BT Rehber Normu Verilmiş mi?

Kodla Büyü
Arkadaşlar yukarıdaki ikgmdeki durum bizimle de ilgili ama hem normu hemde bilgisayar öğretmeni olmayan okullara norm verilmiş norm fazlası olanları kapsamıyor galiba

iki bt öğremeni olup normu sonradan düşenlerin işine yaramayacak demek ki

Arkadaşlar BTR normu ile ilgili bir gelişme var mı? Bir çalışma yapıldığından bahsedenler olmuştu.

2.dönem geliyor bu görevlendirme olaylarından kurtulsak iyi olacak bir an evvel olsa iyi olurdu ama beklemedeyiz..

Arkadaşlar bu sorunun cevabı YEĞİTEK'te. Umarım bir açıklama yaparlar.

Alt yapı, çalışma esasları, norm kriterleri çalışması yapıyorlardır bence.

Bazı illerde Norm fazlası ataması yapıyorlar. Şimdi ben başka bir okula gittikten sonra şu anki okulumda norm açılırsa ne olacak? Çalışma yapılıyorsa en azından Bilişim Teknolojileri için Norm atamalarını ertelemeliler. Ama nerde!

Norm fazlası atananlar okula dilekçe veriyor, norm açıldığında ilk atama hakkı onlarda oluyor. böyle birşey duymuştum.

şimdi ben tartışmaya yeni boyut getireyim, eğer fatih projesi olan her okula bt öğretmeni normu açılırsa bu normlar sadece il içi mi geçerli olur il dışı da istenebilir mi?
hadi bakalım deli attı taşı kuyuya. :mrgreen:

Hocam normun il içi il dışısı mı olur? görevlendirme değil ki, norm... Bakalım, daha dereyi görmeden paçayı sıvamayalım, uygulaması önemli.

eyolcu' Alıntı:
Hocam normun il içi il dışısı mı olur? görevlendirme değil ki, norm... Bakalım, daha dereyi görmeden paçayı sıvamayalım, uygulaması önemli.
daha neler göreceğiz sayın hocam, öyle bir norm açıyorlarki sebebi fatih projesi, zorunluluk süresi kaç yıl, btr yemi bt öğretmenine mi kadro açılacak, çalışma saatleri, hiçbirşey bellideğil, ama inşallah dediğiniz gibi olur.

Hocam 2008 yılında geçerli olan norm yönetmeliğinde bt sınıfı olan okullara bakanlıkça norm verilir gibi madde vardı ama ben 5 sene norm fazlası gezdim, yani uygulanmadı o madde. bakalım bunda ne yapacaklar, ocak ayında ders saatleri tekrar belli olacak ve martta onaylanacak dedi müşteşar, 5ler yabancı sınıf oluyor. onun için uygulama ne olacak o önemli, pek güzel haberler gelmiyor bizlere ama inş bu sefer iyi haberler gelir.

yeğitekte çalışan necdet denen şahıs birşey başarmış gibi 5 senede yönetmeliğe bir madde ekletildi demişti.
5 senede de alt yapıyı yazarlar. 2022 de fatih devam ediyor olursa olur gibi...!!

Norm verme, düzenleme olduğu yok arkadaşlar.

Bahsi geçen şey, norm fazlası atamaların başlaması. Bursa dahil pek çok il yaptı zaten geçtiğimiz hafta içerisinde. Ondan bahsediyorlar, henüz Yeğitek'in teklifi ve MEB'in onayladığı BTR normu falan yok.

subversaa' Alıntı:
Norm verme, düzenleme olduğu yok arkadaşlar.

Bahsi geçen şey, norm fazlası atamaların başlaması. Bursa dahil pek çok il yaptı zaten geçtiğimiz hafta içerisinde. Ondan bahsediyorlar, henüz Yeğitek'in teklifi ve MEB'in onayladığı BTR normu falan yok.
Bende diyorum ben duymadisam nasil duymuş millet. Norm atamalari yoZgattada yapıldı

Geri