böyle tutanak olur mu??

Kodla Büyü
yardımcı hizmetlileri okul müdürü görevlendirir. yazıya da bakılırsa ya kafa yaşı ya da kemik yaşı ufakmış. cevap yazın dys den işlettirin

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/besyo_ed48a.pdf

hocam yukarıda verdiğimgibi müdürün hizmetlilerle yaptığı bir görev tanımı sözleşmesi gibi birşey vardır. bulabilirsen ondan faydalan. bulamazsan bu hizmetlilerin görev ve sorumluluklarını içeren bir yönetmelik veya yönerge birşey olması vardır. bunu araştır. bulursan burada da paylaş tabi :)
Daha sonra savunmanızda bunlara atıf yaparak sınıfın masaların temiz olmasından, düzenin sağlanmasından hizmetlilerin sorumlu olduğunu ve hizmetlilerin de bu işleri yapıp yapmadığının takibinden de idarecilerin sorumlu olduğunu, eğer bu konuda bir sorumsuzluk varsa bu sorumsuzluğun hizmetlilere ve onlara görevlerini hatırlatmayan amirlerinde olduğunu belirt. yani gerçekten böyle bir soruşturma açılacaksa bu durumda soruşturulacak olan idareciler olacak bence:D

Ama tabi okulda huzurun nasıl olur bilememem. ha içine sinip devamlı bu şekilde patavatsızca baskılara maruz kalmaktansa biraz dişinizi göstermeniz daha iyi olur bence derim.
Kolay gelsin

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/besyo_ed48a.pdf

hocam yukarıda verdiğimgibi müdürün hizmetlilerle yaptığı bir görev tanımı sözleşmesi gibi birşey vardır. bulabilirsen ondan faydalan. bulamazsan bu hizmetlilerin görev ve sorumluluklarını içeren bir yönetmelik veya yönerge birşey olması vardır. bunu araştır. bulursan burada da paylaş tabi :)
Daha sonra savunmanızda bunlara atıf yaparak sınıfın masaların temiz olmasından, düzenin sağlanmasından hizmetlilerin sorumlu olduğunu ve hizmetlilerin de bu işleri yapıp yapmadığının takibinden de idarecilerin sorumlu olduğunu, eğer bu konuda bir sorumsuzluk varsa bu sorumsuzluğun hizmetlilere ve onlara görevlerini hatırlatmayan amirlerinde olduğunu belirt. yani gerçekten böyle bir soruşturma açılacaksa bu durumda soruşturulacak olan idareciler olacak bence:D

Ama tabi okulda huzurun nasıl olur bilememem. ha içine sinip devamlı bu şekilde patavatsızca baskılara maruz kalmaktansa biraz dişinizi göstermeniz daha iyi olur bence derim.
Kolay gelsin
eyw. hocam. bizim okuldaki diğer idareciler olayın duyulmasını istemiyorlar. ilçede alay konusu oluruz dediler. bende niyetim bu dedim :D
Hocam galiba yeni öğretmensiniz. ilçe milli eğitime gidip bir konuşun, bu arkadaş sizinle uğraşıyor. Ayrıca uzun zamandır müdürlük falan yapıyorsa, ilçedekiler onun adamı olablilir . İlçede konuşacağınız yetkiliye dikkat edin.
meslekteki 6.yılım hocam. pek birşey yapamaz zaten. bundan sonra bekliyecem. bakalım ne olacak
Umarım şakadır
takipteyim

Ancak değilse de şaşırmam. Neler görüyoruz bu camiada.
Arkadaşlar haklı

1. Resmi bir yazıya benzemiyor
2. Temizlikten sorumlu idarecidir
3. İçiniz rahat olsun
eyw saolun hocam

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Her ne olursa olsun işinizi resmi dilde halledin, asla sözlü tartışmaya girmeyin. Sendikanız varsa hemen bilgilendirin. Şu konuda çok hassasım: Okul kimsenin malı değildir. Ben olsam o okuldan sırf bu müdür için ayrılmam. Tüm işlerimi görevim çerçevesinde yaparım ve bundan sonra da her işimi resmi dilde hallederim. Görev tanımım dışındaki işleri de asla yapmam. O okuldan gitmesi gereken birileri varsa o da, bu saçma sapan yazıyı yazan (art niyet olduğu kesin) kişidir.

