Branş Değiştirme

Kodla Büyü
saygısız ve geri kafalı müdürler karşımıza çıkmadıktan sonra çok iyi bir bölümümüz var diye düşünüyorum. Ki öyle. Günlük hayatta yeri olan bir bölüm, popüler bir bölüm.
Tek sorun takoz müdür ve müdür yardımcıları.

Hocam, örgün mü uzaktan mı, meselesini size daha önce sormuştum sanırım. Her dönem başında devamsızlıktan kalmamak için hocalara açıklama yapmak zor olur diye uzaktan daha iyi olur diye karar verdim. Gerçi temmuza kadar daha vakit var ama bilmiyorum şimdilik uzaktan daha mantıklı geldi. Okul-üniversite arası mekik dokuyup, uni. hocalarının kaprisini çekmektense uzaktan okurum daha iyi.
Uzaktan eğitimde de isteseler yoklama alırlar. Zira, senkron ve a senkron olayı var. Mesela Ankara nın açtığı İDE uzaktan ama öyle bir ders programı var ki takip etmeye kalksan öğretmenlik yapamazsın, haftaya yaymışlar ve hep gündüz.

O yüzden açıköğretim en güzeli :)

Haklısınız devam konusu örgünde sıkıntı. En güzeli bulunduğun şehirde ikinci öğretim okumak ancak istediğin bölümü bulacaksın da ikinci öğretim olacak bir de yorulmayacaksın.

Her şeye rağmen branş değiştirmeyi er ya da geç başaracağım. Sıkıldım gerçekten bu sıkıntılardan.

• Beğen
Tepkiler: omd
İngilizce Öğretmenliği örgün. Nereye kadar götürebilirim bilmiyorum.

Bir de AUZEF Çocuk Gelişimi. Bunu 3 senede bitirebilirsem iyi olur ve İngilizce'den daha avantajlı gibi.

Çocuk gelişimi okuyan okul öncesi öğretmenliği yapabiliyor mu. Bir ara şey duymuştum sadece meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümünde öğretmen olabilirler diye. Bir de ingilizce öğretmenliğini nerde okuyorsunuz

Hiç sıkıntım yok bilişim teknolojileri branşım, mesleğim mükemmel , rahat , ek ders ücreti iyi...
Kendimi öğretmen hissetmek istiyorum Tamirci değilim ben tek sıkıntım bu başka branş olan arkadaşlara yazdım sadece

Alan değişikliği olsa 2sn bile düşünmem işaretler geçerim .

Çocuk gelişimi okuyan okul öncesi öğretmenliği yapabiliyor mu. Bir ara şey duymuştum sadece meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümünde öğretmen olabilirler diye. Bir de ingilizce öğretmenliğini nerde okuyorsunuz
İyiymiş o zaman hocam. Ben de araştıracağım Ankara'yı. Sizi özel mesaj ile darlarım :)

Van'da İngilizce Öğretmenliği hocam, şu an girsem onu da kazanmam ya neyse :)

Çocuk gelişimi mezunları hem okul öncesi hem de meslek lisesi öğretmeni olarak atanabiliyor.

Ben okul öncesi öğretmeni olmak istemem ama çocuk gelişimi en azından meslek öğretmenliği yaptığım için aşinayım ve eminim daha az angarya vardır.

• Beğen
İlham olması açısından yazıyorum.
Henüz okurken bana uygun olmadığını fark etmiştim bölümün ancak başladık ve bitirdik. 2008 yılında göreve başladım. O zaman seçmeli derslerin notu yoktu. Okuldaki en değersiz ders bizim dersimiz olarak görülüyordu hem veli hem öğrenci hem de idare tarafından. Gerçekten çok mutsuzdum. O yıllarda ikinci öğretimler açıldı. Matematik açılmış olsa matematik okuyacaktım ancak açılmadı. Keyif aldığım başka bir bölüm olan edebiyata başladım 2011 yılında. Gündüz okulda öğretmenlik akşam da üniversiteye gittim. 2015'te bitirdim ancak bu kez de bakanlık alan değişikliği açmadı. 2018'de ve 2019'da çok az yer açtılar Istanbul'da. Olmadı ama bu yıl çok yer açtılar ve adrese dayalı da olsa iyi bir anadolu lisesindeyim. 3 haftadır yeni okulumda ve yeni öğrencilerimleyim. Henüz yüz yüze gelemedik ancak gerçekten çok keyifli lisede edebiyat öğretmeni olmak. Çok çok mutluyum. 37 yaşındayım şu an ve ölmezsek eğer en az 25 yıl var önümde ve ben sevdiğim bir alanda öğretmenlik yapacağım için çok mutluyum. Lütfen, geç oldu; ne fark edecek diye düşünmeyin arkadaşlar. Başlayınca bitiyor.

