BT Öğretmeniyiz Bilgisayar Tamircisi DEĞİL!

Kodla Büyü
:alkis: :alkis: :alkis: Derslerin zorunlu olması istenirken bir yandan da bu BT rehberliği kaldırılsın diye derneğimiz bile söylemiyor. Aksine başka branşlardan alınmasın sadece bizi BT rehber öğretmeni yapın deniyor. Biz ameleliğe özendikçe bak belki yaparlar dersi zorunlu, herkesin işine gelen bu. Bakanlığın,idarecilerin,sendikaların hiçbiri BT dersi zorunlu olmalıdır demiyor.

antiformator' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis: Derslerin zorunlu olması istenirken bir yandan da bu BT rehberliği kaldırılsın diye derneğimiz bile söylemiyor. Aksine başka branşlardan alınmasın sadece bizi BT rehber öğretmeni yapın deniyor. Biz ameleliğe özendikçe bak belki yaparlar dersi zorunlu, herkesin işine gelen bu. Bakanlığın,idarecilerin,sendikaların hiçbiri BT dersi zorunlu olmalıdır demiyor.

bt rehberliği olmasaydı ne yapacaktık aylak aylak dolaşıp ek ders almadan ortalıkta mı kalaydık?
kimse razı değil bu durumdan ama bt rehber öğretmenliği şu an tutacağımız tek dal ve bilgisayar labı olmadan ders işlemek istemiyorum
ilk önce bu işi halletsinler...sen gel benim labı gör...bilgisayarlar ilk geldiğinde bülent ersoy erkekti...hala yenilemiyorlar...burda ders nasıl işlenir Allah aşkına...?
şimdi en azından okulda durup ek ders alıyoruz...sanki rehber öğretmen olmayınca bilgisayar işlerini sana yaptırmıyorlar...kimse kendini kandırmasın....
bu arada okulda ki bilgisayar işlerini yapmaktan sakınan arkadaşlar azcık okulunuza sahip çıkın...tamam görevimiz değil ama aldığımız maaşın hakkını nasıl ödeyeceğiz...
bıktım bu tamirci miyiz triplerinden.... yeri gedli öğretmen olursun yeri geldi tamirci önemli olan maaşın hakkını vermek...haaa ders geri gelir mi?..dediğim şartlarda inşallah gelir...gerisi hikaye..

only61' Alıntı:
antiformator' Alıntı:

bt rehberliği olmasaydı ne yapacaktık aylak aylak dolaşıp ek ders almadan ortalıkta mı kalaydık?
kimse razı değil bu durumdan ama bt rehber öğretmenliği şu an tutacağımız tek dal ve bilgisayar labı olmadan ders işlemek istemiyorum
ilk önce bu işi halletsinler...sen gel benim labı gör...bilgisayarlar ilk geldiğinde bülent ersoy erkekti...hala yenilemiyorlar...burda ders nasıl işlenir Allah aşkına...?
şimdi en azından okulda durup ek ders alıyoruz...sanki rehber öğretmen olmayınca bilgisayar işlerini sana yaptırmıyorlar...kimse kendini kandırmasın....
bu arada okulda ki bilgisayar işlerini yapmaktan sakınan arkadaşlar azcık okulunuza sahip çıkın...tamam görevimiz değil ama aldığımız maaşın hakkını nasıl ödeyeceğiz...
bıktım bu tamirci miyiz triplerinden.... yeri gedli öğretmen olursun yeri geldi tamirci önemli olan maaşın hakkını vermek...haaa ders geri gelir mi?..dediğim şartlarda inşallah gelir...gerisi hikaye..

only61 hocam her ikisine de bir çözüm bulunsun nasıl olur? bu ülkede lise ve 2 yıllık bilgisayar/elektrik mezunu işsiz bir dünya kişi var her ilde Rehberlik Araştırma Merkezleri gibi kurumlar oluşturulsun, buralarda isteyen bt öğretmeni de olabilir, bu mezunlardan da alım yapılsın ve bu tarz teknik işlerin çözülmesi işiyle bunlar ilgilensin, ben yine günlük sorunlarla ilgilenirim...(bakanlıktan gelen sorunlu bilgisayarın hangi yolla sorununu çözeceğim bilen yok... bunlarla ilgilenen bir ekip her ilde şart artık)

bunun yanında dersler de zorunlu hale getirilerek bt öğretmenleri öğretmenliklerini yapsınlar... benim okulumda sabah-öğle 65 sınıf var... her birinde 1 saat ders bile 3 norm yapar ben tek başıma bütün işlere bakıyorum şu anda...

oyyy oyy. biz burda dert yanıyoruz da umarım sesimizi duyan olur. bu dertlere çözüm çok çözülmesini arzulayan bürokrat yok.

Usta-Tamirçi Paradoksu bitmez de :!: En guzel ornek sanırım tıp alanından...Karın ağrısı şikayetiniz var ve muayene olmaya karar verdiniz.Kalkıp cildiye UZMANINA gitmezsiniz herhalde. Yada onun odasından gecerken içeri girip şikayetinizi sormazsınız. Ben hiç bir sağlık çalışanın bir muayene cihazı tamir ettiğini görmedim, kim yapar bunu o cihazdan anlayan sınıfı farklı olan bir çalışan :wink: Bizde oyle mi?Her seyden anlanırCunku ogretiyorsunuz :scared: Her neyse uzatmayayım merak buyuran eğitim -öğretim sınıfını google'a yazsın sorunun cevabını bulsun :)

Geri