddiye alıp yazdığın için teşekkür ederim :) O mantıkla bakarsan ben de sayısal çıkışlıyım. Üniversitede de organik kimyasından tut gauss yasasından elektromanyetizmaya kadar bir sürü ders aldık. İddia ediyorum meslek hayatında karşıma çıkan fen ve teknoloji öğretmenlerinden daha iyi fen anlatabilirim. Ben neden fen derslerine giremiyorum ya da Fen ve Teknoloji kursu düzenleyemiyorum peki ?

Tama da hocam BTR öğretmenleri herhangi bir öğretmenin yerini doldurmuyor ki? (Özelikle de BT öğretmeni ile özdeşleştirmek yanlış) BTR nin görevleri yazıyor. Linkini vermiştim. Belki sizde de vardır? Kimseye ait olmayan bir takım görevleri eğer BT öğretmeni istemezse yapıyor.
Fen ve teknoloji öğretmenin olmadığı bir okulda da yan alanı en yakın öğretmen fen derslerini alacaktır.

Kimseye ait olmayan bir takım görevleri eğer BT öğretmeni istemezse yapıyor

Amaç bir takım görevleri yapmak değil sorun orda. Birilerine haftalık 18 saat ek ders verme operasyonudur bunun adı. Kara düzen kurulmuş gidiyor bakalım. Nereye kadar gidecekse....

Alpaygüneş ben cidden senin neyi savunduğunu anlayamıyorum. Tekrar söylüyorum sizlerin sırf ek ders alabilmek için verdiğiniz bu saçma kurslarla birileri güya BTR oluyor. Sonra siz bunları bir yerlerde görevlendiriyorsunuz. Bunlar bize yeter diyen okul müdürleri dersleri bile seçmiyor. O kadar kişi atama beklerken sizin yaptığınız başta dediğim gibi kul hakkına giriyor! Ha derseniz ki biz bu eğitimi ciddiye alıyoruz ve ona uygun eğitim veriyoruz bunada kimse inanmaz 100 saatle ne öğretiyorsunuz Allahınızı severseniz?

kakababa' Alıntı:
Alpaygüneş ben cidden senin neyi savunduğunu anlayamıyorum. Tekrar söylüyorum sizlerin sırf ek ders alabilmek için verdiğiniz bu saçma kurslarla birileri güya BTR oluyor. Sonra siz bunları bir yerlerde görevlendiriyorsunuz. Bunlar bize yeter diyen okul müdürleri dersleri bile seçmiyor. O kadar kişi atama beklerken sizin yaptığınız başta dediğim gibi kul hakkına giriyor! Ha derseniz ki biz bu eğitimi ciddiye alıyoruz ve ona uygun eğitim veriyoruz bunada kimse inanmaz 100 saatle ne öğretiyorsunuz Allahınızı severseniz?

Yazdıklarından anladığım kadarıyla önceki mesajlarımı eksik belkide hiç okumamışsın. BTR öğretmenleri atanamayan öğretmenlerin görevini yapmıyor. Yerinide tutamaz.
Kul hakkına gelince, benim vicdanım rahat. Ama sen aldığın vebal ile rahatsan ne mutlu sana.
kursun içeriği belli. Sana az gelebilir ama. Görevlendirme yazısında yazanları yapacak kadar bilgi ve tecrübe verilmeye çalışılıyor. Zaten konuları görenler ya kursu bırakıyor. Yada kendini geliştirip işini yapmaya çalışıyor.

