Böyle saçma olay görmedim!!!

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Bulunduğum il, il içi tayinin ilk günlerinde zorunlu hizmet yükümlülüğünü yapabileceğim okulları açtı il içinde yani 4., 5., ve 6. hizmet alanlarına dahil olan okulları. Dün sabah açtı listede göründü öğleden sonra kaldırdı ve sadece il ve ilçe merkezindeki okulları açtı. Liste tamamen değişti. Ne yapılmaya çalışılıyor? Bu okullar neye saklanıyor? O okulların ekran görüntüsünü aldım. Bu atamada bir tanesine atanmış öğretmen inşallah görmem sonuçlar açıklanınca.

Böyle şeyler oluyor hocam. Yanlış anlama ama ekran görüntüsü olsada ıspatlayamassın. Senin değiştirmediğin ne malum derler çıkarlar işin içinden. sonuçta bilgisayarcısın anlarsın bu işlerden. zamanında adminlik yaparkende aldığım ekran görüntüleri hiç bir işe yaramamıştı ordan biliyorum.

Hocam haklısın. Bişey çıkacağından değil. O okullar şu an açık değil. Atama yapılamaz yani. Ama birine atama olduğunda hesap soracağım. Toplu bi şekilde göremesem de sonuçlar açıklanınca o okulları tek tek arayacağım atama oldu mu diye.

Bir diğer konu da şu ki. Ben zorunlu hizmet yükümlüsüyüm. Bulunduğum okul 3. hizmet alanında yani zorunlu hizmetimi yapabileceğim bi okul değil. Ben il içinden zorunlu hizmetimi yapabileceğim 4, 5, ve 6. hizmet alanında olan bi okula geçmek istiyorum. Ben bunu il içi tayininde yapamazsam ne zaman yapacağım? İl dışında mı yapacağım? İl dışında bana il içindeki okul görünme ihtimali var mı? Bunun adı o zaman neden il dışı?

Hocam aynı durumdayım. zorunlu hizmet yükümlüsüyüm ama zorunlu hizmet okulları görünmüyor ama merkezler görünüyor. Atamadaki arkdaşlar ildışında zorunlu hizmet yükümlülerine hem il içi hem il dışının açılacağını söylediler.

zzeytinci' Alıntı:
Hocam aynı durumdayım. zorunlu hizmet yükümlüsüyüm ama zorunlu hizmet okulları görünmüyor ama merkezler görünüyor. Atamadaki arkdaşlar ildışında zorunlu hizmet yükümlülerine hem il içi hem il dışının açılacağını söylediler.
Öyle olacak sanırım hocam. Benim mantığım almıyo o işi ama bekleyip göreceğiz bakalım. Ya da il içi, il dışı, özür grubu atamaları yapıldıktan sonra kalan okullar çoğunlukla zorunlu hizmete tabii olan okullar olacak bize de diyecekler zorunlu hizmete tabii olanlar tercih yapsın bu okullara diyecekler gibi geliyo bana.

peki o okullar açık olduğu sırada tercihlerinizi yapıp çıktı alsaydınız ,okulları kapattıklarında işin akibeti ne olurdu acaba?

pasific' Alıntı:
peki o okullar açık olduğu sırada tercihlerinizi yapıp çıktı alsaydınız ,okulları kapattıklarında işin akibeti ne olurdu acaba?

ilk gün tayin isteyen bir öğretmenimiz tercihlerini yapıp kaydetmiş. zaten çıktı alamıyor. okul onayından sonra çıktıyı okul alıyor ve size imzalatıyor. Okul onayı sayfasında ertesi gün tercihlerinde hata var yazıyordu. yaptığı tercihlerden 3 okul silinmişti. bu silinmenin dayanağı ise dönüşümü tamamlanan okullar olarak görünüyor.
idare tayin isteğini reddetti. öğretmen tekrar tayin formunu doldurdu. onaylandı.

hocam bu işin peşini bırakmayın o okulları tek tek arayın , tanıdıklarınıza sorun gerekirse.
MEB 'de böyle şeyler olduğu zaman sinirlerim zıplıyor resmen.

Geri