bt öğretmenleri öğrencilerinizin isimlerini biliyormusunuz?

Kodla Büyü

ayseguldemir83

Aktif Üye
Diğer öğretmenler dersine girdiği öğrenciyi bizden çok daha iyi tanıyabiliyor.
Oysa ben çok yaramazlar ve iyiler dışındaki çocukların isimlerini bilmiyorum
hatta sınıflarını dahi karıştırıyorum :(

bu gerçekten büyük sorun

önceki okulum 300 kişilik bir okuldu ve 4 senenin sonunda 4 den 8 e kadar bütün sınıfları tanıyordum ismen de biliyordum

hatta 1,2,3 lerden de tanıdığım çocuklar vardı epey

şimdiki okulum 1500 kişilik ve 7 aydır buradayım

20 ismi geçmez bildiklerim

zaten 10 saat dersim var

demek bizim branşla ilgili genel bi sorunmuş bende hafızam iyi değil hiç bi isim hatırlamıyorum die kendimi suçluyodum

14 sınıfa giriyorum, sınıf başına en fazla 10 falandır heralde ismini bildiğim, bazılarını gördüğümde ilk defa görmüş gibi oluyorum en kötüsü de o, sen bu sınıfa yeni mi geldin diye sormayı bıraktım artık

elifinannesi' Alıntı:

o bence sizin hatanız ben hepsini biliyorum mesela

8 sınıfa giriyorum 200 öğrencili okul ve sınıflar 15-20 kişi. ama ben 7 aydır hala her sınıftan 3-5 öğrencinin ismini biliyorum :( boş dersi çok olan sınıfları daha kolay ezberledim bt ye geldiklerinden

çok normal bence. haftada 1 saat ders olursa bir sınıfa, isimlerini hatırlamak da zorlaşıyor.

Ben hepsini biliyorum birleştirilmiş sınıflı bir okul, 72 öğrencimiz var anasınıfı hariç.

1. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilerin %90 ın ismini biliyorum. Çünkü yatılı okuldayım :)

not vermediğimiz için bilemiyoruz. resim de bir saat ama resim öğretmeni kaç versem bu çocuğa diye düşünürken öğreniyor iyice

Okul 3500 kişi, iki yılda 2500 öğrenci geçti elimden, her sınıftan beşi geçmez adını hatırladıklarım.

ben de çok yaramaz ya da çok durumu maddi manevi kötü olan ilgi isteyen öğrenciler dışındakilerin isimlerini bilmiyorum.daha doğrusu karıştırıyorum.bir de ilk kez görüyormuşum gibi olduğum öğrencilerim var beynim mi sulandı diyorum o anda kendime.isim aklımda tutamıyorum ben ama öyle bir sorunum var .bilgisayarcıların genel şikayeti bu.çok duydum zümrelerde

hocam öğrencinin adını bilmeden onu kontrol altına almanız çok zor
bişey vermeniz de çok zor
en önemlisi değer veriliğini hissetmeli ki öğrenci aranızda manev ibir bağ oluşsun ve iletişim gerçekleşsin
eğitim öğretim ortamı hazır olsun

benim okulum 700 kişi kadar 6-7-8- de adını bilmediğim öğrenci yoktur
tabi bazen sınıflar karışıyor
6 sınıflarda resimli liste çıkarıyorum sınıf sınıf ilk ay ordan biraz yardım alıyorum sonra oturuyor

Ben de öğrencilerin hepsinini isimlerini biliyorum. Ama bazen o kadar çok sınıfa girip çıkıyorum ki kafam bulanıyo öğretmen arkadaşlarımın bile isimlerini karıştırıyorum :? :D

Bir Türkçe öğretmeni 5 sınıf ile 30 saati doldurur. 40 öğrenci desen her sınıfta; 200 öğrencinin ismini bilir. Siz kaç sınıf ile 30 saati dolduracaksınız? 30 sınıf ile. 30 sınıf dolusu öğrenciyi kimse tek tek isimleri ile bilemez.

Asıl öğrenciyi tanıması gereken Rehber öğretmenlere soralım bakalım; kaç öğrencinin ismini bilecekler okulda. Öğrenciyi en iyi tanıması gereken öğretmen, rehberlikçi ama nöbet yok, ders yok(her yönetmelikte görevler yazılır, şunu yapar yazar, rehberlikçilerin yönetmeliğinde, şunu yapMAZ diye yazılmış :? ) öğrenciden soyutlanan bir branş.

Biz yine iyiyiz arkadaşlar.

okulun tamamında adını bildiğim öğrenci sayısı 30-40 en fazla. onlarda BT laba en çok gelenler :D

6 saat ders -> 6 sınıf -> yaklaşık 100 öğrenci -> %90 isimlerini biliyorum. kalanı da birbirlerine benziyo çocuklar karıştırıyorum.
alt kademelerden de ismini bildiğim öğrenciler var 10-20 tane.

karinca_52' Alıntı:
elifinannesi' Alıntı:

2000 öğrenci 110 öğretmen --> 12 saat ders. sizin özel bi yeteneğiniz mi var bilmiyorum ama benim durumum da hocamınki ile aynı sadece yaramazlar ve sınıf başkanları.

:roll: hepsi birbirine benziyor bazen

kily' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
elifinannesi' Alıntı:

2000 öğrenci 110 öğretmen --> 12 saat ders. sizin özel bi yeteneğiniz mi var bilmiyorum ama benim durumum da hocamınki ile aynı sadece yaramazlar ve sınıf başkanları.

:roll: hepsi birbirine benziyor bazen
öyle durumlarda kendinize joker isimler bulunuz hocam, benim favorilerim: kamil, necati, şakir kızlarda naciye :mrgreen:

karinca_52' Alıntı:
elifinannesi' Alıntı:

Bence hata istenerek yapılabilir. Ancak ne kadar uğraşsam da olmuyor. Ben de bilemiyorum öğrenci isimlerini. Nasıl olur da yılda 25 kez dersine girdiğim 35-40 kişiden oluşan 24 sınıftaki yaklaşık 750-1000 öğrencinin ismini ezberleyemem.

Üniversitedeyken bizim bir hocamız vardı oda isimlere çok takılırdı. Mutlaka karşıdaki öğrencinin ismini bilmek isterdi. Bunun içinde öğrencilerden bir kağıt parçasına isim ve soy isimlerini yazıp masa yada üzerlerine yapıştırmalarını isterdi. Özellikle ilk bir iki hafta bunu yaptı ve ondan sonrada tüm sınıfın isimlerini ezberlemiş oldu. Etkili bir yöntem tavsiye ederim :alkis:

9 sınıfım var 1 er saat ders. ama ismini bilmediğim her sınıfta 2-3 kişidir. bazı sınıfların tamamını biliyorum. bu biraz kişisel bi özellik ama tamamen de değil. yani birileri 300 kişinin ismini bilirken birileri 30 kişinin ismini öğrenmişse bu fark kişisel özelliklerle açıkılanamaz bence.

Normaldir. Az görüyoruz ve az tanıyoruz haliyle. Öğrenciye de sürekli senin adın neydi diye sormak da olmuyor.

Ben e-okuldan sınıfların resimli listelerini masaüstünde tutuyorum. Öğrencilere ismiyle hitap etmeye çalışıyorum.

Geri