Kodla Büyü
Kardeş ne hissettiğini çok iyi anlıyorum. Benzerini ben yaşıyorum.
Okulda 2 tane müzik öğretmeni var mixer denilen alete ellerini sürmüyolar.
Ne okulda nede meb de bi kıymetimizde yok, şikayeti kimsenin umursayacağını zannetmem.
"Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır" hadisi ile kendimi motive ediyorum ben.

Hocam bu olay için kritik dönem dediğimiz ilk karşılaşmada işin rengi belli ediyor..
İlk atandığım ilçede yaptığım bir iyilikten dolayı ilçenin neredeyse teknoloji danışmanı olmuştum.. Ses sistemi kurulumu basit kalıyordu yaptığım işlerde. Akşam eve 10 gibi gelirdim ve neredeyse yorgunluktan takım elbiseyle uyuyacak olurdum.. Ancak olayı çözdüm. Sonraki gittiğim yerlerde her işe biliyorum, yaparım demedim. Geride durdum biraz.. Niye? Çünkü yapan bir fedai çıktı :) Sonra rahatladım.. Diyeceğim şu ki; Eğer kendinizi bir tanıtırsanız başınızı bu tür işlerden kaldıramazsınız..

İlçe mem ile çok yüz göz olmasaydım rapor alırdım. Şimdi rapor almak uygun düşmez.
O Samimiyete binaen, bu tip durumlarda ne lazımsa Mikser, Ses Sistemi yaka mikrofonu, el mikrofonu lazım olduğunu.
Aksi halde mevcut donanımla törenin yarıda kalabileceğini söyleyin.
Alsınlar ve bu donanım gelince sadece sizin kullanabileceğiniz bir şekilde durmasını sağlayın.

İlçe mem ile çok yüz göz olmasaydım rapor alırdım. Şimdi rapor almak uygun düşmez.
Güzel hocam, çalışkan hocam lütfen kendinizi kullandırtmayın. Sizin gibi çalışkan insanların kendini robotik kodlama, tubitak fuarları, kodlama yarışmaları gibi etkinliklere yoğunlaşmasını isterim. Enerjinizi böyle boş işlere yani size hiçbirşey katmayacak işlere vermeyin. İnanın bende mesleğe başladığım ilk 2 sene böyle olaylar geldi başıma. İnsanlara "HAYIR" demeyi öğrendim daha mutluyum. Kendimi işime ve öğrencilerime verdim. Bırakın İlçe Mem i size bir kuruş faydası olmaz. İşinizde düşmez hiçbir zaman. Düştüğü zamanda yaptıklarını görmezler kıymet bilmezler.Kendinizi yormayın. Allaha emanet olun.

Hocam ilçe küçük önceki sene ilçenin tek bt öğretmeniydim bu sene bir bt öğretmeni daha geldi şimdi iki kişiyiz. Yeni gelen bt öğretmeninede görev verildi.
Anlatmak istediğim; mem'de mikser ile ilgilenecek bt öğretmeninden başka personel neden yok.
sıradan meb yetkilisi miksere bir bakış atıyor.
mikser x matematik öğretmeni düşünüyor uyumsuz
mikser x fen öğretmeni düşünüyor ... uyumsuz
mikser x sınıf öğretmeni düşünüyor ... uyumsuz
mikser x bt öğretmeni düşünüyor ... eşleşme bulundu.
bt öğretmeni x ses sistemi ... olumlu
bt öğretmeni x tamirat olumlu
bt öğretmeni x akıllı telefon tamiri olumlu
bt öğretmeni x internet gitmesi olumlu
................................. olumlu
.............................. olumlu
............................ olumlu
...................................... olumlu
........................................ olumlu
Bir gün "başlarım sizin yapacağınız işe" diyene kadar sürekli adamın aklındasın.
Desen dahi kurtuluş yok çünkü adam senden başka donanımlı bt öğretmeni tanımıyor. şartlarını esnetiyor derslere girmiyorsun kafana göre takılıyorsun ortalıkta.
hem iyi yanları hem kötü yanları var. Kötü yanı daha çok.

