Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BT Formatör-Egzersiz

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında yağmurtan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yağmurtan

yağmurtan Aktif Üye

Arkadaşlar formatör olduğum için egzersiz red edildi. Formatör olup da egzersiz açan var mı? Projelerim var egzersiz açamıyorum. Projelere başvurmayayım mı? Egzersizler kimin için? Folklörden satrança kadar herkes açabiliyorken formatör neden açamıyor? Formatör öğretmenlerin projelere başvurması yasak mı? Okulun, ilçenin ve hatta ilin adı duyulacak projeler varken 6 saati bize neden çok görüyorlar.

2. yusufaltunhan

yusufaltunhan Aktif Üye

Hocam malesef egzersiz bazı branş öğretmenlerine getirilmiş bir safsata örneğin Türkçe öğretmeni isen tiyatro ,beden eğitimi ise basketbol futbol vs..gibi spor dalları yada satranç yada folklör eğitmeni olarak sertifikan varsa verebilirsin..Sizin çok iyi projeleriniz varsa tubitak aracılığı ile yapabılırsınız tabi projeniz tubitak alanında kabul edilecek bir proje ise diğer yandan bilgisayar kursları ile ilgi ise halk eğitim aracılığı ile okulunda kurs verebilirsin oda belli bir sayı öğrenci bulman gerekebilir ve ayrıca okul idaresininde buna onay vermesi gerekebilir çünkü okul eğitim öğretim saatlerinde açamassın akşam saatlerinde açman içinde okulda bir idareci bulunmak zorunda ondan dolayıda genelde idareciler yanaşmıyor bu duruma...

3. mebbis

mebbis Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam mesai 8-5 olduğu için hafta içi istemişseniz açmamışlardır. Ama hafta sonu açabilirsiniz. bunu kimse engelleyemez. Siz Öğrenci velilerinden dilekçeleri toplayın ve plan ile başvurun açmazlarsa bir üst merciye gidin.

4. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Okulun hatta ilin bile adını duyurmayı boşver dünyayı bile kurtaracak olsan formatörken egzersiz olmaz çünkü 8-5 çalışıp parasını alıyoruz o saatlerde doluyuz zaten. Ama şu da var ki artık Formatörlük bitti bt rehberliği var ve bt rehberliğinde egzersiz yapılabiliyor. Ancak bu sene egzersiz başvuruları geçti seneye artık.

5. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

bt formatörlük btr ile bitti. bu yüzden okulun bitiş saatinden sonra yapabilirsin

6. alibahadir

alibahadir Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar sorun ödemelerimizin yapıldığı 16. madde. Oradaki başka bir ekders ödenmez ibaresine takılıyorlar. Ben 2 yıldır haftasonu satranç egzersizi yapıyordum. Bu sene ilçe MEM gönderdiği yazıda Formatörler hiç bir türlü egzersiz yapamaz dediler. Sorduğumda açıklayamıyorlar ama sorun bu ödemenin yapıldığı madde.

7. yağmurtan

yağmurtan Aktif Üye

BTR yazılarını beklemek gerekiyor. Umarım o zaman egzersiz planları, geç kalındı diye iptal edilmez.

8. gokhan_keskin55

gokhan_keskin55 Seçkin Üye Seçkin Üye

Artık 8-5 gibi bir mesayimiz yok arkadaşlar...Bunu kabul ettirelim ve ona göre egzersiz açalım tabi başka alanlarda (satranç, masa tenisi...)

9. bilisimci09

bilisimci09 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam okul dergisiyle ilgili bir egzersiz açabiliyormuyuz???

10. adrenaline

adrenaline Aktif Üye

egzersiz yazılarını gönderdik formatörde değiliz btr de. bursa henüz btr yazısı çıkarmadı. btr den önce onayı gelirse, btr den sonra sen btr oldun ödemicez artık demezler heralde. bakalım bekleyip görücez. bu arada satranç egzersizi açtım.

11. makikosan

makikosan Aktif Üye

Bende Okul gazetesi egzersizi açmak istedim. dün red cevabı geldi.

12. ..LysimakhoS..

..LysimakhoS.. Seçkin Üye Seçkin Üye

3 yıl hem formatörlük yaptım hemde mesai saatleri dışında egzersiz yaptım. Kanunen hiç bir engel yok. mesai saatleri içinde yani 8-17 arasında program yapmayacaksın sadece o kadar.
    İlk başvuru yaptığım yıl bana da ret cevabı gelmişti. Bu konu hakkında bakanlıktan görüş istemiştim, verilen cevabın çıktısını önlerine attım, yeniden gönder programını onaylayalım dediler. işin peşinden koşmazsanız zorlanırsınız.

13. faruk8542

faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bende aynı durumdayım hocam. sence ne olur bizim durum. ödeme yapmazlarsa boşuna uğraşmayalım..

14. adrenaline

adrenaline Aktif Üye

bence ne olur demek o kadar zorki. mantıkla alakalı işler olmadığı için bursa hudutlarında artık hiçbirşey şaşırtmıyor beni..

15. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

ben belletmenlik yaptım 12 nobet... totalde 48 saat= 400 TL ye yakın...
    ama gel gör ki 1 senedir yaptıgım belletmenliğin 2.yarısında formatörlüğe basvurdum.
    ikisi de kaymakamlık onaylı gorevlendirme...
    1 ayın sonunda ek ders zamanı geldi bi baktım sadece formatörlük...

hani belletmenliğin parası?
    formatör belletmenlik yapamıyormus onun icin odeme yapmadılar...

1 ay cektigim cile bana kar kaldı...

kıssadan hisse :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal