Böte'lilerden Alan Değişikliği için başvuru yapan var mı?

Kodla Büyü
Hocam ben kamu yönetimi bitirdim. Adalet Öğretmenliği açılıyor. Başvuru yaptım bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: omd
ben mühendislik bitirip laboratuar ve mesllek öğretmeni olarak intibak yaptırdım, 1 derecede verdiler. %15 ek ödememide eklettim, halk eğitimde devam
hocam intibak yaptırdım derken ne demek istediniz.Bende Mühendislik bitirdim de 1 derece aldım ve öğrenim bilgilerinden BÖTE yi sildirince ancak meslek liseleri tercih edebildim il içinde.Aslında mantıksız ama alan değişikliği olabileceğini düşünmüştüm ama aynı alan sonuçta da ki zaten açılmıyor.

Ben bilgisayar mühendisliği bitirdim bugün atamam meslek lisesine yapıldı. Bakanlık uygun görüş verdi. Atamam ve bundan sonraki aramalarda meslek lisesine tayin isteyebileceğim hususunda

• Beğen
Tepkiler: omd
hocam intibak yaptırdım derken ne demek istediniz.Bende Mühendislik bitirdim de 1 derece aldım ve öğrenim bilgilerinden BÖTE yi sildirince ancak meslek liseleri tercih edebildim il içinde.Aslında mantıksız ama alan değişikliği olabileceğini düşünmüştüm ama aynı alan sonuçta da ki zaten açılmıyor.
ilden 1 derece verilmesine intibak deniliyor hocam

Mühendislik ve benzeri ikinci bir diploması olup da Alan değişikli için başvuru yapabilen var mı?
Ben de İnşaat Mühendisliği bitirdim. Yapı öğretmenliğine geçmeyi çok düşündüm ama sonuçta hedefim mühendislik olduğu için Unvan değişikliği sınavını beklemeye karar verdim. Hayırlısı bakalım inşallah pişman olmam.

Bende alan değişikliğine başvurdum ama puanım yetmedi. Açık öğretimden okunan bölümlerde özellikle sınıf öğretmenlerinin puanları çok yüksek. Alan değiştirmekte hayal oldu

Hocalarim ben matematik bilgisayar bitirdim, ortaokulda bilisim ogretmeniyim suan sozlesmeli ogretmenim sozlesmeliligim bittigi gibi alan degisikligi geldigi takdirde alan degisikligi yapabiliyor muyum ayni ilin icerisinde mi oluyor? 3/5 i olan bir okuldayim ve dogu gorevi yapiyorum gecis yapmaya puanim yeter mi sizce nasil oluyor bu islemler ?

Hocalarim ben matematik bilgisayar bitirdim, ortaokulda bilisim ogretmeniyim suan sozlesmeli ogretmenim sozlesmeliligim bittigi gibi alan degisikligi geldigi takdirde alan degisikligi yapabiliyor muyum ayni ilin icerisinde mi oluyor? 3/5 i olan bir okuldayim ve dogu gorevi yapiyorum gecis yapmaya puanim yeter mi sizce nasil oluyor bu islemler ?
Kadrolu olduktan sonra ilk başvuruda, ilinizde açık normlarda hizmet puanı üstünlüğüne göre Matematik branşına geçebilirsiniz.

Sizce ilkogretim mata mi yoksa lise mata mi gecilmeli arkadaslar ? Hangisinde acik olma ihtimali daha fazla?
alan değişikliğinde bulunduğum ilde ortaokul matematikte 100den fazla açık varken lise matematikte birkaç açık vardı diye hatırlıyorum.
Bence ortaokul matematik daha avantajlı.
Meb'in cizelgesine gore ortaokul matematige sadece ilkogretim matematik mezunlari atanabilir. Bu durumda size alan değişikliğinde lise matematik açılır diye biliyorum

Geri