BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
iyi akşamlar, FBtr ile ilgili bir sorum olacak....
Görev yaptığım ilçede Fatih Projesi "Tamamlanmış" liseler var. Benim ortaokulumda ise henüz proje tamamlanmadı. Tahtaların montajı "yapıldı", ağ alt yapı sistemi ve tabletler dağıtılmadı. FBtr Başvuru Formunda sadece kendi okulumda görev almak istiyorum dedim ve başvurular bugun sonuçlandı. Görevlendirmem yapılmamış bu durum normal mi?
teşekkürler.

Gorevlendirme basvuru yazisinda fpbtr gorevlendirmeleri öncelikli olarak fp tamamlanan okullara yapilacak sonrasinda diger okullarin donanim durumlarina göre gorevlendirmeler yapilacaktir ibaresi yer aliyordu.
Il koordinatorunuz ile gorusurseniz size daha net bilgi verecektir

Herkese merhaba, yenilenen görev tanımıyla ilgili 2 sorum olacak;
1. Nöbetten ücret alabilecek miyiz?
2. Görevlendirmeden önce Yetiştirme Kursu açmıştım. Müdürüm Aydın ilinden bir dilekçeyi örnek göstererek çalışma saatlerimden sonra vereceğim bu kurstan ücret alamayacağımı söylüyor. Bu konuda net bir açıklama nereden bulabilirim?

oguz_kilinc' Alıntı:
iyi akşamlar, FBtr ile ilgili bir sorum olacak....
Görev yaptığım ilçede Fatih Projesi "Tamamlanmış" liseler var. Benim ortaokulumda ise henüz proje tamamlanmadı. Tahtaların montajı "yapıldı", ağ alt yapı sistemi ve tabletler dağıtılmadı. FBtr Başvuru Formunda sadece kendi okulumda görev almak istiyorum dedim ve başvurular bugun sonuçlandı. Görevlendirmem yapılmamış bu durum normal mi?
teşekkürler.

ben de sizin yaptığınız şekilde yapmıştım başvurumu. İl kordinatörüm arayıp okulunuza verilmeyecek btr yenıden bir dilekçe yazıp merkezde yazılabilecek okulları yazın dedi. ben şuan kendi okulumda değilim başka bir lisede btr yim.
Süre dolmuşsa iliniz de tekrar görüşün ihtiyaç varsa yapılabilir.

selam arkadaşlar. ben yeni bilişim ve teknolojileri rehber öğretmeni olarak görevlendirildim. branşım matematik. lisede görev yapmaktayım. hafta içi 22 saat derse girmekteyim. hafta sonu ise 14 saat kursa giriyorum toplam 36 saat ediyor. şimdi btr görevi ders saatinden sayılıyormu yani bir öğretmene haftada maksimum 40 saat ders veriliyor ya ben şimdi 4 saat mi btr görevi alıcam. yoksa hafta lık ders saatine göre 22+8=30 dan 8 saat alabilirimiyim. bu durumda da kursla beraber 44 saat yapmış olur.

bu derslere girip öğretmenlerin çalışmalarını inceleme olayı ne alemde? uygulayanlar var mı? bizim burada okullardaki wireless bağlantıları yasakladılar, her yerde mi geçerli bilemiyorum..bu sebeple akıllı tahtalarda internete girilemiyor öğretmenler de eba çalışmaları yapamıyorlar. Bu durumda ben eba kullanımlarını nasıl değerlendirebilirim ki? proje kapsamında okuldaki internet altyapısı da tamamlanmadı, kablo çektirelim diyorum ona da yanaşmıyor müdür. ne yapabilirim ki bu durumda??

mahoni44' Alıntı:
selam arkadaşlar. ben yeni bilişim ve teknolojileri rehber öğretmeni olarak görevlendirildim. branşım matematik. lisede görev yapmaktayım. hafta içi 22 saat derse girmekteyim. hafta sonu ise 14 saat kursa giriyorum toplam 36 saat ediyor. şimdi btr görevi ders saatinden sayılıyormu yani bir öğretmene haftada maksimum 40 saat ders veriliyor ya ben şimdi 4 saat mi btr görevi alıcam. yoksa hafta lık ders saatine göre 22+8=30 dan 8 saat alabilirimiyim. bu durumda da kursla beraber 44 saat yapmış olur.
hocam 21 saatten fazla matematik dersi varsa bt rehberliği verilmez.18 saat standart ek ders alırsınız.kurs,nöbet vs onlardan da ayrıca ücret alırsınız son aralık 2015 yönetmeliğine göre.