Ben şunu bilirim. BTR si olan okul ile BTR si olmayan okular arasında gözle görülür farklar var.

zibula' Alıntı:
Karaman'da bt rehberliği kursu açılıyor.aşağıda linkte..(çalışma planını fatih projesine göre düzenlenmemiş,resmen millet 18 saat ekders alsın kursu)... bana göre durum vahim..

http://karaman.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_12/05021527_btrehberkursu.rar

Hocam nasıl böyle bir kanıya vardınız bilmiyorum ama içerik gayet normal bir BT rehber öğretmenin bilmesi gereken bütün konuları kapsamış. BT rehber öğretmenleri gittikleri okulda sadece Etkileşimli tahtalarla ilgilenmiyorlar. oradaki öğretmenlerin içerik hazırlamasına veya hazırlanan içeriklerde çıkan sorunlarla da ilgileniyorlar. Okuldaki diğer bilgisayar sorunlarına bakıyorlar. ağ sorunlarına bakıyorlar. içerikte bunların hepsini kapsamış gayet güzel bence

Artık zorunlu bir dersimiz var, belki yarımız artık btr yerine dersine girip çıkıyor.
ön sayfalarda yazılmış zaten bt öğretmeni bu görevi istiyorsa da karşıdakinin ne sertifikası olursa olsun boş, öncelik bt öğretmeninin sonuçta..
yani bizden biri görev almayınca okulda btr olmasın mı? olacaksa da az yada çok, eksik yada fazla bir alt yapı sahibi kişi olsun. kurs en azında bir alt yapı veriyor, kursa gidenlerde zaten az çok birşey bilen arkadaşlar.
Sonuçta kalan boşluk bir şekilde doldurulmalı..

raco38' Alıntı:
zibula' Alıntı:
Karaman'da bt rehberliği kursu açılıyor.aşağıda linkte..(çalışma planını fatih projesine göre düzenlenmemiş,resmen millet 18 saat ekders alsın kursu)... bana göre durum vahim..

http://karaman.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_12/05021527_btrehberkursu.rar

Hocam nasıl böyle bir kanıya vardınız bilmiyorum ama içerik gayet normal bir BT rehber öğretmenin bilmesi gereken bütün konuları kapsamış. BT rehber öğretmenleri gittikleri okulda sadece Etkileşimli tahtalarla ilgilenmiyorlar. oradaki öğretmenlerin içerik hazırlamasına veya hazırlanan içeriklerde çıkan sorunlarla da ilgileniyorlar. Okuldaki diğer bilgisayar sorunlarına bakıyorlar. ağ sorunlarına bakıyorlar. içerikte bunların hepsini kapsamış gayet güzel bence
hocam örneğin, ağ altyapısı kurulan okulda ağdan anlamak o plandaki gibi olmuyor. ihaleyi bileceksin,garanti süreci vs.. etkileşimli tahta için içerik geliştirmeyi öğreteceksin, garanti servis işlemleri gibi işler özellikle.. resmen formatör planı bu, 2002'de çıktı yanlış hatırlamıyorsam..ama asıl önemlisi 100 saatlik kursu mahalli hitmeiçilerde 20 saati geçmez aktif ders süresi..kimse kimseyi kandırmasın , birileri merkezde görevlendirilsin, ekders alsın kursu bunlar..

the_korsan' Alıntı:
Artık zorunlu bir dersimiz var, belki yarımız artık btr yerine dersine girip çıkıyor.
ön sayfalarda yazılmış zaten bt öğretmeni bu görevi istiyorsa da karşıdakinin ne sertifikası olursa olsun boş, öncelik bt öğretmeninin sonuçta..
yani bizden biri görev almayınca okulda btr olmasın mı? olacaksa da az yada çok, eksik yada fazla bir alt yapı sahibi kişi olsun. kurs en azında bir alt yapı veriyor, kursa gidenlerde zaten az çok birşey bilen arkadaşlar.
Sonuçta kalan boşluk bir şekilde doldurulmalı..
hocam forumda yazıyordu geçenlerde, bazı illerde btr görevinde öncelik bt öğretmenine verilmiyor diye. 2005'de benim okulumda ben varken din kültürü öğretmenini formatör yapmışlardı.. bu tip vakalar artacak gibi..

