Branş değiştiren sınıfçı, matç, fenci arkadaşlara kızmayalım

Kodla Büyü

bilisim64

Site Gezgini
Arkadaşlar alan değişikliği ile sınıfçı , fenci matçı, sosyalci vb. branş değiştirdi. Foruma bakıyorum hep branş değiştiren öğretmenlere kızıyorlar. Adamlara hak verilmiş onlar da bu hakkı kullanıyorlar. Bilişimcilere verilse biz de kullanırdık doğru değil mi? Kimse "ya arkadaş ben bilişimciyim ben x branşını yapamam" dermiydi. İsteyen paşa paşa geçerdi. Esas sorun bence biz bilişimcilerin hakkını arama noktasında var.

hocam gecenler norm fazlası olan3 5 yıllık ogretmenler olsa dedıgın dogrudur ama 20 yıllık ogretmen gecse nasıl yapar (gercı kendı sorunu) ben lıse ogretmenlerıne ders verdım ıkı gun once flash belleke nasıl dosya atarız dıye soran hocama hocam bak slayt hazırlamaya calısıyor arkadaslar sende bır el at dedıgımde sen dert etme hocam ben onların bır haftada ogrendıgını 5 dk ogrenırım dıyen bır zıhnıyete nasıl guvenılır oda ayrı bır sorun

ben öğretmenlere kızmıyorum asıl sorun şu şimdi gittiği okulda lisede ortaokulda mat fen edebiyat türkçe vb. dersi verecekler nitelik açısından büyük sorun ben şahsen çocuğumun o öğretm9enlerden ders almasını istemem. Yazık yaa hazırlık yapmadan sistemi değiştirdiler cemeresini bizler çekecez ileride.

ben öğretmenlere de kızıyorum."arkadaş ben 20 yıl sonra nasıl matematik dersi veririm.." diye düşünmeden, sırf kendi keyfi uğruna alan değiştiren, yıllarca kendini geliştirmek şöyle dursun geriye doğru giden ancak kendini herkesin önünde zanneden zihniyete kızıyorum.şahsen bana emekliliğime 3-5 yıl kala hangi bölüm verilirse verilsin kabul etmezdim.çocuklara yazık...

Vallahi hocam bana branş değiştirme hakkı verselerdi matematik dısında birşeyi seçmezdim. Çünkü digerlerini yapamam, vicdanen rahatsız olurum. Mesleğimin ilk yıllarında sosyal dersine gir dediler, öğretmeni askerdeydi, ben yapamam deyip başka arkadasa vermelerini söyledim. Suan branş değiştirenlerini eleştirenlere kızmıyorum, yapamayacakları branşları çıkarları uğruna seçenlere kızıyorum. Hepimizin cocuğu var, onlar bizim gelecegimiz, ülkemizin gelecegi. Egitim-öğretim böyle yağmalama yöntemiyle olmaz

bilisim64' Alıntı:
Arkadaşlar alan değişikliği ile sınıfçı , fenci matçı, sosyalci vb. branş değiştirdi. Foruma bakıyorum hep branş değiştiren öğretmenlere kızıyorlar. Adamlara hak verilmiş onlar da bu hakkı kullanıyorlar. Bilişimcilere verilse biz de kullanırdık doğru değil mi? Kimse "ya arkadaş ben bilişimciyim ben x branşını yapamam" dermiydi. İsteyen paşa paşa geçerdi. Esas sorun bence biz bilişimcilerin hakkını arama noktasında var.

alan değişikliği yapanlara değil ona bu hakkı verenlere kızıyor insanlar.

Alan değiştiren arkadaşlara değil onları norm fazlası hale getiren ve bu hakkı verip
günü kurtarmaya çalışan başımızdakilere sormak lazım.

özel eğitim öğretmenliğine geçenler bile oluyor...
m.e.b değil ali babanın çiftliğine döndü...

ama sorun öğretmenlerin iyi yetiştirilememesinde
tüm suçlu öğretmenler az çalış çok para ala çok tatil yap şiddet yönelik eğitimi eksik ondan bıçaklanıyorlar...

eğitim sistemini hallet sonra yönet kaos içerisinde vatandaş debelensin dursun...

4*3 uğruna sınıf öğretmenlerini mağdur ettiler. şimdi günü kurtarmak adına sınıfçıları eritmek adına branş değişikliği veriyorlar.
ilkokullarda 66 aylıklar ve 72 aylıklar okula başlayınca sınıflar 80 kişi oldu. müdürler okullarda bilişim sınıfları yönetmelikleri çiğneyerek yada(5 yıldan eski bilişim sınıfları kapatılabilir) kapattı. sınıf açmak adına. bilişimciler de norm fazlası konuma düştü. geçen yıl bursada 50 den fzla okul açılmıştı. bu yıl bursanın b si bile yoktu. problem sesimizi bakanlığa duyuramamak.

4*3 ün mağduru sınıfçılar değil sadece bilişimcilerde!!!

hocam bence bu alan değişikliğinden sonra bütün branş öğretmenleri sınıfçılardan daha mağdur.ortalık 350-400 puanlı beden, matematik, fen öğretmeni kaynıyor...

Geri