Böte'ler için yapılacak şeyi sayın bakana öneriyorum!

Kodla Büyü

dabidabi

Üye
Anadolu üniversitesi bazı branşlar için lisans tamamlama adı altında farklı bir statüye kavuşturmuştu, aynı yolla biz böte mezunları içinde lütfen sayın milli eğitim bakanı böyle bir çalışmaya girip bizleri tef mezunlarından eksik olan dersleri almamızı sağlayarak mağduriyetimizi gidermesi gerekir diye düşünüyorum...
*bir de lisede seçmeli derse seçmeli içerik anketi yapalım, öğrencilere güncel ve orijinal yazılım programlarıile yeni bilişim teknolojileri kullanma ve ürün üretebilme fırsatı verelim...

çok güzel bir fikir bence de aynı şeyi düşünüyorum bende. Bazı şeyler gelişen duruma olaylara ayak uyduramıyor bizim şuanki durumumuz herhes bilgisyar biliyor mantığı ozaman eğitim sisteminde de bazı esnekliklerle değişikliklere gidilmeli.. ve bu yada buna benzer bir uygulama ile bizim mağduriyetimizi gidermeliler.

çok güzel bir fikir bence de aynı şeyi düşünüyorum bende. Bazı şeyler gelişen duruma olaylara ayak uyduramıyor bizim şuanki durumumuz herhes bilgisyar biliyor mantığı ozaman eğitim sisteminde de bazı esnekliklerle değişikliklere gidilmeli.. ve bu yada buna benzer bir uygulama ile bizim mağduriyetimizi gidermeliler.

omurilik' Alıntı:
iyi de meslek liselerinin de bu kadar böte mezununa ihtiyacı yok ki...
Aynen öyle hepimizi alacak kadar meslek lisesi yok. Kaldı ki bu okullar zaten boş beleş okulları. Bizi bu okullara atarlar atamasına da yine formatör olur çıkarız orada da.

öyle yapılsa güzel olur. ama teknik lise de doluysa nereye gidecez. bence ilköğretim de bilgisayar dersi mutlaka olmalı..

meslek liselerine atanmak norm sorunumuzu çözmez. ayrıca aynı branşa atanmışız, tamamlamamız gereken ders yok. meslek lisesine atanamayan arkadaşlardan bir tanesi dava açsaydı çoktan hakkımızı almış olurduk.

omurilik' Alıntı:
Teknik öğretmene de ihtiyaç yok ama alıyorlar değil mi? Haftalık 50 saat daha ek ders alsan bana mısın demeyeceksin azizim. Gözünüz az tok olsun. Yüzümüze KARDEŞİM diye gülüp, işine gelmeyen birşey istediğimizde arkamızdan tekme basacak adamlarsınız.

AMen' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
Teknik öğretmene de ihtiyaç yok ama alıyorlar değil mi? Haftalık 50 saat daha ek ders alsan bana mısın demeyeceksin azizim. Gözünüz az tok olsun. Yüzümüze KARDEŞİM diye gülüp, işine gelmeyen birşey istediğimizde arkamızdan tekme basacak adamlarsınız.

bana mı diyorsunuz! eğer öyleyse kendinize gelin, forumu hiç okumuyorsunuz herhalde, benim bu konudaki düşüncelerim belli. ben zaten formatörlüğe, öğretmenin teknik servis elemanı gibi kullanılmasına karşıyım. hatta formatörlüğü kabul etmediğime dair dilekçe yazdım, zorunlu formatör yapıldım. herkes için maddiyat elbette önemli ama ben istemedim formatörlükten gelecek ek dersi. yazdıklarınıza dikkat edin, burda sahte külhan beyliği yapmanın anlamı yok! ne demek yüzüne gülüp arkadan tekme basmak bilmem ne yazmışsınız. siz benim yazdığımdan nasıl öyle bir sonuç çıkardınız anlamak imkansız, hayretler içindeyim şu an. söylediğiniz çirkin şeyleri de iade ediyorum!

Şu an atanamayan bir dünya Bilgisayar TEF mezunu var ve diğer TEf mezunu branşlar ile YÖKe baskı koyup mühendislik hakkı alma derdindeler. Tabi bötecilere TEF hakkı verirsen biz de mühendislik hakkı istiyoruz diyecekleri kesin :p

Arkadaş yanlış anlaşılmasın ama Meslek Lisesinde görev yapma gibi bir isteğim olsaydı Teknik Bilgisayar Öğretmenliği Eğitim alırdım üniversitede ki en iyi okula gidecek puana sahiptim o zaman. Ben lisede görev yapma isteğinde değilim. ilköğretimde adam akıllı düzenleme yapsınlar.

arkadaşlar gergin yaratmayalım sadece bir düşünce üzerinde yorum yapalım, kişiselleştirmeden devam edelim.
bir de hocam demiş ya tef ler mühendislik hakkı ister diye bu açıdan bakınca benim fikrim çürümüş olabilir ama
biz aynı kuruma ve aynı hizmete bağlı çalışıyoruz, kapsama alanı farklı olduğu için farklılık oluşabilir

sahiden bizim bakana önerecek misiniz? :puhaha:
muhtemelen bt tasarımı gibi bişeyler söyler arada kaynar falan filan...

Geri