@zibula hocam şu an öncelik konusundaki yazı çok net, öncelik bizde .. buna aykırı iş yapan yerde olupta mağdur olan varsa bir itiraza bakar çözümü..
Yani biz neyi istiyoruz hocam anlamış değilim ben, hani angarya işlerden kurtulalım ders olsun dedik ders geldi ama btr bizimdir bizim kalacak refleksi var hala :) ihtiyaç varsa yapabilecek kişi de varsa, istekli bt öğretmeni de yoksa alsın hocam ne olur .

ve şunu da gördüm hocam..
okulunda 28 saat 30 saat dersi olupta btr görevi isteyenlerde çıkabiliyor, şaka değil gerçek hocam.. şimdi bu arkadaşlar btr görevini alabiliyorlar, aldılar ama 30 saat ders üstüne ne yapabilirler, haybiye görevlendirme.

Bu işler kurslarla olacak işler. Şimdiye kadar formatörlük için açıldı bu kurslar hiç bir verim alınmadı. Bu da aynısı olacak. Neyse MEB in işleri işte.

alpaygunes' Alıntı:
kakababa' Alıntı:

Yazdıklarından anladığım kadarıyla önceki mesajlarımı eksik belkide hiç okumamışsın. BTR öğretmenleri atanamayan öğretmenlerin görevini yapmıyor. Yerinide tutamaz.
Kul hakkına gelince, benim vicdanım rahat. Ama sen aldığın vebal ile rahatsan ne mutlu sana.
kursun içeriği belli. Sana az gelebilir ama. Görevlendirme yazısında yazanları yapacak kadar bilgi ve tecrübe verilmeye çalışılıyor. Zaten konuları görenler ya kursu bırakıyor. Yada kendini geliştirip işini yapmaya çalışıyor.

Ben şunu bilirim. BTR si olan okul ile BTR si olmayan okular arasında gözle görülür farklar var.

Alpay Hocam çok sabırlısın maşallah . Bu kadar anlatmana rağmen anlamayan adama ben kızarım vallahi. :alkis: :alkis: :alkis:

Felaket şekilde gribim. Yan etkiside bu oluyor işte . Sakin sakin yazıyoruz. Tartışıyoruz.

raco38' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
kakababa' Alıntı:

Alpay Hocam çok sabırlısın maşallah . Bu kadar anlatmana rağmen anlamayan adama ben kızarım vallahi. :alkis: :alkis: :alkis:
Senin kızıp kızmaman önemli değilde benim ne demek istediğimi hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Öncelikle bu BTR nin meraklısı bir insan değilim zaten bu yıl başvuruda yapmadım BTR için şu an dersime girip çıkan bir öğretmenim sadece. Anlatmak istediğim konu sırf eğiticiler 3 kuruş ek ders alsın diye açılmış olan bu kurslarla vasat sıradan bir kişiyi bilgisayardan iyi anlıyormuş gibi belge veriyorsunuz. Sonra o kişi özellikle seçmeli bilgisayar dersi olan liselerde görevlendiriliyor. Bu kişileri gören müdürler nasıl olsa bir BTR gelir bizim işimizi görür diyerek Bilişim Öğretmeni kadrosu açmaya bile yanaşmıyor.

Kıssadan hisse atama bekleyen insanlar 1 kişi bile bu yüzden atanamıyorsa siz onların hakkına giriyorsunuz diyorum. Sizin anlamamakta ısrar ettiğiniz şeyde budur. Eğer BTR ihtiyacı varsa açarsın kadroyu dersinki bu işte gerçekten uzman kişileri çalıştıralım. Uyduruk sertifikalarla göstermelik kurslarla vasat kişilerle koca bir projeyi heba etmeyelim ama tabi kime anlatıyoruz. Tekrar söylüyorum kendi adıma en ufak bir beklentim yok bu BTR olayından öncelik bizde olmuş başkasında olmuş oda önemli değil ama verdiğiniz kurslarla alınan sertifikalar sadece göstermeliktir! Bu konuya son mesajımdı. Geçmiş olsun sağlıcakla kalın.