Arkadaşlar
Tüm güne dersleri sığdırıp o gün nöbet tutabilmek
Ve btr ders saatleri bitimindeki zamanlarda ders dışı egzersiz yapabilmek
Bu konularda net bir yazı var mı acaba.
Bu konu milli eğitimdeki şeflerin yorumuyla mı Devam edecek.
Biz bu sıkıntıyı hala çözemedik.

Kendi okulumuzda 10 saat ders var ise Fatih BT Rehber görevi aldığımızda başka okullara maaş karşılığımız dolmadığı için ders görevi çıkar mı? Okul okul gezmek hiç olmuyor!

Must@f' Alıntı:
Kendi okulumuzda 10 saat ders var ise Fatih BT Rehber görevi aldığımızda başka okullara maaş karşılığımız dolmadığı için ders görevi çıkar mı? Okul okul gezmek hiç olmuyor!
Gitmezsiniz Hocam. Okulunuzda kaç saat dersiniz varsa ona girersiniz. Onun dışında kalan zaman BT rehberliği görevini yaparsınız.

habibocak' Alıntı:
Must@f' Alıntı:
Gitmezsiniz Hocam. Okulunuzda kaç saat dersiniz varsa ona girersiniz. Onun dışında kalan zaman BT rehberliği görevini yaparsınız.

Habib hocam bu hususla ilgili bir dayanak var mı yoksa btr'ye başka görev verilemez maddesine binaen mi böyle söylediniz?

il koordinatörümle konuştum. Maaş karşılığıkarşılığıMI ilçedeki okullarda doldurduktan sonra geri kalan zamanlarda BT Rehber öğretmenliği yapacakmışIM. Yorum bu şekilde. Bu demek oluyor ki en az iki okulda görev yapacağım.Yada 3 okulda olabilir.
Şuan geçici görev ile idareci görevindeyim. idareci olarak şimdilik devam edeceğim. Haziran ayındaki FT projesi BT Rehberliği için kadrolar verilecek okullara, bu duruma göre hareket edeceğim. Bu sene gezgin gibi okul okul görevlendirilmek den bıktım. Bu yüzden teklif edilen idarecilik görevlerinden birini kabul ettim.
Hepimiz için artık sabit bir kadro diliyorum.

Must@f' Alıntı:
il koordinatörümle konuştum. Maaş karşılığıkarşılığıMI ilçedeki okullarda doldurduktan sonra geri kalan zamanlarda BT Rehber öğretmenliği yapacakmışIM. Yorum bu şekilde. Bu demek oluyor ki en az iki okulda görev yapacağım.Yada 3 okulda olabilir.
Şuan geçici görev ile idareci görevindeyim. idareci olarak şimdilik devam edeceğim. Haziran ayındaki FT projesi BT Rehberliği için kadrolar verilecek okullara, bu duruma göre hareket edeceğim. Bu sene gezgin gibi okul okul görevlendirilmek den bıktım. Bu yüzden teklif edilen idarecilik görevlerinden birini kabul ettim.
Hepimiz için artık sabit bir kadro diliyorum.
hocam bi dakka :
Haziran ayındaki FT projesi BT Rehberliği için kadrolar verilecek okullara, demişin kaynak ne , neye gore kıme gore, konusuldu bu konu ama sonuc vs bi şey cıkmamıstı yanı sımdılık .. yenı bir bilgi warsa bilelim yani

Ortaokulda BTR öğretmeninin rapor alması durumunda ek dersi hangi mantığa göre kesilir?

4-3-4-3-4 şeklindeki ek ders örnek cuma günü rapor alınması halinde 6 saat ders varsa 6'mı 4'mü kesilir arkadaşlar?

ist4nbul_' Alıntı:
Ortaokulda BTR öğretmeninin rapor alması durumunda ek dersi hangi mantığa göre kesilir?

4-3-4-3-4 şeklindeki ek ders örnek cuma günü rapor alınması halinde 6 saat ders varsa 6'mı 4'mü kesilir arkadaşlar?
4 kesilir girdiği ders saatine bakılmaz. müdür yardımcısı gibi değerlendirilir.

Geri