@VY_Canis_Majoris hocam,
Şu anda çalıştığım yere yeni geldim.. Burada da iki BT öğretmeniyiz.. Küçük bir ilçe..Geçen sene geldim buraya..ilçede 3 ortaokul var ve 3'ne de görevlendirildim. Geçen yıl çok yoğun geçti.. Ancak bu yıl sadece kendi okulumda BTR oldum. Diğer iki ortaokulu istemedim.. Okulumdaki idarecilere baktım adamlar site güncellemeye kadar çoğu şeyi kendileri yapıyor.. Okulumuzda konferans salonu var ve maşallah her etkinlik bizim okulda oluyor.. İlk yıl öyle bi baktım ileri atılmadım. Mdr yrd. arkadaş istekli çıktı. Kendi salonu açıp, ses sistemi amfiyi her şeyi bağlayıp yaptı.. izledim sadece :)
Gelelim ilçe kutlamalarına.. Bu her yerde aynıdır. İlçede ses sisteminden sorumlu Belediye'dir. Bütün kutlama programlarındaki kutlama metninde görevlerde belirtilir.. Siz şube müdürüne söyleyin beldiye baksın bu olaya.. Benim gittiğim her yerde öyleydi.

Sizce Çözüm nedir? Ne yapmalıyım?
Hocam ilcedesiniz galiba. Ilçede mem bünyesinde teknisyen yok mu? Bizim burda bu tarz şeylere hiç denk gelmedim ses sistemi işi öğretmen işi değil kesinlikle bu tamamen ilçede ki amirleriniz isguzarligi. Bu is teknikerin işidir size angarya yuklemisler.

Çıkın ilçe mem' bunun bizim işimizin olmadığını tekniklerin görevi olduğu bununla ilgili eğitim almadığınız vs. uygun bir dille anlatın. Olmumlu yaklasmassa cimere bildirebilirsiniz.

Bizim ilçedede durum aynı hocam bilgisayar başına geçerim sıradaki müzikleri açarım ses sistemiyle olan sıkıntıda ben anlamıyorum dedim gerçektende karışık kimsede üsteleyemiyor.En iyisi işimiz haricinde anlamıyorum demek.

Bizim bir arkadaşa verilen bir görevi angarya olduğunu düşünerek bilerek çok berbat bir şekilde yapınca bir daha benzer bir görev aldığını duymadım.

Kimse burda ahkam kesen arkadaşların dediklerine bakmasın. Yapma hocam etme hocam senin görevin değil hocam ben yapmıyorum hocam....bu sene okul değiştirdim. Benden önceki arkadaş vesplus köpükle siliyormuş bile tahtaları. Müdür bana tahtaları siliyormusun hocam diyince kahkaha attım yemin ediyorum. Hee yavrum hee hiçbiriniz yapmıyorsunuz hee

Kimse burda ahkam kesen arkadaşların dediklerine bakmasın. Yapma hocam etme hocam senin görevin değil hocam ben yapmıyorum hocam....bu sene okul değiştirdim. Benden önceki arkadaş vesplus köpükle siliyormuş bile tahtaları. Müdür bana tahtaları siliyormusun hocam diyince kahkaha attım yemin ediyorum. Hee yavrum hee hiçbiriniz yapmıyorsunuz hee

Carsidayim sesli güldüm hocam ciddimisiniz siz

İlçe için gerçekten zor bir durum bu ses işi. Burada işin püf noktası işten anladığınızı göstermemek. En azından başına bu tür olaylar daha gelmemiş arkadaşları uyaralim buradan kardeşim elimizemi yapışacak insanlık olsun yapalım diye ota .oka atlamayın vallahi yapışır kalır.

Geri