Bt Labında Pardus 2011 mi ? Win xp mi?

Kodla Büyü

taner2309

Aktif Üye
Sizce orta dzey bi sistem için hangi işletim sistemi iyidir arkadaşalr.ben pardus pek bilmiyorum ama kullnamak zor olmasa gerek.
Pardus da deep freeze tarzı şeyler mevcut mudur?Ağ kurulumu zor ve karısık mıdır? visual basic tarzı programlar yuklenebiliyormu ?

Re: Bt Labında Pardus 2001 mi ? Win xp mi?

hocam okulda sistem olarak linux varsa dediğiniz olur ama yoksa işiniz zor olur. Windows bilgisayarlar ile iletişimde zorlanırsınız. Visual basic ve office gibi programlar kuramazsınız. Her ne kadar arayüzlerle felan olsada randumanlı olmuyor. Ama AÇık kaynak kod aşığıysanız linuxu öğrenirim diyorsanız hiç durmadan kurun linuxu çok güzeldir kendileri.

Efendim Linux makina içine isterseniz sanal winxp kurabilirsiniz. Windows bilgisayarlar ile iletişimde bir problem olmaz. Pardus bilgisayarlar arasında ise iletişimde windowsa göre çığır açarsınız :D Office olarak Open Office yüklü geliyor. (Zaten eğitim kelime işlemci, elektronik tablolama olarak geçiyor sanırsam) Visual Basic yerine isterseniz Gambas kurabilirsiniz. Deepfreeze gibi bir program yok ihtiyaç da yok zaten kullanıcılar sadece home dizinine müdahale edebilir ama isterseniz ufak bir kod ile her açılışta kullanıcıyı sıfırlayabilirsiniz.

Hımm anlatılanlara göre linux 3 gomlek üstün microsoft dan

taner2309' Alıntı:
Hımm anlatılanlara göre linux 3 gomlek üstün microsoft dan

Hocam bi pardus bi de ubuntu kur biri gnome biri kde masaüstü kullanır hangisi hoşuna giderse onu kullan. Kırılması gereken tek şey alışkanlıklar...

az önce pardus 2011 çalışan dvd ile inceledim çok hoş görünüyor.aslında bu microsofta bu paralar yazık

Geri