böyle tutanak olur mu??

Kodla Büyü
müdürü size açık açık mobbig uygulamış bu ciddi bir suçtur. masa temizliği öğretmenden sorulmaz. kendi egosunu tatmin etmek için cahilce yapılmış böyle müdürün kulağından tutup meslekten atacaksın bir arabda sopa atacaksın öyle müdür mü olur karaktersize bak birde daha önce uyarmış sen kimsin böyle müdür bana düşsün anasından doğduğuna pişman ederim.

9a9Xq3.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün müdür sınıfıma geldi. İki masada toz gördü( pencereler açık olduğu içindir).Çocukların okumak için aldığı kitaplar bir kutuda duruyor. çocuklar alınca üstüne rastgele bırakmış. bugün nöbetçiydim ve sınav yaptığım için sınıfa pek uğramadım. Daha önce dediğide bundan birkaç hafta önce depoda yıllardır duran masalar gördüm. sınıfıma getirdim. daha dizerken geldi niye toz dedi. şaka gibi adam şimdi bunun lafını yapıyor ve benden savunma istiyorlar. bir fikrinizi sorayım dedim.
Gayet normal. Bilgisayarı ve işimi çok seviyorum lakin şu idareciler yok mu. İşimden sogudum.

Merhaba arkadaşlar bugün müdür sınıfıma geldi. İki masada toz gördü( pencereler açık olduğu içindir).Çocukların okumak için aldığı kitaplar bir kutuda duruyor. çocuklar alınca üstüne rastgele bırakmış. bugün nöbetçiydim ve sınav yaptığım için sınıfa pek uğramadım. Daha önce dediğide bundan birkaç hafta önce depoda yıllardır duran masalar gördüm. sınıfıma getirdim. daha dizerken geldi niye toz dedi. şaka gibi adam şimdi bunun lafını yapıyor ve benden savunma istiyorlar. bir fikrinizi sorayım dedim.

Hocam şaka ise komik olmamış, ama şaka değil ise böyle müdürlerin olduğunu görmek gülümseme sebebi.

Öncelikle tutanak ile savunma istenmez, savunma isteme yazı metni bu şekilde değildir. Kişiye hitaben yazılır, resmi sayısı ile birlikte tebliğ edilir. Bu şekilde yazılan metni görmezden gelirseniz resmi olarak hiç bir şey olmaz. Bunun yanında arkadaşların dediği gibi durup dururken böyle eften püften sebepten idareciler savunma istemez. Arkasında karşılıklı bir sürtüşme olduğunu düşünüyorum. Yok ise siz savunma yazmak yerine, size verilen tutanağı ilgi göstererek sınıfınızda yeterli temizlik yapılmadığı için sağlıklı bir şekilde ders işlenemediğini, öğrenciler ve sizin sağlığınızın tehlikede olduğunu, müdürlük tarafından konunun önemine binaen ivedilikle tedbir alması gerektiğini arz eden bir dilekçe verebilirsiniz okula. Ya kendi yazdığı tutanağı red etmek, ya da temizliğin kim tarafından yapılması gerektiğini kavramak zorunda kalacaklardır. Görev tanımlarının son maddesinde bulunan "müdürün vereceği diğer görevleri yapar" cümlesinin sınırlarını kendi ayakkabısını boyatmaya kadar götürebilecek insanlarda yok değil maalesef.

O okulda çalışılmaz, en kısa sürede farklı bir okula geçmenizi tavsiye ederim. Bu yazıdan da bir nane çıkmaz. Hatta bu yazı bir üst makama gitse bile alan adamlar güler geçer buna. Adam demek ki bir açığınızı yakalayamadı.

O müdüre neremle gülsem bilemedim... hocam kınama verirse ver mahkemeye hemen kınama iptal olur dava sonucunu da okula asarsın

İlgili yazıyı göremedim ancak tahminlerime göre sınıftaki temizlik noktasından savunma istenmiş. Daha çok uğraşılır aslında ama ilk olarak okul müdürlüğüne yazılı dilekçe vererek (evrak kayda sokturarak tabiiki) BT sınıfının temizlik ihtiyacı olduğunu ve bir temizlik görevlisinin idare tarafından temizlik işlerini yürütmek üzere görevlendirilmesi gerektiğini arz edin. Daha sonra savunmanızda dilekçenizi ek tutarak okul idaresinden temizlik için personel istendiğini ve cevap beklendiğini yazıp eline pardon evrak kayda verin. Ha bu arada size verdiği yazıyı da eğlence mekanında şarkıcıdan şarkı ister gibi peçeteye yazıp vermediğinden emin olmak lazım. Fotoğrafı göremedim çünkü.

