BÖTE nin zaferi

Kodla Büyü

runalone

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar halk eğitimler ve mesleki eğitimler böteliler e açıldı... dilekçelerimizi verelim sınıf öğretenliği ve 2 yıllık önlisans mezunları meslek liselerinde çalısıor... hakkımız arayalım

Hocam heyecanla baktım ama Meslek liseleri değilde Mesleki Eğitim Merkezleri var(Eski çıraklık eğitim)... Daha Meslek Liseleri için mücadele etmek gerekiyor... Teknik Eğitim yapan bölüm mezunlarının bir dip notla Meslek Liselerine atanamazlar ibaresi Milli Eğitimin BÖTE mezunlarına açıkça haksızlığı...

Hocam Mesleki Eğitim Eğitim Merkezleri benm i göremedim nereler acaba böyle bir durum varsa çok iyi bir haber bu....

Adana pozantı Mesleki eğitim merkezi var. Ama halk eğitim ve mesleki eğitim merkezi diye geçiyor..

Bazen sistemde sorun oluyor sonra gidilse de görev iptal ediliyor mevcut kanuna göre tercih yaparsanız üzülmezsiniz.

Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir. En basit mantıkla Kalfalık ve Ustalık belgeleri Lise diploması yerine geçmez. Diğer türlü Halk Eğitim merkezleriyle aynı genel müdürlüğüne bağlıdır. O da Hayatboyu Öğrenme Genel müdürlüğüdür. Bu durumda Mesleki Eğitim merkezlerinin bize açılmaması her iki durumda yanlış. Bu durumla ilgili BİMER'e başvuru yapmak lazım. MEB BÖTE mezunlarını Mesleki Eğitim merkezleri hususunda mağdur ediyor diye... Ayrıca Allah'ım acilen MEB'e insaf nasip etsin...

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “mesleki ve teknik ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri ortaöğretim kurumu değildir mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

SYSOP' Alıntı:
Bazen sistemde sorun oluyor sonra gidilse de görev iptal ediliyor mevcut kanuna göre tercih yaparsanız üzülmezsiniz.
bişiye bilme sen ark ım, ilk önce kanun ne yönetmelik ne genelge ne yönerge ne ona göre konuş kimin atamsı iptal edilmiş bu güne kadar

Hocam 3 türlü Mesleki Eğitim merkezi var;
1) Endüstri meslek bünyesinde olanlar.. Bunlardan bazıları Halk eğitimlere devredildi... Şu an açık gibi görünen mesleki eğitim merkezi aslında eski haliyle halk eğitim merkeziydi...(Pozantıda olan buna örnek)
2) Özel eğitim öğrencileri için olan Mesleki Eğitim Merkezi... Onlar şu an açık...
3) Merkez olarak kurulmuş olan Mesleki Eğitim Merkezi işte eskiden beri olan çıraklık eğitim merkezi olan bunlar... Şu an bize kapalı olan bunlar...

Şu an acilen BİMER'e başvuru yaparsak hak mağduriyeti yaşanmaması için gerekli... Ben tayinci olamama rağmen sırf tercih yapacak arkadaşlar için başvurumu yaptım... Hep beraber olursak ancak kazanımlarımızı alabiliriz..

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 kodlu Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer 1119 kodlu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir; mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

egelim83' Alıntı:
Şu an acilen BİMER'e başvuru yaparsak hak mağduriyeti yaşanmaması için gerekli... Ben tayinci olamama rağmen sırf tercih yapacak arkadaşlar için başvurumu yaptım... Hep beraber olursak ancak kazanımlarımızı alabiliriz..

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 kodlu Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer 1119 kodlu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir; mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.
Ne kazanımı haketmediğiniz kazanım mı?

sayın böteliler iliçinde hepsi kapalıydı bimer ve yazılı başvurumuz sonucu bunlar açıldı, eğer sessiz kalırsanız sınıf öğretmenleri bile bizden değerli olacak

halk eğitimlerin açılmaması saçmaydı zaten.Artık bilgisayar öğretmenlerine bu sınırlama kaldırılmalıdır. :+1:

Halk eğitimlerle Mesleki Eğitim merkezleri aynı Genel Müdürlüğe bağlı... Merkez olamayan yerlerde Endüstri Meslek lisesi bünyesindeki mesleki eğitimler Halk eğiitmlere devredildi... Bu durumda Mesleki Eğitimlerin açılmaması MEB bize yaptığı başka bir haksızlık daha...

pozantıyı yeni farkettim çok iyi olmş inş diğer meslek liseleride açlr
İstanbuldada var birkaçtane mesleki eğitim merkzi dikkatimi çekti şuan

Hocam saydıklarımız normal merkezlerde açık olan Mesleki eğitimler değil... Halk eğitimin bünyesindekiler ve özel eğitim statusünde olanlar...
bravehard2010' Alıntı:
pozantıyı yeni farkettim çok iyi olmş inş diğer meslek liseleride açlr
İstanbuldada var birkaçtane mesleki eğitim merkzi dikkatimi çekti şuan

Daha alacak çok yolumuz ve çok fazla desteğe ihtiyacımız var...

