BT Formatör-Egzersiz

Kodla Büyü

yağmurtan

Aktif Üye
Arkadaşlar formatör olduğum için egzersiz red edildi. Formatör olup da egzersiz açan var mı? Projelerim var egzersiz açamıyorum. Projelere başvurmayayım mı? Egzersizler kimin için? Folklörden satrança kadar herkes açabiliyorken formatör neden açamıyor? Formatör öğretmenlerin projelere başvurması yasak mı? Okulun, ilçenin ve hatta ilin adı duyulacak projeler varken 6 saati bize neden çok görüyorlar.

Hocam malesef egzersiz bazı branş öğretmenlerine getirilmiş bir safsata örneğin Türkçe öğretmeni isen tiyatro ,beden eğitimi ise basketbol futbol vs..gibi spor dalları yada satranç yada folklör eğitmeni olarak sertifikan varsa verebilirsin..Sizin çok iyi projeleriniz varsa tubitak aracılığı ile yapabılırsınız tabi projeniz tubitak alanında kabul edilecek bir proje ise diğer yandan bilgisayar kursları ile ilgi ise halk eğitim aracılığı ile okulunda kurs verebilirsin oda belli bir sayı öğrenci bulman gerekebilir ve ayrıca okul idaresininde buna onay vermesi gerekebilir çünkü okul eğitim öğretim saatlerinde açamassın akşam saatlerinde açman içinde okulda bir idareci bulunmak zorunda ondan dolayıda genelde idareciler yanaşmıyor bu duruma...

hocam mesai 8-5 olduğu için hafta içi istemişseniz açmamışlardır. Ama hafta sonu açabilirsiniz. bunu kimse engelleyemez. Siz Öğrenci velilerinden dilekçeleri toplayın ve plan ile başvurun açmazlarsa bir üst merciye gidin.

Okulun hatta ilin bile adını duyurmayı boşver dünyayı bile kurtaracak olsan formatörken egzersiz olmaz çünkü 8-5 çalışıp parasını alıyoruz o saatlerde doluyuz zaten. Ama şu da var ki artık Formatörlük bitti bt rehberliği var ve bt rehberliğinde egzersiz yapılabiliyor. Ancak bu sene egzersiz başvuruları geçti seneye artık.

bt formatörlük btr ile bitti. bu yüzden okulun bitiş saatinden sonra yapabilirsin

Arkadaşlar sorun ödemelerimizin yapıldığı 16. madde. Oradaki başka bir ekders ödenmez ibaresine takılıyorlar. Ben 2 yıldır haftasonu satranç egzersizi yapıyordum. Bu sene ilçe MEM gönderdiği yazıda Formatörler hiç bir türlü egzersiz yapamaz dediler. Sorduğumda açıklayamıyorlar ama sorun bu ödemenin yapıldığı madde.

BTR yazılarını beklemek gerekiyor. Umarım o zaman egzersiz planları, geç kalındı diye iptal edilmez.

Artık 8-5 gibi bir mesayimiz yok arkadaşlar...Bunu kabul ettirelim ve ona göre egzersiz açalım tabi başka alanlarda (satranç, masa tenisi...)

umitbulut58' Alıntı:
yağmurtan' Alıntı:
Arkadaşlar formatör olduğum için egzersiz red edildi. Formatör olup da egzersiz açan var mı? Projelerim var egzersiz açamıyorum. Projelere başvurmayayım mı? Egzersizler kimin için? Folklörden satrança kadar herkes açabiliyorken formatör neden açamıyor? Formatör öğretmenlerin projelere başvurması yasak mı? Okulun, ilçenin ve hatta ilin adı duyulacak projeler varken 6 saati bize neden çok görüyorlar.

geçen sene okul dergisi onaylandı bu sene çoğu kimseyi onaylamıyorlar

hocam okul dergisiyle ilgili bir egzersiz açabiliyormuyuz???

egzersiz yazılarını gönderdik formatörde değiliz btr de. bursa henüz btr yazısı çıkarmadı. btr den önce onayı gelirse, btr den sonra sen btr oldun ödemicez artık demezler heralde. bakalım bekleyip görücez. bu arada satranç egzersizi açtım.

3 yıl hem formatörlük yaptım hemde mesai saatleri dışında egzersiz yaptım. Kanunen hiç bir engel yok. mesai saatleri içinde yani 8-17 arasında program yapmayacaksın sadece o kadar.
İlk başvuru yaptığım yıl bana da ret cevabı gelmişti. Bu konu hakkında bakanlıktan görüş istemiştim, verilen cevabın çıktısını önlerine attım, yeniden gönder programını onaylayalım dediler. işin peşinden koşmazsanız zorlanırsınız.

adrenaline' Alıntı:
egzersiz yazılarını gönderdik formatörde değiliz btr de. bursa henüz btr yazısı çıkarmadı. btr den önce onayı gelirse, btr den sonra sen btr oldun ödemicez artık demezler heralde. bakalım bekleyip görücez. bu arada satranç egzersizi açtım.
bende aynı durumdayım hocam. sence ne olur bizim durum. ödeme yapmazlarsa boşuna uğraşmayalım..

faruk8542' Alıntı:
adrenaline' Alıntı:
bende aynı durumdayım hocam. sence ne olur bizim durum. ödeme yapmazlarsa boşuna uğraşmayalım..
bence ne olur demek o kadar zorki. mantıkla alakalı işler olmadığı için bursa hudutlarında artık hiçbirşey şaşırtmıyor beni..

adrenaline' Alıntı:
btr den sonra sen btr oldun ödemicez artık demezler heralde. bakalım bekleyip görücez. bu arada satranç egzersizi açtım.
ben belletmenlik yaptım 12 nobet... totalde 48 saat= 400 TL ye yakın...
ama gel gör ki 1 senedir yaptıgım belletmenliğin 2.yarısında formatörlüğe basvurdum.
ikisi de kaymakamlık onaylı gorevlendirme...
1 ayın sonunda ek ders zamanı geldi bi baktım sadece formatörlük...

hani belletmenliğin parası?
formatör belletmenlik yapamıyormus onun icin odeme yapmadılar...

1 ay cektigim cile bana kar kaldı...

kıssadan hisse :)

Geri