Adam bildiğin kendi ayağına kurşun sıkmış. 1. okulun eğitim öğretime hazır olması müdür, mdr yrd, nöbetci öğretmen sorumludur. bunlardan savunma istedi mi. 2 hizmetli görev dağılımı yapılırken sizin sınıfın temizliğinden sorumlu hizmetli olması lazım. ondan savunma istedi mi. aslında sizin sınıfın temizliğiyle ilgili en son sorumlu kişi sizsiniz. size mobbing yapıyor. üstüne giderseniz canını okursunuz.

hocam savunmanı ver. ardından sana tebliğ edilen savunma yazısı ve savunmanın fotokopisini alıp mobbing yapıldığına dair şikayette bulun. bu bariz bir mobbing uygulamasıdır.

Hocam şaka ise komik olmamış, ama şaka değil ise böyle müdürlerin olduğunu görmek gülümseme sebebi.

Öncelikle tutanak ile savunma istenmez, savunma isteme yazı metni bu şekilde değildir. Kişiye hitaben yazılır, resmi sayısı ile birlikte tebliğ edilir. Bu şekilde yazılan metni görmezden gelirseniz resmi olarak hiç bir şey olmaz. Bunun yanında arkadaşların dediği gibi durup dururken böyle eften püften sebepten idareciler savunma istemez. Arkasında karşılıklı bir sürtüşme olduğunu düşünüyorum. Yok ise siz savunma yazmak yerine, size verilen tutanağı ilgi göstererek sınıfınızda yeterli temizlik yapılmadığı için sağlıklı bir şekilde ders işlenemediğini, öğrenciler ve sizin sağlığınızın tehlikede olduğunu, müdürlük tarafından konunun önemine binaen ivedilikle tedbir alması gerektiğini arz eden bir dilekçe verebilirsiniz okula. Ya kendi yazdığı tutanağı red etmek, ya da temizliğin kim tarafından yapılması gerektiğini kavramak zorunda kalacaklardır. Görev tanımlarının son maddesinde bulunan "müdürün vereceği diğer görevleri yapar" cümlesinin sınırlarını kendi ayakkabısını boyatmaya kadar götürebilecek insanlarda yok değil maalesef.
Size katılmakla beraber, İlköğretim kurumları yönetmeliği 43. madde,
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/07/20140726-4.htm
6. bendinde ;
"(6) Öğretmenlere, eğitim, öğretim ve yönetim görevlerinden başka bir görev verilemez."
denilmektedir.

"müdürün vereceği diğer görevleri yapar" ibaresi bulunmamaktadır. Bu ibare diğer kurum personeli için (memur, hizmetli, ...) geçerlidir.

Ayrıca aynı yönetmelikte müdürün görevi; "Okul müdürünün görev, yetki ve sorumluluğu" madde 39
mevzuat hükümleri doğrultusunda görev verebilir.

Ve son olarak, öğretmenler , öğretmenler kurulunda kendilerine verilen görevleri yapmak zorundadır.

9a9Xq3.jpg

Ne gibi fikirleri sormak istiyorsunuz? Hangi konuda yorumlar yapılmasını istiyorsunuz?

Komedi ya ben bunu ciddiye alıp savunma bile yazmam. Bunu okul hizmetlisine verecektiniz yanlış olmuş deseydiniz.
Ama ben sizin yerinizde olsam kendinizden de eminseniz müdürle uğraşırdım :)

Kendi odasını kendisi mi temizliyormuş? Öğretmenler sınıflarda sıraları kendi mi siliyor? Çok sinir bozucu bir durum.

Hocam ben olsam şöyle bir savunma yaparım: "İlköğretim Kurumlar Yönetmeliğinde(İKY) ders araç gereçlerinin bakım, onarım ve temizlik görevlerini öğretmenin yapması gerektiğine dair herhangi bir madde bulunmamakla birlikte, İKY madde 39'a göre bu görev okul müdürünün sorumluluğundadır ve İKY 50. madde 2. fıkrasına göre okul temizliği için hizmetlilere bu görevi tebliği etmek yine okul müdürnün sorumluluğundadır. Okul müdürü ve/veya hizmetlileri görevini yerine getirmediği için sınıfta temizlik problemi oluşmuştur." gibi bir şeyler yazın verin hocam.

Bağlı olduğumuz yönetmelik burada hocam; http://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/1703.pdf Zırlayıp durmasın. Anladığı dilden cevap verin.

Ya da en iyisi toplanıp dövelim. :D

Dövmek fena fikir değil aslında. Arabasının lastiklerini de patlatabiliriz.

Bugün kendisiyle görüştüm. Yönetmeliğe göre benim böyle bir görevim yok dedim. o da o sınıfı siz kullanıyorsanız temizliğinden siz sorumlusun dedi. Ayrıca bu tutanak resmi değil dedim.o da biz kendi aramızda halledelim diye böyle yaptık . Soruşturma açmasını da biliriz dedi. Bende soruşturma açın dedim. Bu iş ilçe milli eğitime kadar gitsin dedim. Tamam olur dedi. Müdür yardımcıları olayı büyütmeden bitirmek istediler. Ancak bu tarz konuşmaları devam edince bende gereken neyse yapın diyip odayı terk ettim. Şimdi soruşturma açılmasını bekliyorum :D Hayırlısı olsun bakalım

Kendi odasını kendisi mi temizliyormuş? Öğretmenler sınıflarda sıraları kendi mi siliyor? Çok sinir bozucu bir durum.

