Bt lisanslı program temini

Kodla Büyü

mutlu112

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaslar okulumuz meslek lisesi. Okulumuzda labaratuvarlarda kullanamk için gerekli adobe ,visual studio 2010,autocad, eta, office programları mevcut degil. bunları temin etmek için aatılması gereken adımlar nelerdir. nerelere başvuruyoruz nasıl temin ediyoruz.
yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Ben şimdiye kadar sadece ADOBE CS3 ve CS4 DVD lerini okullara gönderdiklerini gördüm.. Okula birkaç sene önce gelmiş MEB tarafından.. Anladığım kadarıyla MEB in anlaşmalarına bağlı... Okulda lisanslı olmayan programların kullanması aslında suç.. Ama mecbur bırakılıyoruz..

ADOBE, WİNDOWS XP,7,8, VİSUAL STUDİO, OFFİCE, AUTOCAD programlarının gönderilmesi lazım okullara bence de... Veya gönderiliyor da bilmiyor muyuz.. ???

hocam meslek derslerinde grafik taarım animasyon ve programlama gibi dersler var. elimizde ilaçlı hepsi var ama malum yasak bizde resmi yollardan halletmeye calişiyoruz. ama nerden başlayacagız ne yapacagız bunu bilmiyorum.
147 aradım bana öncelikle ilçe ve il miliegitme dilekçe vermem gerektigini eger ilgilenmesseler bizi arayın dediler

hocam sene başı zümre toplantınızda bunları belirtin. sonda alan şefiniz okul müdüründen ilçe mem e yazı yazmasını rica etsin. sonra cevap bekleyin
.
resmi olarak yapabileceğiniz bu
.
bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum ama size tahmini çıkabilecek sonucu söyleyeyim
bilişimde kullanılan Adobe ürünleri için okullara lisanslı gönderilen cs3 yada cd4 ü kurun
visual studio için ise EXPRESS versiyonlarını kullanın :)
ofis için open office kullanın
.
yada daha kısa yoldan şunu da diyebilir
ben size gönderdiklerimi lisanslı program yükleyerek gönderiyorum
siz benden habersiz neden bilgisayar aldınız bakayım :D

hocam meslek lisesine para çuvalla geliyor ... harçayacak yer bulamıyor kimi zaman idareler onlarla alınabilir :)

karinca_52' Alıntı:
hocam meslek lisesine para çuvalla geliyor ... harçayacak yer bulamıyor kimi zaman idareler onlarla alınabilir :)
..
hocam o çuvalları görürsen birini de bizim okula gönder.
..

para çuvalla mı geliyor neyle geliyor bilmiyorum ama bizim okula gelmedigi kesin

bizde görmedik o çuvalları.. Kaç senedir bilgisayar alamıyoruz bölüme.. Malzeme alamıyoruz..

Hocam, http://www.dreamspark.com u deneyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını tam bilmiyorum ama, bu adre süzerinden kurum kaydı yaparak sanırım, öğrenciler ve öğretmenler için ücretsiz lisanslı ürün temini olabiliyor. Üniversiteler kullanıyor sonuçta.

okula dilekçe verdim okulda ilçeye yazacak. lisansız pro kullanırsak elimizde bir belge olsun biz istedik siz göndermediniz

Hocam programların portable olanını indirin öğrenciler usb'lerine yükleyip gelsinler. Her dersi usb'den olan portale'dan işleyin. Tabii lisanslı bulamazsanız yoksa en iyi lisanslı olması :)

ufak bir hile önerebilirim
tüm programları trial kurun
daha sonra autuexec.bat dosyasına DATE komutu ile sürekli kurulum yaptığınız tarihi verin.
böylelikle bilgisayar her açtığında aynı gün olarak açar ve süre hiç bitmez

Geri