saygısız ve geri kafalı müdürler karşımıza çıkmadıktan sonra çok iyi bir bölümümüz var diye düşünüyorum. Ki öyle. Günlük hayatta yeri olan bir bölüm, popüler bir bölüm.
Tek sorun takoz müdür ve müdür yardımcıları.
Sorun sadece idare değil hocam öğrenci veli ve hatta diğer öğretmenlerin tutumu da branşımızın itibarını kaybetmesine neden oldu. Sınavda çıkmayan,öğrencilerin zaten bildiği oyun oynamak internete girmek ve ayak işleri ile tamir işlerinden ibaret bir branş konumundayız şu an.Değer veren sadece biziz malesef.

Ben 2006 ara dönemde bilgisayar öğretmeni olarak başladım.
2011'de açıköğretim tarih okudum ve 2015'te mezun oldum.
2017'de tarih alanında yüksek lisans yaptım hatta tezli bitirdim
önüme çok fırsat geldi tarih öğretmenliğine geçmek için ama bir çok kişisel ve ailevi sebepten dolayı tercih etmedim
şimdi tarih'ten doktora yapmaya düşünüyorum ve ingilizcemi ilerlettim bu süreçte daha da iyi olacak inşallah
şu an bir karar vermedim ama her an branş değiştirme şansım var tabi bakanlık her yıl branş değişikliğini açarsa
şimdilik bilgisayar öğretmenliğine devam ilerde ne olur bilemem

• Beğen
ben de 10 yılı bitirdim branşta bu branş insanı çok yoruyor ve felsefe okuyorum uzaktan... İnşallah alan değişikliği ile veda edeceğim branşıma..

15 yıl oldu göreve başlayalı. keşke başlarda ikinci bölümü okusaydım:(. şimdi zor geliyor bu yaştan sonra. keşke bölümümüz adına güzel bir şeyler olsa.

15 yıl oldu göreve başlayalı. keşke başlarda ikinci bölümü okusaydım:(. şimdi zor geliyor bu yaştan sonra. keşke bölümümüz adına güzel bir şeyler olsa.
çokta geç değil hocam ben bilişim dışında önce sosyal hizmetler önlisans sonra sosyoloji lisans seneye de hukuka başlayacağım inşallah

bilgisayar öğretmeni iken branş değiştirmeyi çok düşündüm. 4.5 sene idarecilik yaptım. çok yıpratıcı idarecilikte kesinlikle ama bilgisayar öğretmenliğinden mesleki doygunluk adına daha tatmin edici. sonra istifa ettim ve bilişim öğretmenliğine geri döndüm. Çalışma saatleri dışında 2 ayda tüm öğretmenlik özlemimin yerini değersizlik hissi aldı. Eğitim öğretimin içinde sadece adı ile değil müfredatı ile de var olabildiği gün mesleki doyum verebilecek bir branş olacaktır bence.

İyiymiş o zaman hocam. Ben de araştıracağım Ankara'yı. Sizi özel mesaj ile darlarım :)

Van'da İngilizce Öğretmenliği hocam, şu an girsem onu da kazanmam ya neyse :)

Çocuk gelişimi mezunları hem okul öncesi hem de meslek lisesi öğretmeni olarak atanabiliyor.

Ben okul öncesi öğretmeni olmak istemem ama çocuk gelişimi en azından meslek öğretmenliği yaptığım için aşinayım ve eminim daha az angarya vardır.
Çocuk gelişimi meslek alanında iyiymiş aslında. Şu Tarımı yaz okulunda bitirebilirsem düşüneyim onu da :D

Geri