Hocam ben olsam şöyle bir savunma yaparım: "İlköğretim Kurumlar Yönetmeliğinde(İKY) ders araç gereçlerinin bakım, onarım ve temizlik görevlerini öğretmenin yapması gerektiğine dair herhangi bir madde bulunmamakla birlikte, İKY madde 39'a göre bu görev okul müdürünün sorumluluğundadır ve İKY 50. madde 2. fıkrasına göre okul temizliği için hizmetlilere bu görevi tebliği etmek yine okul müdürnün sorumluluğundadır. Okul müdürü ve/veya hizmetlileri görevini yerine getirmediği için sınıfta temizlik problemi oluşmuştur." gibi bir şeyler yazın verin hocam.

Bağlı olduğumuz yönetmelik burada hocam; http://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/1703.pdf Zırlayıp durmasın. Anladığı dilden cevap verin.

Ya da en iyisi toplanıp dövelim. :D
Yönetmelikten anlamıyor hocam ben ne diyorsam odur diyor.

ifrit oluyorum okulu babasının çiftliği sanan öğretmen ve idarecilerden. Mobbing yaptığı için şikayet edin de soruşturma nasıl açılırmış görsün.

Derste öğrencilere okulun temiz olup olmadığını tuvaletlerin sınıfların bahçenin vs temiz olup olmadığını sorun.Öğrenciler de temiz değil diyecekler.Siz de öğrencilere okulun temiz olması için ilçe ve il milli eğitime hatta bakanlığa mail atabileceklerini hatta twitterdan direk milli eğitim bakanına yazabileceklerini fısıldayın ve sonra kahvenizi alıp arkanıza yaslanın ve müdürü keyifle izleyin :D

Kendi aramızda halledelim diye böyle yapmış, karaktersiz adam gel o zaman deki Öğretmenine; buraları çok toz olmuş biliyorsun hizmetli bir tane heryere yetisemiyor, burayı mümkün olduğu kadar temiz tutmaya çalışalım de. Hepimiz insanız elimizden geleni mümkün mertebe yaparız zaten.

9a9Xq3.jpg

müdür mobbing uygulamış eninde sonunda o müdür kendi başını yer.

Kendi aramızda halledelim diye böyle yapmış, karaktersiz adam gel o zaman deki Öğretmenine; buraları çok toz olmuş biliyorsun hizmetli bir tane heryere yetisemiyor, burayı mümkün olduğu kadar temiz tutmaya çalışalım de. Hepimiz insanız elimizden geleni mümkün mertebe yaparız zaten.
Aynen hocam bugune kadar elimden geleni yapiyordum. O sinifi sifirdan kurdum. Yillarin emegi var. Haftada 2 defa kendim temizliyordum. Emegime aciyorum. Bundan sonra elimi vurmam. Temizlenmedigi anda dilekce veririm
müdür mobbing uygulamış eninde sonunda o müdür kendi başını yer.
İnsallah dilegimiz bu:)

hocam pardon da sizin okulda sınıf temizliğini öğretmenler mi yapıyor. nerde görülmüş temizlik için öğretmene hesap sorulduğu. nöbet defterine okul temizlik açısından eğitim öğretime hazır değildir yazardım o gün madem nöbetçiydiniz.ondan sonrası için kendileri düşünsün

Memurlar.Net'e filan mail atarak haber yaptırsanız nasıl olur acaba? Ya da sendikanız ile görüştünüz mü? Gerçi onların tanıdığı ise onlar da birşey yapmazlar. Bu adam sizle çok uğraşır, ta ki başına bir şey gelene kadar.

Hocam öncelikle geçmiş olsun böyle bir yönetici ile çalıştığınız için, beynimden geçenleri parmaklarımın ucuna dökmekte zorlanıyorum şunu söyleyip geçeyim. bana çok komik geldi müdürünüzün istekleri:)
Sorunun sizde değil müdürünüzde olduğu aşikar siz kafanıza takmayın. sendika temsilcinizden yardım alın sizden kitapları toplamanızı ve bilgisayarların tozunu almanızı istiyor ise bunu size yazılı olarak bildirmesini isteyin. yazılı olarak isterse de okula dilekçe verin temizlik bezi ve deterjan temini isteyin. sonra bu belgelerle elinizden geleni ardınıza koymayın:)

Umarım şakadır
takipteyim

Ancak değilse de şaşırmam. Neler görüyoruz bu camiada.
Arkadaşlar haklı

1. Resmi bir yazıya benzemiyor
2. Temizlikten sorumlu idarecidir
3. İçiniz rahat olsun

Hocam galiba yeni öğretmensiniz. ilçe milli eğitime gidip bir konuşun, bu arkadaş sizinle uğraşıyor. Ayrıca uzun zamandır müdürlük falan yapıyorsa, ilçedekiler onun adamı olablilir . İlçede konuşacağınız yetkiliye dikkat edin.

Geri