Sayın Alpay Hocam;
BTR'nin özellikle fatih projesini kapsayan okullarda bir çok yararı var hiç kimsenin itirazı yok.
Sıkıntı BT öğretmenleri atandıklarından bugüne kadar hep sıkıntı çekti. Halen de çekiyor.Benim kanaatim : BU KURSU sıkıntılar çekmiş (norm fazlası olmak,kitapların olmaması,BT sınıfının olmaması, BT sınıfının elinden alınması, derslerin seçmeli olması, tamirci gibi algılanmamız........) hiçbir BT öğretmeni içine sindiremez.

BTR'ye itiraz olarak algılamayın bunu.Bir çok hocamuz BTR'nin, görevlendirme olmasına itiraz ediyor. BTR diye kadro açsınlar isteyen başvursun istemeyen başvurmasın öğretmenliğine devam etsin.
Daha bizdeki sorunlar çözülmeden BTR'ye geçici çözümler bulunuyor.

Açıkçası ben 24 saat derse girip BTR yapmak istemem. BTR olayı halen tam olarak oturmamış bir sistem. Önümüzü göremiyoruz ki karar verelim.

mehday33' Alıntı:
Sayın Alpay Hocam;
BTR'nin özellikle fatih projesini kapsayan okullarda bir çok yararı var hiç kimsenin itirazı yok.
Sıkıntı BT öğretmenleri atandıklarından bugüne kadar hep sıkıntı çekti. Halen de çekiyor.Benim kanaatim : BU KURSU sıkıntılar çekmiş (norm fazlası olmak,kitapların olmaması,BT sınıfının olmaması, BT sınıfının elinden alınması, derslerin seçmeli olması, tamirci gibi algılanmamız........) hiçbir BT öğretmeni içine sindiremez.

BTR'ye itiraz olarak algılamayın bunu.Bir çok hocamuz BTR'nin, görevlendirme olmasına itiraz ediyor. BTR diye kadro açsınlar isteyen başvursun istemeyen başvurmasın öğretmenliğine devam etsin.
Daha bizdeki sorunlar çözülmeden BTR'ye geçici çözümler bulunuyor.

Açıkçası ben 24 saat derse girip BTR yapmak istemem. BTR olayı halen tam olarak oturmamış bir sistem. Önümüzü göremiyoruz ki karar verelim.

Hocam beklentiniz çok yüksek. Neden derseniz BTR nin işi öğretmenlik değil. PDR - Rehber öğretmenliği gibi ayrı birtakım yasal düzenlemeler ister ki bunu da kimse yapmaz. Bir gün böyle bir şey olursa inanın adı öğretmenlik olmayacaktır.Tahminim şimdilik çok uzak gibi. Ama umarım gönlünüze göre olur.

Ortada siber zorbalık, dijital vatandışlık ve devlet , gençlerin bilinçlendirilmesi ve gençlere internet etiğinin anlatılması , web 2.0 araçlarının eğitim öğretimde etkin kullanımı , eğitimde teknoloji kullanımı gibi daha etkili argümanlar var BTR görevlendirmelerinin aksaklıklarından yola çıkarak birtakım iyileştirmeler beklemek hata olur.

kakababa' Alıntı:
raco38' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
kakababa' Alıntı:

Senin kızıp kızmaman önemli değilde benim ne demek istediğimi hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Öncelikle bu BTR nin meraklısı bir insan değilim zaten bu yıl başvuruda yapmadım BTR için şu an dersime girip çıkan bir öğretmenim sadece. Anlatmak istediğim konu sırf eğiticiler 3 kuruş ek ders alsın diye açılmış olan bu kurslarla vasat sıradan bir kişiyi bilgisayardan iyi anlıyormuş gibi belge veriyorsunuz. Sonra o kişi özellikle seçmeli bilgisayar dersi olan liselerde görevlendiriliyor. Bu kişileri gören müdürler nasıl olsa bir BTR gelir bizim işimizi görür diyerek Bilişim Öğretmeni kadrosu açmaya bile yanaşmıyor.

Kıssadan hisse atama bekleyen insanlar 1 kişi bile bu yüzden atanamıyorsa siz onların hakkına giriyorsunuz diyorum. Sizin anlamamakta ısrar ettiğiniz şeyde budur. Eğer BTR ihtiyacı varsa açarsın kadroyu dersinki bu işte gerçekten uzman kişileri çalıştıralım. Uyduruk sertifikalarla göstermelik kurslarla vasat kişilerle koca bir projeyi heba etmeyelim ama tabi kime anlatıyoruz. Tekrar söylüyorum kendi adıma en ufak bir beklentim yok bu BTR olayından öncelik bizde olmuş başkasında olmuş oda önemli değil ama verdiğiniz kurslarla alınan sertifikalar sadece göstermeliktir! Bu konuya son mesajımdı. Geçmiş olsun sağlıcakla kalın.

Hocam bir konuyu konuşmak istiyorsak öncelikle önyargılarımızdan kurtulmamız lazım. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri mağdur. Bu tamam bunda bende seninle aynı görüşteyim. Ancak bunun sorumlusu olarak BT rehber öğretmenlerini göstermek sağlıklı bir çözümleme değil. Okul müdürleri bilgisayar dersini seçerse BT öğretmenleri norm kadrosunu artırır diye bir şey yok. BT öğretmenlerini daha da perişan eder. Niye Çünkü bu sene seçer seneye seçmediği zaman o öğretmen anında norm kadro fazlası olur ve başlar kara kara düşünmeye. Bu durum malesef BT öğretmenini Müdürlerin elinde kukla yapıyor. Müdür dediğimi yapmazsan bende bilgisayar dersini seçmem ha diye BT öğretmenini tehdid ediyor. Bu böyleyken BT öğretmenleri ile BT rehber öğretmenlikleri tamamen farklı bir alan ve yine ben kendi ilimizi örnek göstererek söylüyorum BT rehber öğretmenlerinin %99 u BT öğretmenleri. Alpay hocamın da dediği gibi BT rehber öğretmeni görevlendirilen okullarımızla görevlendirme yapılmayan okullarımız arasında çok fark oluyor. Görevlendirme yapılan okullarda işler her zaman yolunda aksaklıklara anında müdahele ediliyor. Onun için okullarımızda her zaman BT rehber öğretmenlerin olmasını canı gönülden destekliyorum. Ha bazen BT öğretmenlerimiz görevlendirme istemiyor. Özellikle bazı okullara hiç kimse gitmek istemiyor. o zaman il koordinatörüne ve eğiticilere düşen görev BT rehber öğretmenlik kursu açmaktır. Bu kursu açmadaki amaç ne üçbeş kuruş ekders almak nede BT öğretmenlerinin önünü kesmektir. Amaç fatih projesi kapsamında milyon dolarlar verilerek alınan malzemelerin heba olmasını önlemektir. onlardan azami ölçüde yararlanmak verilen milyon dolarların boşa gitmesini engellemektir. Sizin düşündüğünüz gibi üç kuruş ekders almak için değil. Özellikle bu üç kuruş ek ders için bu kursun açıldığını düşünmenizi açıkçası yardığıyorum. Bu kursta ders veren eğiticiler asli görevlerini yaptıklarından dolayı ekders alamıyorlar. Yapılmayan bir şeyi yaptı gibi göstermek hem kul hakkına girer hemde iftiradır. Saygılarımla
kursu açmaktır.

arkadaşlar yeterince bt rehberliği başvurusu olmayınca mecbur böyle yapıyorlar sonuçta fatih projesi olan okullarla biri ilgilenmek zorunda...
kimse de gitmek istemeyince böyle oluyor

only61' Alıntı:
arkadaşlar yeterince bt rehberliği başvurusu olmayınca mecbur böyle yapıyorlar sonuçta fatih projesi olan okullarla biri ilgilenmek zorunda...
kimse de gitmek istemeyince böyle oluyor

aynen katılıyorum.Sen önce biz tamircimiyiz ders vermek için okuduk de sonra açık kalan okullara ihiyaç dahilinde öğretmen yetiştirilmesi için açılan kurslara itiraz et.Ozaman o göreve talip olacaksın ki başkası o görevi almasın arkadaşım. Zorunlu ders diye bağrındınız durdunuz alın size ders işte. BTR istemiyordu çoğunuz ne oldu şimdi Bilişim Öğretmeninin temel görevimi oldu birden bire bu iş. Birileri herzaman itiraz eder herkesi mutlu etmek imkansız.

kakababa' Alıntı:
raco38' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
kakababa' Alıntı:

Merhaba Alpay Hocam;

Öncelikle BTR ile ilgili teknik servis işlevi şeklinde görüşlerine katılmadığımı söylemeliyim.

