BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
mikailli' Alıntı:
Merhaba
Ben kendi okulumda 5 gün btr görevi aldım. Okulda 18 saat dersim var. İdare bana en az 15 saat ders almam gerektiğini söyledi. İdareye ders saatleri için alt sınırın 6 saat olduğunu söyledim fakat onlarda bana bu konuyu ilçeye soraçlarını söylediler. Bu konu hakkında yazılı belge olarak ne kullanabilirim?
:-1:
Ben de iki yıldır btr değilim 6 saat biliyorum ama 15 saate çıktığını söylediler ilçe zümresinde.

Hocalarım benim derdim çok büyük. Anadolu İmam Hatip Lisesinde formatör öğretmenim. Ancak okulumuzda ortaokul kısmı da bulunmakta ve ortaokul kısmında 16 saat dersim var. Okulda tek bilişim teknolojileri öğretmenim olduğum için derslerin hepsi bende. Buraya kadar herşey iyi ancak saatler konusunda sıkıntım var.
Şöyle ki: okulumuzun bir koridorunu kaplayan ortaokul kısmı sabah-öğle şeklinde eğitim-öğretim veriyor. Geçen sene sadece sabahki öğrencilere dersim vardı ve genelde 9-15 çalışıyordum. Bu sene derslerimin 14 saati öğleden sonra 2 saati sabahtan ve müdürümüz de değişti. Hal böyle iken yeni müdür sen müdür yardımcısı gibisin ben şube müdürü iken sizle ilgileniyordum benim gibi 7.30-8 gibi gelmelisin 17 de çıkmalısın diyor. Ayrıca zaten iki gün 16:55 de, bir gün 17:40 da, bir gün de 16:10 da dersim bitiyor. Ben şimdi ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım? Müdür il meme sorarım dedi. Sorsa da müdür beyin dediği olur gibi. Benim itiraz etme hakkım var mı? Bir de formatörlük istemezsem ders saatimin 21 saati doldurması gerekiyormuş, bizde daha ders olmadığı için ilde başka bir okula da gitmem gerekiyormuş. Benim gibi olan var mı? veya ne yapmalıyım? Bu hafta çok üzüldüm. (geç çıkıyorum diye Sabah başlayan derslerim haricinde 10-11 gibi okula gidiyordum iki gün. Aslında tüm sorun bundan oldu sanırım. Bu şekilde okula gidersem toplamda 4 günden 35 saat filan ediyor, 1 günde de doktoraya gittiğim halde. Ama bu 35 saat toplamını ikili eğitim veren ortaokul kısmının ders saatlerine göre yaptım orada derslere girdiğim için lise kısmında da 25 saate denk geliyor sanki. Ayrıca doktoraya gittiğim için bir günlük ek dersim kesilmekte)

Başvuruda okul ve dönem belirlenir. Siz de belirlenmedi mi? Belirlenmedi ise ilçe koordinatörünün eksikliği. O ne öyle hem ortaokul hem lise, hem sabah hem de öğleden sonra dönemleri. Olmadı müdür 17:00 den sonra eve temizliğe çağırsın bari. Siz de neden kendinizi ve haklarınızı savunmuyorsunuz? Böyle giderse herşeyi size yükleyecekler. Olmaz böyle bir görevlendirme. Sizin müdür eskide kalmış kendini bir güncellesin.

arkadaşlar aranızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirilmesi yapılan ve kadrosu yatılı okulda olup okulunda belleticilik yapan var mı? tereddüte düşülen konular bölümünde

“-İlgili öğretmenlere eğitim öğretim saatleri dışında belletmenlik vb. görevler ilgi (b) esaslar doğrultusunda verilebilecektir.”

yazmakta olmasına rağmen eskişehir merkez odunpazarı ilçe tahakkuk bölümü tutamaz diyerek ekders onayımı vermedi. eğer aranızda belletmenlik yapan varsa hangi il ve ilçede yapıyor yazarsa sevinirim...

