Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Branşımızla ilgili yeni bir haber

Konu, 'Basında BT' kısmında eyolcu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. eyolcu

eyolcu Süper Üye Süper Üye

2. mavi85

mavi85 Seçkin Üye Seçkin Üye

btr görevlendirmesinin kaldırılıp yerine atanmayan bt öğretmenlerinin atanmasını istemişler... Yani btr normu istemişler ...

3. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

Bu konuda tüm bilişim öğretmenleri hemfikir sayılmaz, btr ya da eski adıyla formatörlüğe karşı çıkan ve görev almaya pek çok bilişim öğretmeni var.

4. sözbende

sözbende Seçkin Üye Seçkin Üye

BTR kaldırmak ifadesi yerine Tüm okullara BTR için bilişim ogretmenlerine kalıcı norm açılsın demek daha makul olurdu.

5. compteach06

compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Görüşmeleri güzel bir gelişme olmuş. Ben ne istediklerini anlayamadım inşallah müsteşar anlamıştır.

6. rock

rock Seçkin Üye Seçkin Üye

İsteyen btr olsun. İsterse her okula btr kadrosu verilsin. Ama sakın mevcut öğretmenleri de mecbur btr falan yapmasınlar. Ben öğretmenim. BTR olmak istemeyenler de var. Bu tip duyumlar gelişmeler olduğunda lütfen paylaşalım. Ben kesinlikle BTR, hele zorunlu BTR, kadrolu BTR olmak istemiyorum. Benim gibi başka arkadaşlar da olduğuna eminim. Bu tip öneri sunan arkadaşlardan ricam, lütfen herkesi kapsayacak şekilde bir BTR normu istemeyiniz...

7. EagleX

EagleX Aktif Üye

bu şartlarda, bu yöneticilerle btr olunmaz

8. neo0121

neo0121 Site Gezgini

btr norm açılacaksa -şimdilik zannetmiyorum ama- isteyenlerin seçilip alınmalı

buna katılıyorum hele hem btr olup hem 30 saat derse giren var olduğunu duyunca

ya da dersi kaldırıp pdr gibi btr normu verebilirler -zor bir ihtimal- olursa ben hayır demem

9. marvelous

marvelous Seçkin Üye Seçkin Üye

Ya norm ya ders sonuç her sene görevlerdirme bütçe yok yersen tabi :-1:

10. mdio

mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

Ders saati, zorunlu ders, kodlamanın önemi ve norm meselesi bu konular üzerinde durmak gerekir. BTR bizim sorunumuzu çözen bir durum değil, bu arkadaş öğretmen adayı, çalışıp da sorunları birebir görmüş değil. Atanmış ve sistem içindeki onbinlerce BT öğretmenine bu konuda fikir danışmayanların oturup öğretmen adayı arkadaşı dinlemeleri büyük bir lütuf gerçekten. Ders ve norm bu iki kelime yoksa ben de yokum arkadaş.

11. mas1961

mas1961 Seçkin Üye Seçkin Üye

Seçenekli olsun. İsteyen Bilişim Teknolojileri öğretmenine görev tanımları ve çalışma saatleri net bir şekilde ortaya koyulmuş BTR norm kadrosuna geçme imkanı verilsin. İstemeyen de derslere devam etsin. Gönüllülük esaslı iki ayrı kadro şart.. Kaç yıldır bitmedi gitti bu belirsizlik... Eğitim-öğretim saatleri dışında da BTR de dahil bütün BT Öğretmenlerine özellikle kodlamaya yönelik çerçevesi Bakanlıkça belirlenmiş DYK açma hakkı tanınsın.. Gerekirse Hizmetiçi kurslarla BT Öğretmenleri kodlama konusunda Ülke vizyonuna göre desteklensin. Teknik liselere BÖTE mezunları görevlendirilmesin BTR kadrosunda ise BÖTE bölümü mezunlarına öncelik verilsin. Bence akla yatkın bir şekilde pratik anlamda büyük çoğunluğun buluşabileceği şartlar bu şekilde sağlanabilir.
    Saygı ve sevgi ile Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal