BÖTEliler ilk sesini duyurdu. Teşekkürler...

Kodla Büyü

egelim83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kamu Denetleme Kurulu tarafından bugün Milli Eğitimi Teftişten Sorumlu Müfettiş tarafından arandım. Olayı tekrar özetledim ekler yüklenirken problem olmuş mail ortamında elimdeki tüm evrakları tekrar istediler gönderdim. MEB ve Devlet Personel Başkanlığının açıklamasını alacaklar. Bu duruma göre karar verilecek. Destek veren arkadaşlara çok teşekkür ederim bu kadar hızlı geri dönüş yapmaları hepimizin başarısı... Benim ilk başvuruma 3 ay kimse dönmemişti. 3 gün içinde özel telefonla aranmam gerçekten müthiş... Müthiş olan ilgilenen tüm BÖTEciler sizlersiniz!.. Bu hususta işin peşini bırakmayalım tüm BÖTE'lileri davet edelim. Açtığımız konularla ilgili linkleri paylaşalım destek vermelerini isteyelim... Sendikalar Bimer daha fazla kurumun dikkatini çekelim!.. Sendikaların hepsinin mail adresleri var onlara üyesi olduğunuzu belirterek yazılarımızı gönderelim...

Başvuru yapılacak evraklar bu linkte var...
post1534580.html#p1534580

mevzuat-yonetmelik-f25/bote-nin-mesleki-ve-teknik-ortaogretim-kurumlarina-atanmasi-t141855.html

mevzuat-yonetmelik-f25/bote-mezunlari-bir-derece-alabilir-10-bin-lira-artis-t141944.html

mevzuat-yonetmelik-f25/bote-devlet-personel-baskanliginin-haksizligina-ugruyor-t141952.html

Önümüze koydukları kayayı, ancak yüzlerce binlerce kişinin başvurusu ve YÖK'ün kararı sayesinde, kaldırıp hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Hani partiler derler ya bir oy bir oydur!.. Bizim durumda aynı herkesi bilgilendirip destek almak gruplara sosyal medyaya yazıp destek almak çok önemli olaki birinin bir siyasi, haberci vs tanıdığı vardır o zaman kayaya dozerle dalmış oluruz... Ancak herkes elini taşın altına koyarsa olayımız çok rahat çözülecek!..

Müfettiş bey arayıp kendini tanıtınca acayip heyecanlandım. Şimdi merak ettiğim bir şey var keşke sorsaydım dediğim... Acaba kaç kişi başvurdu da beni bu kadar kısa sürede aradılar :)

Kesinlikle hocam ses getirmek için birlikte hareket etmemiz gerekir. Bakanlığımız ancak o şekilde dikkate alıyor.

bt_volkanhoca' Alıntı:
Kesinlikle hocam ses getirmek için birlikte hareket etmemiz gerekir. Bakanlığımız ancak o şekilde dikkate alıyor.
Sağolun hocam ulaşabileceğimiz herkese kim varsa... Şimdiye kadar hep moral bozucu şeyler yaşamıştık... Artık arkadaşların birliğin ne kadar önemli olduğu ve bir sonuç alabileceğimize inançları artar inşallah..

Müfettiş bey arayıp kendini tanıtınca acayip heyecanlandım. Şimdi merak ettiğim bir şey var keşke sorsaydım dediğim... Acaba kaç kişi başvurdu da beni bu kadar kısa sürede aradılar :) Sosyal medyadan Whats app'a kadar tanıdığım bütün bötelilere yazmıştım yeni üyeliğimin kabul edildiği gruplara baktığımda geç kalmışım; Benim yazımı arkadaşlar paylaşmışlar bile Helal olsun herkese!..

mruh' Alıntı:
Emeğinize sağlık hocam :+1: :++: :alkis:
Hepimiz sayesinde :++: herkes sağolsun!..
ucamus' Alıntı:
Meb ildışında açıkladı yine olmaz diyor
Hocam daha 9 sayılı kararın ekindeki çizelgedeki maddeyi değiştiremedik ona da sıra gelecek!.. Şu an Meb insan kaynaklarından cevap bekliyorum... Ona göre başvuru yapacağız!..

Arkadaşlar olmaz demeyin. eğer bütün böteliler yüklenirse bu iş çözülür.

Evet arkadaşlar bu gün beni de aradılar kamu denetçiliği kurumundan. konuştuk. "siz tamamen haklısınız Yök tarafından onaylanan bir karar var dedi. ben şimdi ilgili başvuruyu meb personel müdürlüğüne yolluyorum onlar size dönüş yapacak vs dedi arkadaş sağolsun. ayrıca buradaki 1 derece için neden bu kadar uğraştığımızı sordu. bende kendisine asıl meselenin meslek liselerine atanma imkanı doğuracağı için bunu uğraşıyoruz vs dedim. tamam o zaman dedi gayet nazik bir şekilde gerekli bilgileri verip kapadı. arkadaşlar bu işin peşini bırakmayalım. bakın gerçekten bunun sonucunda birşeyler olacağına ben eminim.

Bugün Kamu denetçiliği kurulundan aradılar. Gerekli bilgilerin MEB gönderileceğini ve 60 gün içerisinde sonuçlanacağını eğer sonuç alınamazsa tekrar başvurulabileceğini söylediler.

Tebrikler... Emeği geçen herkese teşekkürler. Meslek Lisesinde çalışmaktan ziyade özellikle 1 derece beni çok daha fazla sevindirecek. İnşallah kısa zamanda MEB ikna olur ve sonuç alınır.

muratci' Alıntı:
Tebrikler... Emeği geçen herkese teşekkürler. Meslek Lisesinde çalışmaktan ziyade özellikle 1 derece beni çok daha fazla sevindirecek. İnşallah kısa zamanda MEB ikna olur ve sonuç alınır.
Hocam yinede post1535574.html#p1535574 linki bir incelerseniz çok daha iyi şartlardalar...
Bugün internet sitesine baktım Devlet Personel ile ilgili şikayette sonuçlandı yazıyor ancak herhangi bir açıklama vs yazılmamış... Belki yazılı olarak yapacaklar 1 hafta daha bekleriz artık... Sonrasında MEB var tabi... İnşallah olumlu sonuçlar alırız...

üniversitede elektronik- bilgisayar bölümü mezunu olmayan bötelilerin meslek liselerinde çalışması çok trajikomik..elektronik dersleri almayan böteliler atölyede neyden bahsedecekler..???

akyser' Alıntı:
üniversitede elektronik- bilgisayar bölümü mezunu olmayan bötelilerin meslek liselerinde çalışması çok trajikomik..elektronik dersleri almayan böteliler atölyede neyden bahsedecekler..???
İlk zamanlarda bir iki video seyrettim çok rahat derslerimi anlattım... Gelip yatmayacağız kolları sıvamak lazım... Diğer derslerin çoğu projeksiyonla megep modülleri...

akyser' Alıntı:
Sen ne anlatıyorsan onun aynını. Muhtemelen aynı işi daha iyi yapanlar da çıkacaktır.

Geri