Arkadaşlar ben başka bir okula btr olarak görevlendirildim, hatta ilk btr görevim, okul fatih projesi kapsamında akıllı tahtalar kurulmuş, müdür bey bilişim sınıfının çok eski olduğunu onunla ilgilenmemem gerektiğini sadece tahtalarda sorun çıkarsa onlarla ilgilenmem gerektiğini söyledi görevlendirmenin bu şekilde olduğunu da söyledi, bt sınıfını bir kere gördüm gerçekten çok kötü dağılmış 5 -6 tane bilgisayar var ve çok eski neredeyse takılı kablo bile kalmamış, geçen yıl bu okulda başka bir hoca btr idi sanırım oda ilgilenmemiş,sorum şu bu bilişim sınıfıyla benim ilgim olmalı mı yani çalışır duruma getirmelimiyim :( :( :( :(

@larendeli hocam, siz teknik eleman değilsiniz. Bunu en başta kendiniz, sonra diğer öğretmen ve idareci arkadaşlara öğretmelisiniz.
Yalnız, BTS ile ilgilenmeniz gerekir normalde. Siz bence bir gözden geçirin, eğer çalıştırılabilir bilgisayarlar varsa çalıştırın. Muhtemelen çok sayıda eksik parça olacaktır ve idareniz de bunu karşılamayacaktır. Hülasa, eldeki imkanlarla, elinizden geleni yapınız derim ben.
Saygılar...

Arkadaşlar kendi okulumda 8 saat dersim var. Ayni zamanda kendi okuluma BTR olarak gorevlendirildim . şube mudur Bana başka okulda bilgisayar dersine girecek öğretmen lazim seni oraya da gonderecem dedi. Anlattim olmaz diye ama kime anlatiyorsun ki....

Yapabilirimi boyle bi şey ...

Yardimlariniz için teşekkürler

amehmet23' Alıntı:
Arkadaşlar kendi okulumda 8 saat dersim var. Ayni zamanda kendi okuluma BTR olarak gorevlendirildim . şube mudur Bana başka okulda bilgisayar dersine girecek öğretmen lazim seni oraya da gonderecem dedi. Anlattim olmaz diye ama kime anlatiyorsun ki....

Yapabilirimi boyle bi şey ...

Yardimlariniz için teşekkürler

NŞA' da (Normal Şartlar Altında) yapamaz hocam. Hem dersiniz var hem de BTR'siniz daha ne olsun. Hangi mantıkla başka bir okuldan görev verebilir? Olmaz öyle şey. Ama bu kural NŞA'da geçerli,

Okul yakınsa hocam BTR yi bırakıp bilişim dersine girmen daha doğru. Sonra şube müdürü bilişim öğretmenleri dersi istemiyor izlenimi kazanabilir.

Ha bu arada görevlendirmede 15 saat derse girmen yazıyor. 8 saat dersin olduğu için 15 e tamamlanır dersin. NŞA da görevlendirme kapsamında yapılabilir.

1.dönem 30 saat derse giriyordum. kendi okulum dışında bir okulda görevlendirildim. okul müdürü bana 15 saatten fazla ders verebilirmi?

ogrt_kartal' Alıntı:
arkadaşlar aranızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirilmesi yapılan ve kadrosu yatılı okulda olup okulunda belleticilik yapan var mı? tereddüte düşülen konular bölümünde

“-İlgili öğretmenlere eğitim öğretim saatleri dışında belletmenlik vb. görevler ilgi (b) esaslar doğrultusunda verilebilecektir.”

yazmakta olmasına rağmen eskişehir merkez odunpazarı ilçe tahakkuk bölümü tutamaz diyerek ekders onayımı vermedi. eğer aranızda belletmenlik yapan varsa hangi il ve ilçede yapıyor yazarsa sevinirim...

Hocam ben bu dönem BTR görevi aldım. Kadrom YBO'da Lisede BTR olarak görevlendirildim. İlgili maddeleri göstererek okulumda belletmenlik görevi istedim ve hiçbir sorun çıkartmadılar. Çankırı Orta YBO'da görev yapıyorum.

mfatih' Alıntı:
1.dönem 30 saat derse giriyordum. kendi okulum dışında bir okulda görevlendirildim. okul müdürü bana 15 saatten fazla ders verebilirmi?

Hocam diğer 15 saatin yerine öğretmen görevlendirmesi yapılır. Siz 15 saat derse girip diğer okuldaki görevinizi yaparsınız.

Lisede bt rehber iken, norm fazlası olarak ilçe içinde okul değiştirilirse, lisedeki
Bt rehberlik görevi düşer mi?

Masci hocam
hayır düşmez. o okulda dönem bitinceye kadar BTR olarak çalışırsın. hatta sonraki dönem görevlendirme için aynı liseyi gene yazabilirsin. Ancak kadronun olduğu okulda derslerine girersin.

Siz gene de il eğitici Formatör Öğretmenlere sorun.

kadronuzun bulunduğu okul değiştiği için düşer.Çünki yeni okulunuz ek derslerinizi yapmak için valilik onayı ister.Onayın yenilenmesi lazım

Arkadaşlar bu btr görevlendirmeleri sadece fatih projes okulları için mi oluyor yoksa bilgisayar lab. olması yeterli mi ? İlden ile değişiklik mi gösteriyor özellikle Kahramanmaraş için merak ediyorum

Hocam önce Fatih proje okulları doldurulması gerek. Eğer dolduysa Ortaokullara görevlendirme yapılıyor.

Arkadaşlar,
Biz btr lerin 30 saat midir okulda durmamız gereken?
Mesela kendi lisemde btryim. Günde 8 saat ders var. 4 günde hem dersime girip hem de btr görevimi halledebilir miyim? (4x8 hatta 32 saat bile eder 4 gün) yada rehberlikçiler gibi 5 gün gelip erken çıkabilir miyim?
Şu durumda 5 tam gün gelip 5x8=40 saat duruyorum. Aslında yanlış mıdır bu uygulama?
30 saat esassa bunu dayandıracağımız resmi bi mevzuat var mıdır?

7.BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders
çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir.
-BT Rehberliği görevinin, öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile
gösterilmesi; öğretmenin BT Rehberliği görevini ve varsa ders görevini yürüttüğü zamanın
belirtilmesini amaçlamaktadır.

Bu maddeye göre bir öğretmenin alacağı ders 30 saati geçemez. benim 22 saat dersim var geri kalan 8 saat rehberlik yapıyorum.

bogrt' Alıntı:
Arkadaşlar,
Biz btr lerin 30 saat midir okulda durmamız gereken?
Mesela kendi lisemde btryim. Günde 8 saat ders var. 4 günde hem dersime girip hem de btr görevimi halledebilir miyim? (4x8 hatta 32 saat bile eder 4 gün) yada rehberlikçiler gibi 5 gün gelip erken çıkabilir miyim?
Şu durumda 5 tam gün gelip 5x8=40 saat duruyorum. Aslında yanlış mıdır bu uygulama?
30 saat esassa bunu dayandıracağımız resmi bi mevzuat var mıdır?
Yukarida belirtilen sorulara açıklık getirebilecek olan var mi

Hemlerde maas karşılığını doldurulamadigindan dolayi baska bir okula btr gorevlendirmesi kesin yapiyorlar mi yoksa Is idarenin ve sizin istekli olmaniz acisindan mi degerlendiriliyor

ben ortaokulda öğlenciyim ve 4 gün dersim var.ayrıca bir liseyede btr olarak görevlendirildim. lise tam gün bu arada. ben liseye 1 gün mü gidecem yoksa hergün mü( 4 gün sabahları 1 gün tatm gün).
tereddüt edilen hususlarda buna örnek yoktu.
sadece bir yerde ders bittikten sonra 16 ya kadar liseye gidecek diyordu ama orda ortaokul olarak onu tam gün örnek göstermiş

orlin' Alıntı:
ben ortaokulda öğlenciyim ve 4 gün dersim var.ayrıca bir liseyede btr olarak görevlendirildim. lise tam gün bu arada. ben liseye 1 gün mü gidecem yoksa hergün mü( 4 gün sabahları 1 gün tatm gün).
sadece bir yerde ders bittikten sonra 16 ya kadar liseye gidecek diyordu ama orda ortaokul olarak onu tam gün örnek göstermiş

Bu konuda fikri olan yok mu arkadaşlar?

erdembgo' Alıntı:
orlin' Alıntı:

Fikrimiz demiyelim de doğru olan ve yapılması gereken şudur. Bu durum BTR görevlendirmesindeki en ağır senaryo. Yapılması gereken ortaokuldaki derslere girildikten sonra Fatih Projesi kapsamındaki liseye gidip dersler tamamlanana kadar BTR lik görevini yerine getirmektir. Malesef doğru ve yapılması gereken budur. Yani 4 yarım 1 tam gün lisede olmanız gerekiyor.

erdembgo' Alıntı:
orlin' Alıntı:

Büyük olasılıkla haftanın 5 gününde de BT Rehber Öğretmenliği görevi bulanan lisede bulunması gerekecektir. Ders programlarının nasıl düzenleneceği iki okulun mevcut şartlarına göre belli olacaktır.

Geri