Bugün kendisiyle görüştüm. Yönetmeliğe göre benim böyle bir görevim yok dedim. o da o sınıfı siz kullanıyorsanız temizliğinden siz sorumlusun dedi. Ayrıca bu tutanak resmi değil dedim.o da biz kendi aramızda halledelim diye böyle yaptık . Soruşturma açmasını da biliriz dedi. Bende soruşturma açın dedim. Bu iş ilçe milli eğitime kadar gitsin dedim. Tamam olur dedi. Müdür yardımcıları olayı büyütmeden bitirmek istediler. Ancak bu tarz konuşmaları devam edince bende gereken neyse yapın diyip odayı terk ettim. Şimdi soruşturma açılmasını bekliyorum :D Hayırlısı olsun bakalım

Yönetmelikten anlamıyor hocam ben ne diyorsam odur diyor.
hocam o müdürde buna soruşturma açacak kadar yürek olmadığını o da biliyor sen de biliyorsun. o müdür kendisini rezil ettiğinin farkındadır hatta müdürlerin wattsapp gruplarında bu forumda konuşulanlardan onun kulağına bile gitmiştir. Şimdi ne yapsam da bu işten sıyrılsam diye düşünüyordur. siz geri adım atmayın yazılı şekilde devam ettikçe müdür koltuğunda içeri gömülecektir. böyle yöneticilere ihtiyacımız yok bizim.

okul idaresine bir dilekçe de sen yazsana hocam.
bt sınıfının uzun süredir temizlenmediğini, sınıftaki tozların öğrencilerin ders yapmasını engelleyecek boyutta rahatsız edici olduğunu, okul personeline verilen görev tanımlarında bt sınıfını temizlemekten sorumlu personelin kim olduğunun tarafınıza bildirilmesini, bt sınıfının temizliği için gerekli önlemlerin alınmasını isteyin bakalım ne diyecek :D

Gülsem mi, kızsam mı bilemedim. Bu nedir Allah aşkına. Sakın ama sakın sözlü münakaşaya girmeeyin ve bağırışmayın hocam. yazı ile halledin işinizi.
Bu belgeleri de saklayın, bariz mobbing uygulamasıdır bence bu.

Sayın hocam, bence iki satır değil; küçük puntolarla 10-15 sayfalık bir savunma yazın. Sınıfın fiziki şartlarından bahsedin. Tek tek lambasından, kapı altı boşluğuna kadar belirtin. En küçük ayrıntısına kadar. Madem boş vakti çok, uğraşacak bir şeyler arıyor; okusun o kadar savunmayı. Arada idarenin sınıf temizliği açısından alması gereken tedbirleri, İSG kapsamında alması gereken tedbirleri (sonuçta sınıf tozlu ve toz insan sağlığı açısından tehlikelidir, tedbir almak idarenin görevidir) de ekleyin. Yönetmeliklerden alıntılar yapın. Siz de biraz uğraşırsınız böyle bir savunma yaparken; ama, bir daha herhangi bir öğretmenden savunma isterken bir kaç kez düşünmek zorunda kalır. Anladığım kadarıyla paşam idarecilik oynamayı seviyor, böyle çocuksulara oynayacak oyuncak lazım. Sizin kapsamlı savunma metninizle oynamış olur. Böylece alması gereken, ama almamış olduğu tedbirleri de apar topar almak zorunda kalır.

savunma değil soru sorup görüş istiyordur müdür. aklı sıra sizi dize getirecek. Bu sizin için güzel bir gelişme, yaptığı mobing için iyi bir delil. Cevabınızı da ona göre yazın lazım olabilir.

okul idaresine bir dilekçe de sen yazsana hocam.
bt sınıfının uzun süredir temizlenmediğini, sınıftaki tozların öğrencilerin ders yapmasını engelleyecek boyutta rahatsız edici olduğunu, okul personeline verilen görev tanımlarında bt sınıfını temizlemekten sorumlu personelin kim olduğunun tarafınıza bildirilmesini, bt sınıfının temizliği için gerekli önlemlerin alınmasını isteyin bakalım ne diyecek :D
Dun okul idaremiz bt sinifi icin hizmetli gorevlendirdi. Her okul cikisi gelip temizleyecek.
Sayın hocam, bence iki satır değil; küçük puntolarla 10-15 sayfalık bir savunma yazın. Sınıfın fiziki şartlarından bahsedin. Tek tek lambasından, kapı altı boşluğuna kadar belirtin. En küçük ayrıntısına kadar. Madem boş vakti çok, uğraşacak bir şeyler arıyor; okusun o kadar savunmayı. Arada idarenin sınıf temizliği açısından alması gereken tedbirleri, İSG kapsamında alması gereken tedbirleri (sonuçta sınıf tozlu ve toz insan sağlığı açısından tehlikelidir, tedbir almak idarenin görevidir) de ekleyin. Yönetmeliklerden alıntılar yapın. Siz de biraz uğraşırsınız böyle bir savunma yaparken; ama, bir daha herhangi bir öğretmenden savunma isterken bir kaç kez düşünmek zorunda kalır. Anladığım kadarıyla paşam idarecilik oynamayı seviyor, böyle çocuksulara oynayacak oyuncak lazım. Sizin kapsamlı savunma metninizle oynamış olur. Böylece alması gereken, ama almamış olduğu tedbirleri de apar topar almak zorunda kalır.
Su an bekliyorum. Eger sorusturma acarsa uzun uzadiya anlatmayi dusunuyorum hocam
Hocam galibiyetini görmek için :)
TAKİP
İns. Hocam saolun

hizmetli görevlendirmeyi akıl ettiğine göre yediği nanenin farkına vardı. Bundan sonra birşey olmaz korkma.

