BT Rehber Öğretmen Haftada 20 saat ek ders alır mı?

Kodla Büyü
ek ders yönetmeliğinde değişiklikler yapmaları gerekiyor. sizin durumlar henüz net değil. btr fiilen girilen ders olarak sayılmayacak

hazırlık planlama olmuyor sanırım..
egzersiz olacakmı
kurs açabilecekmisiniz
kulüp yada rehberlik için 2 saat ücret vereceklermi.

Egsersiz alabileceğimizi düşünüyorum. 18 saat ek ders olayı da garanti fakat üstünü alamayız.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html
YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

Hocam bizler yukardaki maddeye göre ek derslerimizi alıyoruz, BTR lere haftalık ders programı çıkarılsın denmesenin nedeninin 8-5 mesai kavramının biraz olsun hafiflemesi için olsa gerek..

BT rehber öğretmen görevlendirme esasları:
.
Madde.11) Bt rehberliği görevini yürüten öğretmenlere EK-1 de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi de dahil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.

Benim yorumum: Ne kulüpten, ne sınıf öğretmenliğinden görev alamayacağımız için 20 yerine 18 saat ekders öderler...

abdullahaybas' Alıntı:
BT rehber öğretmen görevlendirme esasları:
.
Madde.11) Bt rehberliği görevini yürüten öğretmenlere EK-1 de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi de dahil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.

Benim yorumum: Ne kulüpten, ne sınıf öğretmenliğinden görev alamayacağımız için 20 yerine 18 saat ekders öderler...
katılıyorum

hocam ek ders hesaplaması yapınca 18 olur. 18den fazla almak için sınıf ve/veya kulüp olayı da olmalı...

Arkadaşlar bizim ilin olurunda 18 saat diye belirtilmiş.

Ekli dosyalar

• OLUR.JPG
    OLUR.JPG
    41.5 KB · Görüntüleme: 5,020
Arkadaşlar şimdi haftalık 18 saat bt görevi olup sınıf rehberliği ve kulübü olanlar için +2 saat daha mı ekders ücreti ödeniyor? Bir de 6 saat egzersiz ve 8 saat kursu birlikte olanlarda ekderslerini ayrı ayrı mı alıyorlar?

30 saat derse giren branşçıya nasıl 20 saat ekders yazıyorsunuz? Rehberlik 30 saatin içinde değilse yazabilirsiniz, içindeyse alacağı 19 saattir.

Branş öğretmenleri en fazla 20 saat ek ders alabiliyor. onun üstündekilerini fahri giriyor. sadece özel eğitim öğretmenleri 36 saat derse girdiklerinde 21 saat ek ders alabiliyor.

Haftada 20 saat derse giren formatör öğretmene 10/1 den hazırlık planlamadan haftada 2 saat +18 saat de formatörlük toplam 20 saat ekders verilemez mi....

30 saat derse giren branşçıya nasıl 20 saat ekders yazıyorsunuz? Rehberlik 30 saatin içinde değilse yazabilirsiniz, içindeyse alacağı 19 saattir.
8.sınıf rehberlikse bu bahsi geçen, 29 saat ders +1 saat rehberlik olması durumunda bir üste tamamlamak için rehberlik ek derse dahil ediliyor. örnek 18 saat +1 saat rehberliğe giriyor olsa ek ders 18 saat üzerinden hesaplanıyor, 19+1 rehberlik olsa 20 saat üzerinden hesaplanıyor. 2 yıl önce 23+1 rehberlik şeklinde giriyordum 23 saat üzerinden hesaplama yapılmıştı sebebini sorunca 19+1 yada 29+1 şeklinde olunca rehberlik ek derse dahil edilir cevabını vermişti idare.
Haftada 20 saat derse giren formatör öğretmene 10/1 den hazırlık planlamadan haftada 2 saat +18 saat de formatörlük toplam 20 saat ekders verilemez mi....
BTR'nin kaç saat derse girdiği önemli değil, nöbet görevi ve yetiştirme kursu dışında faklı bir ek ders alamıyor. hazırlık planlama yada rehberlik alamaz.

Geri