BTR görev esasları incelendiğinde;

öğretmene, idareciye, öğrenciye rehberlik yapmak kavramlarının ne kadar baskın olduğu görülür. Haa branşı ister BT olsun ister başka branş okulda ki adamlara rehberlik yapmayı onlara teknoloji kullanımı konusunda bazen zorla da olsa destek olmayı meslektaşlarımızın gözü yemediği için kolaya kaçılıyor PC tamiri edilir, format atılırcılık oynanıyor.
Bu yavaş yavaş iş tanımı haline geliyor.

Bu anlamak zor mu elbette değil Fatih Projesi için BT öğretmeni arkadaşlarımızı eğitime alıp eğitmen yapıyoruz ilk eğitimlerinden sonra millet öğretmen eğitimi vermemek için fellik fellik kaçıcak yer arıyor. :)

İstanbul için bu forumda ki arkadaşlarımızın mana içermeyen yakarışlarını anlamlı buluyorum ve başta sayın karınca_52 ve kakababa hocam olmak üzere tüm arkadaşlarımıza açık çağrıda bulunuyorum, bana "hocam 2 ay 3 ay neyse tarihe kadar senin fatih Projesi okullarına kadro çıkarttıracağız oralara BT öğretmeni getireceğiz" diye bilgi; taahhüt versinler o zamanı bekleyeceğim BTR kursu açtırmayacağım.

Nedir kafalarda ki fantezi okullarda BTR olmayacak; okul müdürleri gelecek hafta il milli eğitim müdürünün yada Bakan Bey'in odasını basıp bize acil BT öğretmeni gönder mi diyecekler.

ilahi akşam akşam.

Not: Alpay Hocam geçmiş olsun bu arada..

ist_koord Hocam başka yazmayacaktım ama ister istemez bir cevap hakkı doğuyor. Bahsettiğimiz proje oldukça önemli bir proje ve inanın her okula görev tanımları belli BTR kadrosu açılması gerekiyor fakat devlet sizlerin sayesinde derme çatma gecekondular gibi sıradan vasıfsız kurslarla niteliksiz kişilerle o açığı dolduruyor. Çok değil sizin bu kurslar olmasa o dolmayan okullara 1 2 yıllık süreçte bahsettiğim kadrolar bile açılır. Bu ihtiyaca bakar sonuçta. Gerçi sizinki klasik yurdum mantığı günü kurtaralımda sonu ne olursa olsun.

kakababa' Alıntı:
ist_koord Hocam başka yazmayacaktım ama ister istemez bir cevap hakkı doğuyor. Bahsettiğimiz proje oldukça önemli bir proje ve inanın her okula görev tanımları belli BTR kadrosu açılması gerekiyor fakat devlet sizlerin sayesinde derme çatma gecekondular gibi sıradan vasıfsız kurslarla niteliksiz kişilerle o açığı dolduruyor. Çok değil sizin bu kurslar olmasa o dolmayan okullara 1 2 yıllık süreçte bahsettiğim kadrolar bile açılır. Bu ihtiyaca bakar sonuçta. Gerçi sizinki klasik yurdum mantığı günü kurtaralımda sonu ne olursa olsun.

:+1:

kakababa' Alıntı:

:alkis: +1

KEŞKE BİZLERE DE REHBER ÖĞRETMEN KURSU AÇSALARDA 1 AYDA BTR DEN REHBER ÖĞRETMENLİĞE GEÇSEK. MATEMATİKDE OLUR BU ARADA

Geri