Temizlik ne zamandan beri öğretmenin görevi oldu.
İlçe ye dilekçe yazıp temizlik konusunda sıkıntılar olduğunu sınıfının yeterince temizlenmediğini müdürün bu durumda sizden savunma istediğini. Size mobing uyguladığını yazın.
Sendikanız varsa hemen iletişime geçin.

Sen ne kadar deli olursan karşındaki o kadar akıllı olur. Art niyetli insanla başka türlü uğraşılmaz.

Masada toz varsa demek ki temizlik görevlilerine yeterince iş göstermiyor. Gelsin temizlesin müdür rahatsız oluyorsa. .............. alacaksın bu adamı görevden masa temizleteceksin o zaman adam olur. Başka işimiz gücümüz yok masa da toz var. Al o tozu neyse...
aynı fikirdeyim bi hademelik yapmadığımız kalmıştı bununla ilgili size hiç birşey yapamaz

kesinlikle sendikaya gidin haddini bildirin müdüre o kim oluyor da temizlikten öğretmeni sorumlu tutuyor !

Memurlar.Net'e filan mail atarak haber yaptırsanız nasıl olur acaba? Ya da sendikanız ile görüştünüz mü? Gerçi onların tanıdığı ise onlar da birşey yapmazlar. Bu adam sizle çok uğraşır, ta ki başına bir şey gelene kadar.
kesinlikle bunu memurlar.nete koyun hocam :)

şaşırdım kaldım ne diyeyim. bide okul müdürü ya. eğer ceza vermek istiyorsan yada korkutma niyetin varsa güzel bir kılıf bul ya. insan kendi ayağına sıkar mı? :)

müdürün odasına gidin bütün çiçekleri sulayın ve sineklere lastik don bağlayın... böyle bir duruma söyleyecek söz bulamıyorum. Müdür olmuş bir öğretmen bu kadar mı boş bir işle öğretmenin canını sıkar. Hani nerde ekip çalışması motivasyonel dil falan filan. bunlar heralde askerde er olmuş heryeri bunlara yalatmışlar sonra bir müdürlük koltuğuna oturup gelen giden öğretmene yokuş yapıyorlar.

müdürün odasına gidin bütün çiçekleri sulayın ve sineklere lastik don bağlayın... böyle bir duruma söyleyecek söz bulamıyorum. Müdür olmuş bir öğretmen bu kadar mı boş bir işle öğretmenin canını sıkar. Hani nerde ekip çalışması motivasyonel dil falan filan. bunlar heralde askerde er olmuş heryeri bunlara yalatmışlar sonra bir müdürlük koltuğuna oturup gelen giden öğretmene yokuş yapıyorlar.
Hocam ben çocukluğuna iniyorum bu adamın, çocukken babası döve döve temizlik yaptırmış olabilir, incelenmesi gerekir.

Şaka mı yapmış böyle yazı olurmu yaw mümkün değil bunu siz ona yazsanız oda çok pis temizlikçileri çalıştırmayı başaramıyorsunız diye tamamda

Bu kağıt parçasını eskiden idareciler samimi oldukları arkadaşlarına şaka yapmak için kullanırlardı.

İşi ciddiye alsanız ve azıcık kinciyseniz, önceki yorumları okuduysanız, müdürü görevden bile aldırabilirsiniz. Biraz meşakkatli olur ama en kötü ihtimal yerin dibine gömersiniz. Mobbing, resmi olmayan yolla ifade isteme, resmi yazışma kurallarına uymama, resmi evrağı ? kayda sokmama, görev ihmal, hizmetlilere /işcilere görev dağılımı yapmama, eğitim öğretim kadrosundaki birine yardımcı hizmetliler görevi yüklemek, yönetmeliklere aykırı davranmak...

Not: Kadro sınıfımız Eğitim / Öğretim (EÖ) olduğu için bize Genel İdari Hizmetler (GİH) veya Yardımcı Hizmetliler sınıfı (YİH) görevini okul müdürü veremez.
Görev tanımımızdaki son madde olan "müdürün vereceği diğer görevler" kavramının da sınırı var.

Hocam okulunuzda devlet görevlisi hizmetli memur yok mu yada işkur tarafından görevlendirilen hizmetli personel yok mu bu onun işidir.Okulun en önemli birimlerinden biri olan teknoloji sınıfını temiz tutmak çalışır vaziyette sağlamak aynı zamanda idarecilerin görevidir.
Şaka yaptıysa tamam.Ama halen ciddi ise al bu kağıdı il mem müdürüne götür.Ben bu şekilde 2 defa okul müdürünü görevden aldırdım.
Şimdi yazıya da baktım 21 senelik öğretmen ve idarecilik yapmış biri olarak o tutanak bu şekilde yazılmaz.Müdürünüz ya çok yeni yada çokkk eskilerde kalmış.Tutanak tutmasını bile bilmiyor.

Geri