BT Öğretmenlerine Mobbing Uygulanıyor

Kodla Büyü

zech

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Çok güzel bir haber. Meslektaşımıza ve yayınlayanlara teşekkürler...

"Teknolojinin her türlü nimetlerinden faydalanılmaya çalışılırken bir taraftan BT Öğretmenlerine okullarda mobbing uygulanmaya çalışılıyor. Tüm görevlerini yerine getiren adeta bir teknoloji elçisi görevi gören Bilişim Öğretmenlerinin kıymeti bir türlü bilinmiyor. Okulların idari kadroları BT Öğretmenlerinden görevleri dışında isteklerde bulunuyorlar, kabul etmediklerinde baskı kurmaya çalışıp, yakışıksız tavırlar takınıyorlar... Çok sayıda görüşülen BT Öğretmenleri aynı durumdan şikayetçi.. Gazetelere, dergilere konu olduğunu fakat kayıtsız kalındığını söylüyorlar...Sendikalarda bu konuda BT Öğretmenlerinin haklarını kazanmaları için çok çaba sarf ediyorlar. Fakat artık MEB görevini yapması gerekiyor. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, dersi sırasında müdürün yazıcısının kablosunu takmaya çıkmak zorunda değil, matematik öğretmenin bilgisayarına format atmak zorunda değil, müdür yardımcısına bilgisayar kullanmayı öğretmek zorunda değil.. Bunlar BT Öğretmenlerinin görevleri değil tabi yaptıklarında ödül verilmez, teşekkür edilmez ama yapmadığınızda ise mobbing uygulanan kişi olursunuz... BT Öğretmenlerinin kamuoyuna açık çağrısıdır. BT Öğretmenlerinin çalışma şartları iyileştirilmeli.
Sena HEKİMOĞLU
BT Öğretmeni"

http://www.mebpersoneli.com.tr/guncel/b ... 96577.html

Aynen. Mobbing davam hala sürüyor. Bakalım.

Eğitim camiasının okuması gereken güzel bir haber olmuş. Duyarlılıkları için teşekkürler :+1:

sırf bu yüzden şube müdürlüğü sınavına girmek istiyorum yeter artık müdür müdür yrd cısı tepeden bakmasından yaptığına bir teşekkürü bilmemelerinden sıkıldım

hiç istemediğim halde bende müdürlük ve müdür yard. sınavına gireceğim

"Müdür yardımcısına bilgisayar kullanmayı öğretmek zorunda değil."

bu cümle yanlış, o kadar da değil.
gerisi zaten bildiğimiz şeyler.
Haber yapanın ellerine sağlık.

çoğumuzun düşüncesi bu herhalde müdür yardımcılığı sınavı:) kurtuluş olarak bunu görüyoruz. gerçi ona da mülakat geldi artık bu da zor:)

Bakanlık bunun farkında aslında bundan sonra mobing durumlarını mahkemeye taşımalı taki kendini bilmez idareciler bt öğretlerinin, yamakları olmadığını öğrensinler.

Bana da sözlü olarak "Bilg. Öğretmenlerini ne yapacaklar" demişti müdür
Bende Bizi yapsalar yapsalar Müdür yaparlar en azından bilgisayar kullanmayı biliyoruz demiştim bir daha birşey demedi.

ercinc98' Alıntı:

Hocam inan bezim okulda bir müdür yardımcısı Bilgisayar kullanmayı bilmiyor.
Ayrıca haberin yapan hocam çok teşekkür ederim. Çok güzel bir şekilde ifade etmiş sıkıntıları.

craxx' Alıntı:
Bende Bizi yapsalar yapsalar Müdür yaparlar en azından bilgisayar kullanmayı biliyoruz demiştim bir daha birşey demedi.
:puhaha: :puhaha:

craxx' Alıntı:
Lafı gediğine koymuşsunuz tebrikler

ercinc98' Alıntı:

Nesi yanlış, bt öğretmeni müdür yardımcısına rehberlik yapmak zorunda mı? Al işte böyleleri varken başkalarına ne hacet!

Hergün stress içindeyim. Bir an önce bilgisayarcı kimliğinden kurtulmak gerektiğine inanıyorum

eyolcu' Alıntı:
Hergün stress içindeyim. Bir an önce bilgisayarcı kimliğinden kurtulmak gerektiğine inanıyorum
Aynen katılıyorum. Hani askerde rütbelilere rastlamamak için yoldan değilde ağaçların arasından gidersin ya gideceğin yere; Şimdide idarecilere ve samimi olmadığın öğretmenlere rastlamamak için bt sınıfından çıkmıyorum.

bt.ogretmeni' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:

Nesi yanlış, bt öğretmeni müdür yardımcısına rehberlik yapmak zorunda mı? Al işte böyleleri varken başkalarına ne hacet!
Sonuçta öğretmeniz; öğretmen ve öğrenci fark etmez, eğitileceği eğitiriz.
İlk defa bu yıl okulumda bir müdür yardımcısı bilgisayar kullanmayı biliyor (gerçek anlamda).
Diğerlerine yardım değil kullanmayı öğretiyordum. Bilmiyorum diyenin işini yapmayı kastetmiyorum. saygılar.

Bunları malesef derslerimiz zorunlu olsa da olmasa da yapmak zorundayız.

Ama iyi ki derslerimiz zorunlu oldu, bu sene ben bu yüzden önceki seneler göre daha rahatım. Bize artık öğretmen gibi bakmaya da başladılar.

Koridorlarda öğrencisinin durumunu soran veliler bile var artık :)

ya yazılan yorumlara bakınca o yorumları yazanlara mobbing yapasım geldi
yuh yaa aadam bilgisayarı çamaşır makinesiyle eş tutmuş

Re: Ynt: BT Öğretmenlerine Mobbing Uygulanıyor

evrim0626' Alıntı:
çoğumuzun düşüncesi bu herhalde müdür yardımcılığı sınavı:) kurtuluş olarak bunu görüyoruz. gerçi ona da mülakat geldi artık bu da zor:)

Müdür yardımcılığı için sözlü sınav yok, müdürlük için var

Geri