Branşçı Müdür Derse Girer Mi?

Kodla Büyü

akrep026

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, okulumuz ilk ve orta olarak ayrıldı. İlkokulun müdür ve yardımcısı Alan değişikliği kapsamında orta okula aktarıldı ve kendi okullarında idareci olarak kalmaları için müdür sosyal alanına; yardımcı ise Teknoloji ve Tasarım alanına geçtiler...
Şimdi okulda hem sosyal hem de tek-tas öğretmeni var. Müdür ve yardımcısı kendi branşları olayan yan alan değişikliği tantanasında geçtikleri bu derslere girerler mi. Müdürün derse girme zorunluluğu var mı? Yardımcı 6 saat girer diye biliyorum.
Müdür yardımcısı da derse girerse Tek-TAs öğretmeni seneye norm fazlası olacak ve yardımcının puanı daha fazla olduğundan okuldan gidecek...
İdareciler için Ek ders yönetmeliği varmı? ben bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...

yardımcıda müdürde girer norm hesaplaması yapılırkende idarecinin branşı ne ise 6 saat eksiği sisteme girilir ona göre norm açılır bizde müdür edebiyatçı 6 saat derse giriyor norm hesaplanırken sisteme bizde 21 saat türkçe olmasına rağmen 15 saat giriliyor
ama müdür türkçe yerine başka önem değeri düşük gördüğü derslere giriyor o başka

Branşçı idarecilerin hepsi 6 saat derse girmesi gerekir. Tek. Tasarım branşında olan müdür yardımcısı 6 saat derse girer, geri kalan derse de diğer te. tasarım öğretmeni girer. Kalan dersler (bölgeye göre değişir) 1 norma tekabül etmezse o öğretmeniniz norm fazlası olur.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
yardımcıda müdürde girer norm hesaplaması yapılırkende idarecinin branşı ne ise 6 saat eksiği sisteme girilir ona göre norm açılır bizde müdür edebiyatçı 6 saat derse giriyor norm hesaplanırken sisteme bizde 21 saat türkçe olmasına rağmen 15 saat giriliyor
ama müdür türkçe yerine başka önem değeri düşük gördüğü derslere giriyor o başka

Müdür istemezse girmez diye duydum hocam, aslı var mıdır???

rusensahin' Alıntı:
Branşçı idarecilerin hepsi 6 saat derse girmesi gerekir. Tek. Tasarım branşında olan müdür yardımcısı 6 saat derse girer, geri kalan derse de diğer te. tasarım öğretmeni girer. Kalan dersler (bölgeye göre değişir) 1 norma tekabül etmezse o öğretmeniniz norm fazlası olur.

zaten 6 saat Tek-Tas dersi var hocam... O nasıl olacak...

akrep026' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:

Müdür istemezse girmez diye duydum hocam, aslı var mıdır???
hocam isteğe kalsa hiç bir müdür girmez zaten dertleri ne ki mecbur olmadan derse girsin zorunda oldukları için giriyorlar

Geri