BT Rehber Öğretmen Olarak Görevlendirilen Öğretmen Ek Dersi

Kodla Büyü

esariaslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT Rehber Öğretmen Olarak Görevlendirilen Öğretmenin Ek Dersi ile ilgili bir sorum olacak arkadaslar. Bir arkadasım okulunda 20 saat derse giriyor, ve ayrıca bt rehberi okulun. Bu arkadas ekdersi 18 saat olarak alıyordu herkes gibi. Okulundaki mudur yardımcısı hocam senin ekdersin girdiğin ders saati 15 saatden fazla olanıda alacaksın 18 + 5 saat yani 23 saat ekders olacak hata yapmışız demiş. Arkadas da beni aradı olurmu diye bende bilmediği soyledim sizin dusuncelerinizi bekliyoruz. İlerde geri odemesi cıkarmı ? Bu durumda olup alan varmı ? Dusunceleriniz için teşekkürler.

Hocam görevlendrime esaslarına bakılırsa ister 20 saat ister 6 saat girin geri kalan zamanlarında bt rehberliği yapılır deniyor.yani normal 18 saat üzerinden olması lazım

Şimi ne diyeyim bilemedim ki!! O arkadaşınız bu foruma üye değil mi? Keşke o yazsaymış belki yanlış anlamışsınızdır. Şimdi konunu özüne gelirsk, ders saatinden kalan sürede rehberlik yapılır zaten. Max 15 saat derse girer diye bir şey yok. O formatörlükteydi. Ki her ne şekilde olursa olsun zaten branş öğretmeni 18 saat ek ders alır normalde. Extra kurs egzersiz vs olmadığı sürece. 20 saat derse girip + rehberlik yapsan da 23 saat ek ders de alınmaz yani...

Müdür yardımcısı yanlış yaptığının farkına varır o ek dersleri geri alır elemandan bence söyleyin durumu anlatsın sonra ortaya çıkınca geri ödemek zorunda kalır

rock hocam anlamadın galiba 1. arkadaş yzmış ben yazmışım fark edermi 2. bizde alınmayacagı dusuncesindeyiz ama okul mudur yardımcıları alırsın demiş bizim kafamıza yatmadı bizde buraya yazıp bir soralım dedik.

Arkadaşım.. ben 20 saat derse giriyorum.. haftada 23 saat ek ders alıyorum.. Okul olarak şüpheye düşmüştük il milli eğitim Md.Yrd.na sorduk 23 saat verilecek. Md.Yrd. gibi dedi.

Ders dışı ya da herhangi bir kurs görevi yoksa 18 saatten fazla verilemez veren varsada yanlış yapılıyordur. Zaten BT Rehberliği yazısı "var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanını bt rehber öğretmeni olarak görev yapacaktır" diyor. Dolayısıyla 29 saat dersi bile olsa 1 saatte BT rehberliği yapar ve 18 saat ücret alır.

Geri