BÖTE'nin sesini duyurmaya devam etmesi için evraklar

Kodla Büyü

egelim83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
YÖK, BÖTE mezunlarını Teknik eğitim yapan bölüm veya Teknik Öğretmen olarak sayılmasına karar vermiştir. İlgili yazı ve diğer ekler yazımız ekinde mevcuttur dilekçeleri okursanız nasıl bir haksızlıkla karşı karşıya olduğumuzu daha iyi kavrayacaksınız!..
Neden haklıyız? 2547 kanun 43/b maddesine göre(ekteki resmi evrak) bölümümüz teknik eğitim yapan bölüm veya teknik öğretmen sayılmıştır. MEB bizi meslek lisesine atamamak için kendi bünyesinde komisyon kurup siz yetersizsiniz demekte ancak 2547 43/b'ye göre bu değerlendirme YÖK tarafından yapılabilir. Kurulan komisyon usulsüz verilen karar geçersizdir. Bu hususta aşağıda dilekçeler hazırladık. Herkesin ilgili davranıp başvuru yapması ve BÖTEli arkadaşlarının başvuru yapması dileğiyle...

Kamu Denetçileri Kurulunun linki http://ebys.ombudsman.gov.tr/ebasvuru/BasvuruGiris.aspx
Ombudsman; Parlamento tarafından görevlendirilen, vatandaşları resmî makamların keyfî ve yasa dışı davranışlarına karşı korumakla görevli kişi veya kurum.” anlamında kullanılmaktadır. Bu söz için kamu denetçisi karşılığı önerilmiştir.

Sendikaların sitelerinde mail adresleri var. İl/ilçeye yazsakta bence ayrıca genel merkeze mail de atalım...
Arkadaşlar her başvuruyu ayrı ayrı herkes yaparsa daha etkili oluruz. Başvuru yapılmış zaten demeyelim
Gönderdiğiniz dilekçelerin sayılarını numaralarını almayı ihmal etmeyin. Ptt de zaten teslim alındığına dair kağıt geliyor gelince saklayalım. 30 günlük süre dolduğunda geri dönüş yapılmamış ise dilekçe kanundan bahsederek bir daha başvuru yaparız. Ancak bu kadar başvuru ve Kamu denetçileri kurulunun açıklama soruyor olması bize büyük avantaj sağlayacaktır. İlk sonuç geldikçe değişik bir strateji ve başvurularla devam ederiz. Tüm BÖTE'li arkadaşları Sosyal medya, mail grupları, varsa Whatsapp'tan nereden bulabilirseniz bulup bilgilendirelim başvuru yapmalarını sağlayalım. Bu konunun linkini verelim. En kötü internet ortamında Bimer ve kamu denetçilerine başvuru yapabilir...
:?: Meslek lisesine atanmak teknikçi olmak ne avantaj sağlar :?: linki tıklayabilirsiniz post1535574.html#p1535574
Şu anda TEF mezunlarıda bizim başvurularımıza karşı şikayetlerine başladılar. Şöyle bir durum var ki Biz ne kazanacağımızı bilmediğimizden onlar ne kaybedeceğini çoook iyi bildiğinden sayıları bizden çok az olmasına rağmen çok iyi bir organize ile karşı tepki oluşturuyorlar...
https://www.facebook.com/groups/772675632848013/ (Facebook grubumuza tüm ilgili BÖTElileri bekliyoruz!..)

Ekli dosyalar

• Başvuru dilekçeleri ve ekler.rar
    61.2 KB · Görüntüleme: 95
  • Bimer MEB cevap.jpg
    Bimer MEB cevap.jpg
    97.7 KB · Görüntüleme: 1,522
1 haftada 67 kişinin desteğini almayı başardık. Şu an TEFliler birlik oluyor. Biz 10bin kişiyiz ama daha birlik olamıyoruz.
Bize haklarımız bu şekilde verilir mi? Ne gerek var diyorsunuz belki Meslek lisesine atanıp başımıza bela mı alacağız diyorsunuz?
Bende staj döneminde öyle diyordum haklısınız!. Ancak işin içerisinde olunca işin öyle olmadığını gördüm. Tam tersi; ilköğretimin daha yorucu olduğunu maddi olarak daha fazla iş yapıldığına rağmen, meslek lisesindekilerin 1000 lira fazla aldığını gördüm. Dahası madem meslek liseleri bu kadar kötü istese TEF liler ilköğretime geçmez mi? Bizim okulda(Meslek Lisesi) idarecilik başvuruları açıldı hiç bir meslekçi idareciliğe başvurmadı?? Müdür özel olarak tek tek meslekçilere gel başvur diye dolandı. Hiç kimse başvurmadı!... Lütfen gelip görmeden çalışmadan önyargılılık yapmayalım; bizim gibilerin (Meslek Liselerinde çalışan BÖTElilere) itibar edin... Dersler modullerden internetteki videolardan çok rahat öğreniliyor ben öyle yaptım. Öğrencilerden çok daha zekisiniz. Dersleri sakın dert etmeyin... Olur da haklarımız verilir Meslek Liselerine atanırsınız o zaman iyi ki haklarımız verilmiş diyeceğinize eminim!..
post1535574.html#p1535574
Meslek Lisesine atanma hakkı verilirse hangi avantajlara sahip olacağız linke tıklayabilirsiniz.

cok güzel acıklamıssın hocam . konuyu okuyupta basvuru yapmayan kalmasın arkadaşlar bu sizin ve bizlerim menfaaitinize .

hturna7' Alıntı:
Bimere basvuru yaptim. Diğer lerini de sirayla yapıyorum.
Sağolun Hocam lütfen diğer BÖTEli Arkadaşları da bilgilendirip başvuru yapmalarını sağlayalım. Sosyal medya mail grupları Whatsapp nereden bulabilirseniz...Çoğunluğu sağlamak çok önemli...

