BT Rehber Normu Verilmiş mi?

Kodla Büyü
Madde genel ifade olduğu için belirsiz,ayrıntılı değil ama burada isteyen kişi tayin ister istemeyen ortaokulda yine derse girer

okanformula' Alıntı:
haruneser' Alıntı:
Buna derler ki En kötüsünü göster,Diğer tüm tekliflere zaten olumlu bakarlar...
Ben Alanımızın Teknisyenlik olmasından yana değilim.Öğretmen olmak için gelip de kadrolu BTR olma haberine sevinemem.
Ülkemizde Yazılım Eksikliği var diyoruz.Teknolojiyi üretme konusunda yetersizliğimiz var diyoruz fakat Bilişim Öğretmenlerini Tamirci yapıp, Üretimde kullanmak yerine, Başkalarının ürettiklerini Tamir Etme Görevi Veriyoruz.
Sevinilecek bir durum göremiyorum.Alanımızı biz bile doğru savunamazsak, Yöneticiler veya başkaları hiç savunmaz...

Hocama katılıyorum. Madem Fatih projesine bu kadar önem veriliyor, faz-1 bitmiş. Faz-2 bitmek üzere ve 1 seneye kadar liselerde fiber internet bağlanma işi bitmek üzereyken. Bu kadar tablet dağıtılmışken bilgisayar dersi liselerde de zorunlu olmalı. Fatih projesi daha anlamlı olur ve donanımları etkin bir şekilde kullanılır. TABLETLER ÇÖP OLMAZ. Haa bu arada, artık hükümetler değiştinde bile değil, bakan değiştiğinde bile projeye ve bt'ye bakış değişiyor. Bugün btr kadroları dolu olan okullardaki öğretmenlerin yarın norm fazlası olup atanacak okul araması ihtimaldir. o yüzden bununla beraber mutlaka; DERS DERS DERS diyenlerdenim.
kadrolu btr + ilkokul, ortaokul, lise de ders diyorum bende
:+1: :+1: :+1:

Gözden kaçan birşey var. Bu BTR normu değil, ders olmasa bile bt normu verilmesi. Hadi ben labsız kitapsız ders işlemek istemedim de diyelim ki seçmeli ders olmayan bir liseye veya ilkokula atama istedim. Ohh en azından adı belli sadece tahtalara bakarım derken;

bölgede bir ortaokulda bt öğretmenine ihtiyaç duyuldu. Ücretli mi alacaklar yoksa senin maaş karşılığın deyip beni mi gorevlendirecekler, tabiki ikinci seçenek.

Yani okul okul gezmek btr için biter ama bu sefer de ders için okul okul gezdirirler.

Ders isteyene ders ve bt normu, kaba tabirle tamircilik isteyene btr normu versinler yeter. Gerekirse btr normuna sen derse girme senin maaş karşılığın bu olsun desinler. Yeter ki net birşey desinler. Bıktık bu her yöne çekilen bürokrasi dilinden :verymad:

]Günaydın, Eğitim birimi olarak uzun zamandır ugrastigimiz ve norm kadro yönetmeliğine teklif olarak verdigimiz madde bu günkü resmi gazetede yayımlanarak kabul edilmiştir. Bu maddeye göre fatih projesi kapsamında donanimlarin kurulu olduğu bir okulda bilisim teknolojisi normu olmasa dahi genel Müdürlüğümüze yapılacak çalışma sonucunda norm kadro teklifi yapilabilecektir. Bu durum geçici görevlendirme ile yapılan btr gorevlendirmelerinin norma dahil edilmesini sağlayacaktır. Tabi daha bitmiş degil madde bu gün çıktı altı hızla çalışılıp kabul edilirse bitmiş olacak. Tüm bilişim teknolojisi öğretmenlerine hayırlı olsun.

sanırım bu mesajı necdet sarı il koordinatörlerine göndermiş.

Bunda sevineceğimiz bi durum yok. Norm olayı çözülebilir evet. Bt sınıfı ve donanım kurulu tüm okullara bir bt normu verilebilir eyvallah. Fakat ders yok. Ders yoksa bu insanlar yine fotoğrafçı yapılır, ses sistemci yapılır, kameralar ondan sorulur, internet bağlantısı ona sorulur, bilgisayar arızası ona sorulur aklınıza gelebilecek ne kadar saçma sapan bir öğretmenle uzaktan yakından ilgisi olmayan iş ve soru varsa o insana gidilir. Ya adam gibi bi görev tanımı ya da ders. Norm işi bi şekilde çözülür çok da önemli değil. Zaten ders saati artsa norm da çözülecekti.