Başvurunuz incelenmiştir. Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde Talim ve Terbiye Kurulunun 9 sayılı kararı uygulanmaktadır. Diğer taraftan atama yapılacak eğitim kurumları Bakanlığımız resmi internet adresinde yayımlanmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.
BİMERDEN GELEN SAÇMA BİR CEVAP DAHA BÖTE -MESLEK durumuna

bravehard2010' Alıntı:
Başvurunuz incelenmiştir. Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde Talim ve Terbiye Kurulunun 9 sayılı kararı uygulanmaktadır. Diğer taraftan atama yapılacak eğitim kurumları Bakanlığımız resmi internet adresinde yayımlanmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.
BİMERDEN GELEN SAÇMA BİR CEVAP DAHA BÖTE -MESLEK durumuna
.
Saçma değil hocam KANUNEN VERİLMESİ GEREKEN CEVAP o.
Yönetmelik gereği Mesleki Eğitim yapan kurumlara BÖTE mezunları atanamıyor.

Hocam saçma olan benim soruma farklı bir cevap verilmesi idi.Sizde buldunuz BÖTE kelimesini hemen saçma değil deyip yönetmeliği gösteriyorsunuz.Forumdan takip ettiğim kadarıyla BÖTE kelimesine bayağı bir alerjiniz var.
Tekrar şunu söyleyeyim bimere ne yazarsak yazalım saçma sapan kalıp cevaplar geliyor.Amacına hitap etmiyor.BÖTE meslek lisesine neden atanamıyor diye sormamıştım.Yazdığım Böte teknik eğitim sınıfına alındıysa neden atanamıyordu.Bu da sizin bahsettiğiniz gibi bir hak sanırım.

bravehard2010' Alıntı:
Hocam saçma olan benim soruma farklı bir cevap verilmesi idi.Sizde buldunuz BÖTE kelimesini hemen saçma değil deyip yönetmeliği gösteriyorsunuz.Forumdan takip ettiğim kadarıyla BÖTE kelimesine bayağı bir alerjiniz var.
Tekrar şunu söyleyeyim bimere ne yazarsak yazalım saçma sapan kalıp cevaplar geliyor.Amacına hitap etmiyor.BÖTE meslek lisesine neden atanamıyor diye sormamıştım.Yazdığım Böte teknik eğitim sınıfına alındıysa neden atanamıyordu.Bu da sizin bahsettiğiniz gibi bir hak sanırım.
.
öncelik
1 - Sorunuzu da paylaşsaydınız da ona göre yorum yapsaydım
.
2- hocam MEB ve TALİM TERBİYE böteyi teknik sınıfa almadı. YÖK de karar vermedi sadece görüş soran bir kişiye sizin BİMER cevaplarını nitelendirdiğiniz gibi "SAÇMA" bir cevap verdi o kadar.
.
3 - BÖTE kelimesine alerjim yok. Sizin yaptığınızın adı "HAK ARAMA" ise benim yaptığımın adı da "HAKLARIMA TECAVÜZ EDİLMESİNE KARŞI HAKKIMI SAVUNMA" Siz yapınca NORMAL olan şey ben yapınca ANORMAL görünüyorsa bence kafanızdaki HAK - HUKUK kavramlarını gözden geçirin...

BİMER in kalıp cümleleri ki bu cevaplar çoğu kişiye gidiyor eleştirdiğim nokta buydu.Konununda başlığını yazdım sadece çünkü asıl sorun BİMER idi.
Haklısınız hocam BÖTE nin meslek lisesinde işi yok.Bilişim teknolojileri eğitimi almış bir bölümün Bilişim bölümünde işi olmaz. :idea:

Bilişim eğitimini herkes alıyor..Alıyorda nasıl alıyor....Böteliler ilköğretime tefliler meslek lisesine....Meb bu ayrımı netçe yapmalı artık bu muhabbet kabak tadı verdi..Rotasyona ugruyacak meslek liselerine yanlış bi şekilde atanmış 3-5 kişi gaza getiriyor milleti....Sonuç hep hüsran....

Geri