Kodla Büyü
. Benden önceki arkadaş vesplus köpükle siliyormuş bile tahtaları. Müdür bana tahtaları siliyormusun hocam diyince kahkaha attım yemin ediyorum. Hee yavrum hee hiçbiriniz yapmıyorsunuz hee

Ciddi olamazsınız :D.
Bu arkadaş her kimse işi abartmış. Yakında Okuldaki perdeleri yıkar. Bahçeye asar. Aklıma semerci hikayesi geldi:).

Bir ogretmen arkadas arkadas zipli klasordeki ses dosyasini zipten cikartmadan acmaya calistigi icin zorlanmis bana akilli tahtada program yuklu degil diye bakmami istedi. Ben de btr olmadigimi bunun gorevimin olmadigini soyledigimde ortam epey gerildi.
Dersiniz aksamasin bakayim dedim. Meger program yuklemeye gerek yok sadece zipten cikartmak yeterli imis.
Baska bir arkadas ekrana dokundukca gelen bip sesini duzeltmem icin ogrenci yollamis. Gittim baktim yapamadim. Olmiyor deyince Ogretmen arkadas devlet sirri mi dedi.

Sonuc okul toplantisinda btr olmadigimi akilli tahta ile ilgili hicbir soruna bakmayacagimi soyledim.

Nobet + rehberlik ustune bir de btr isini yapamayacagimi belirttim. Tum ogretmenler alindi.

2013- 2014-2015 yıllarında dediğiniz gibi kodlama, web sitesi kurma ve hatta erzurum'da ilk defa ortaokulda oyun yapma yarışması düzenlemiştim. Yeni geldiğim yerde bu tip faaliyetlere pek zamanım olmuyor. Btr öğretmen olarak asıl amacımız fatih altyapısını çalışır işler tutmak ve EBA'yı aktif kullanımını sağlamak. Ben bunları yapıyorum.
Tamam işte hocam ne güzel. Sizde HAYIR ben yapmayacağım diyin. Bilgim yok eğitimini almadım diyin. Çok basit birşeyse eğer versinler bir öğrenciye baksın madem. Btr olarak üstünüze düşeni zaten yapıyorsunuz. Onun dışındaki işlere yapmak zorunda değilsiniz. Kolay gelsin.

Genellikle iş yürüsün yerde kalmasın diye ses sistemi işine bakarım fakat bir şartla
Elime sağlam cihazı verirler çalışıyordur.bana sadece küçük ayarlamalar kaldıysa.yoksa bozuk cızırtılı frekansı karışmıs saçma salak cihazlar gelirse olmuyor der geçerim.Haşa Allah değilim k

Hocam o dediğini Müzik Öğretmenleri yapar.
Şimdilik neyse ancak ilgili Şube müdürüne söyle, Ses Sistemi ile bir müzik öğretmeni ilgilensin.
Ses çıkarmazsan hep sana kalır.

Hocam ilçe küçük önceki sene ilçenin tek bt öğretmeniydim bu sene bir bt öğretmeni daha geldi şimdi iki kişiyiz. Yeni gelen bt öğretmeninede görev verildi.
Anlatmak istediğim; mem'de mikser ile ilgilenecek bt öğretmeninden başka personel neden yok.
sıradan meb yetkilisi miksere bir bakış atıyor.
mikser x matematik öğretmeni düşünüyor uyumsuz
mikser x fen öğretmeni düşünüyor ... uyumsuz
mikser x sınıf öğretmeni düşünüyor ... uyumsuz
mikser x bt öğretmeni düşünüyor ... eşleşme bulundu.
bt öğretmeni x ses sistemi ... olumlu
bt öğretmeni x tamirat olumlu
bt öğretmeni x akıllı telefon tamiri olumlu
bt öğretmeni x internet gitmesi olumlu
................................. olumlu
.............................. olumlu
............................ olumlu
...................................... olumlu
........................................ olumlu
Bir gün "başlarım sizin yapacağınız işe" diyene kadar sürekli adamın aklındasın.
Desen dahi kurtuluş yok çünkü adam senden başka donanımlı bt öğretmeni tanımıyor. şartlarını esnetiyor derslere girmiyorsun kafana göre takılıyorsun ortalıkta.
hem iyi yanları hem kötü yanları var. Kötü yanı daha çok.
Şimdiye kadar bana defalarca, cep telefonu, tablet, fotokopi makinası, yazıcı,... işleri yaptırmaya çok çalıştılar, ancak yapmıyorum demiyorum, "Ben anlamam!" diyorum.
Tecrübe ile sabittir. Bunlarla da ilgilenince "O bozdu!" oluveriyor.
Sağolsun bir müdürüm, zaten bozuk olan yazıcıyı bana gösterdi ve çalışmasını sağlamıştım, 2 ay sonra cihaz yine bozulduğunda, "Başkasına verseydim, şimdi hâlâ kullanıyor olurduk" demiş.
Benim için milat oldu. :)

Merhabalar. Okulumda bu görev bana verilmeye çalışılıyor bu dönem. Geçen dönem 23nisanda almazsınız denilincel kabul etmiştim. Simdi tekrar 23nisan da bu görev bana verilmeye çalışıliyor. Ben bununla ilgili bir yazı var mıdır gösterebilecegim bunu istiyorum sizden?
Çünkü verilen gorev yazısına imza atmayacagim. En azından ismin yazılı olsun deniyor onu bile istemiyorum. O kadar yani..

Kimse burda ahkam kesen arkadaşların dediklerine bakmasın. Yapma hocam etme hocam senin görevin değil hocam ben yapmıyorum hocam....bu sene okul değiştirdim. Benden önceki arkadaş vesplus köpükle siliyormuş bile tahtaları. Müdür bana tahtaları siliyormusun hocam diyince kahkaha attım yemin ediyorum. Hee yavrum hee hiçbiriniz yapmıyorsunuz hee

hocam gerçekse abartmış eski hoca ama müdür bunu normalleştirmek için ya da size yıkmak için demiş de olabilir

Geri