Herkes farklı birşey söylüyor.Bekleyip göreceğiz hep beraber.
Canınızı sıkmayın bu kadar. :+1:

yapılan değişikliğe olumlu bakmak istiyorum ancak konu milli eğitim bakanlığı olunca olumlu olacağını düşünmüyorum. ortaokullarda 5.sınıfın hazırlık sınıfı olması planlanıyor bildiğiniz gibi. 5. sınıflarda dersimizin kaldırılacağını düşünüyorum. 6. sınıflarda zorunlu 7 ve 8.sınıflarda seçmeli olacaktır. (iyi ihtimali söylüyorum daha kötüsüde olabilir) bu durumda bt öğretmenlerinin büyük çoğunluğu norm fazlası durumuna düşecektir. diğer yandan fatih projesini yürütmek için bize ihtiyaçları var. ortaokullarda ders olduğu için ilkokul ve liselerde btr bulamıyorlar. 100 saatlik kurslarla bu ihtiyacı gidermeye çalışıyorlar. derslerin kaldırılması ortaya çıkacak norm sorununu bu şekilde giderecekler. alt yapıyı bir şekilde hazırlanıyor. yoksa durup dururken yıllardır norm verilmemişken bu ekonomi şartlarında hadi ben size bir güzellik yapayım norm vereyim diyeceklerini zannetmiyorum.

bana göre sadece proje okullarına kadro verecekler gibi geliyor. Zamanında Necdet Sarı'dan aldığım bir seminerde kendisi btr normuna karşı gibi duruyordu. Bir müjde olduğunu sanmıyorum. yönetmelikte direk olarak norm verilir demiyor. "yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğünün teklifi ve insan kaynakları genel müdürlüğünün uygun görüşü üzerine bakanlık onayı ile belirlenir" diyor. bu da yeni bir şey değil. başta söylediğim gibi bazı okullara gelecek gibi duruyor. umarım yanılırım.

3.Faz kurulumların tamamlanmasını beklerler diye tahmin ediyorum. Kurulumlar tamamlanıp tablet dağıtımları başlayınca BTR ihtiyacı muhakkak olacak. İşte o zaman norm açarlar tahminimce...

merhaba bugün gelen yazıda norm fazlaları duyuruldu.okulumda norm fazlası oldum.2 öğretmeniz.diğer arkadaş bir lisede btr görevlendirildi.ben ise okulumda(ortaokul)derslere giriyorum.yalnızca 6lara.çünkü 5lere hazırlık uygulanıyor..sizce 26sında açılacak başvurularda tayin istemeli miyim?yoksa bu norm olayı seneye durumu çözer mi beklemeli miyim?tayin istemeyip resen atanan oldu mu?okulumdan ayrılmak istemiyorum.diğer arkadaşım da aynı şekilde.hizmet puanı düşük olan benim.seneye okulda 26 saat ders olacak sadece6.sınıflar. yeni bir ders kanmazsa kodlama gibi...tecrübeli arkadaşlar fikir verin lütfen..

Aynı durum benim için de geçerli.norm fazlasıyım.gitmek istemiyorum. Çözüm bulunur mu acaba. Okulda 32saat var. Diğer arkadaş okulda btr

Bizim durumla ilgili degildir korfez hocam. Daha nasil kadro verilecegi belirlenmediki. Ogrenci bazli mi olacak tahta sayi bazli mi yoksa bambaska bir duruma gore mi kadro sayisi belirlenecek o belli degil.

Kontenjan Meb de öyle görünüyor. 32 saat olmasına rağmen norm fazlasıyım. Bölgedeki meslek liseleriyle birlikte hesaplanmasının bir nedeni olabilir? Şaşırıyorum.

bolge normu bolgedekı dıger okullar ıle bırlıkte hesaplanır en az ders yuku olan okuldakı ogretmen fazlalık olur en basıt soylemı ogretmen sayısı az olan okuldan ogretmen gıder 40 80 120 seklınde olursa gıtmezsınız meslek lıselerınde ama benım durum gıbı 116 saat 118 saat gıbı olursa bu rısk her zaman olur hocam

BTR ile ilgili norm açıklamasının altının okul Rehber öğretmenleri gibi doldurulması ve belli olması lazım bunlar olmadan buna benzer çıkan yazılar birşey ifade etmicektir. Mayıs ayı genelde müfradet ve norm için düzenlemelerle-açıklamalarla geçiyor inşallah artık o zamana kadar netleşir.

Geri