Başvurumuzu yaptık. Herkesi başvuru yapmaya davet ediyorum. Sesimiz daha gür çıkmalı.

BAYSUKRU' Alıntı:
Başvuruyu yarın yapacağım..Emeğinize sağlık...Lütfen tüm böteliler destek versin...
Hocam gozden kacmis olabilir ozel olarakta goren her arkadasin boteli mezun arkadaslarini bulup gorev yaptigi il ilceden ulasip basvuru yapmasi lazim... Bu konuyu goren tum botecilerden ricamiz bu... Basvuru yapmasi ve herkesi haberdar etmesi...

Bugün basvuru sayisi hedefimiz 50 olsun.
Lütfen başlayalım hep beraber. Basvuran hemen yazsın.

hturna7' Alıntı:
Bugün basvuru sayisi hedefimiz 50 olsun.
Lütfen başlayalım hep beraber. Basvuran hemen yazsın.
Hocam o birinci eki dün paylaştım. Diğerlerini cuma akşamı o nedenle indirenlerin sayısı az olması normal. Önceden bakan arkadaşlar olabilir. Tekrar durumdan haberdar edelim başvurularını yapmalarını sağlayalım... En büyük avantajımız; hepimiz bilgisayarcıyız... :++: O nedenle İnternet ortamında başvuru yapmak bizim bir kaç dakikamızı alacaktır. Mail atmak Bimer ve Kamu denetçileri anında elimizin altında... Bir yazıcı bulduğumuzda diğer başvuruları çıkarıp imzalayıp okula yada sendikanın okul temsilcisine vermek kadar basit...

Bilgisayar basins yarin gecebilecegim. Insallah basvuruyu yarin yaparim

halilturkoglu' Alıntı:
Kamu personel rejimi MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞLEME ALINDI
Halil kardesim supersin beni hatirladin mi? Siverekten...
Tum botelilere ulasmaya calisalim arkadaslar... Benim Yök yazisi faceden paylasilmis onu begenen 250 kisi vardi ilk 50 sini herhalde konun linkini gondererek davet ettim yogun mesaj gonderme sebebiyle face beni yavaslatti sizde bu yontemle botelileri haberdar etseniz?

bahaxxx' Alıntı:
Ben de dilekçemi bugün okula vereceğim. Umarım hepimiz için hayırlı olur.
Teşekkür ederiz hocam. Zor olandan başlamışsınız :) İnternet üzerinden de BİMER ve Kamu denetleme kuruluna Hem MEB i hemde Devlet Personel Başkanlığını da ayrı ayrı şikayet ederseniz. Ve sendikanız varsa oraya da bir mail başvuru.. Her yere sesimizi duyurmamız lazım... Öylece hızlı bir sonuç alabiliriz... Ve lütfen bulabildiğiniz kadar fazla BÖTEli lazım başvuru yapmalarını sağlamak ve onlarda tanıdıklarına ulaşmalılar... Zincirleme olursa çok hızlı çözüm alırız...

Dün beni birçok BÖTE mezunu olan arkadaşım aradı. Ben de ulaşabildiğim arkadaşlarıma haber verdim. Bu sefer sanırım sonuç alacağız. Transkrip ve mezuniyet belgesi dosyamda olduğundan, ilk okuldan başlıyayım dedim. Diğerlerine de şimdi başvurmaya başlayacağım.

şu anda bu aşamada bimere yollamıştım

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    27.5 KB · Görüntüleme: 475
Okul aracılığı ile bakanlığa gönderilmek üzere verdim dilekçemi... kaldı Bimer...

Biraz değiştirdim.

Ekli dosyalar

• okul kanalıyla insn kaynaklarına.rar
    7.2 KB · Görüntüleme: 49
eyolcu' Alıntı:
Biraz değiştirdim.
Hocam elinize sağlık ilginize teşekkürler... Hocalarım bir kampanya yapsak? Toplu atılan mesajlar her zaman herkesin ilgisi çekmiyor pazarlama stratejilerinden yüz yüze görüşme tekniğine geçsek? Hedefimiz 2bin kişi olsa; Herkes tanıdığı en az 3 BÖTE linin başvurmasını sağlarsa ve onlarında 3 kişiyi bilgilendirip konuya dahil etse? Kazanımlar için (post1535574.html#p1535574) linkini versek... Onlarında her birinin 3 kişi davet edip bilgilendirmesi ile oluşacak dalgadan bahsetsek... Kendi saadet zincirimizi kursak? Şu an belgelerin indirilme sayıları 120 civarında bu sayı çooook az. Bir şey yapmalıyız... Desteklerinizle güçleneceğiz...

Hocam üniversiteler de çok önemli onlara nasıl ulaşabiliriz onu düşünelim.Çünkü orada okuyan öğrenciler için daha önemli bence.Birde bizim insanımızda resmi bir kuruma evrak yollama sıkıntısı var.Sanki gelip işinden edecekler.Birazda hazıra konma isteği var tabi.Halbuki kimse taş atıp elini yormayacak.....Oturduğun yerden birkaç mail.Hadi biraz gayret edelim.....
HAK VERİLMEZ ALINIR...

okula bir dilekçe de ben verdim. kamu denetçiliğine de başvurmuştum. bakalım inş br sonuç alabiliriz.

2000 kişi okumuş ancak dosyaları çok az kişi indirmiş.Herkes bilgisayar başında çok mu zor birşey. Hakkaten bazen bazı şeyleri hakkettiğimizi düşünüyorum...Hem öğretmenlik anlamında hem branş anlamında.

Geri