Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BÖTE nin zaferi

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında runalone tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. runalone

runalone Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

arkadaşlar halk eğitimler ve mesleki eğitimler böteliler e açıldı... dilekçelerimizi verelim sınıf öğretenliği ve 2 yıllık önlisans mezunları meslek liselerinde çalısıor... hakkımız arayalım

2. runalone

ağlamayana emzik yok duyarsı kalmayın....

3. egelim83

egelim83 Seçkin Üye Seçkin Üye

4. runalone

il dışı mesleki ve teknik eğitim ler açıldı

5. egelim83

Hocam heyecanla baktım ama Meslek liseleri değilde Mesleki Eğitim Merkezleri var(Eski çıraklık eğitim)... Daha Meslek Liseleri için mücadele etmek gerekiyor... Teknik Eğitim yapan bölüm mezunlarının bir dip notla Meslek Liselerine atanamazlar ibaresi Milli Eğitimin BÖTE mezunlarına açıkça haksızlığı...

6. bravehard2010

bravehard2010 Süper Üye Süper Üye

Hocam Mesleki Eğitim Eğitim Merkezleri benm i göremedim nereler acaba böyle bir durum varsa çok iyi bir haber bu....

7. egelim83

Adana pozantı Mesleki eğitim merkezi var. Ama halk eğitim ve mesleki eğitim merkezi diye geçiyor..

8. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

Bende goremedim

9. SYSOP

SYSOP Aktif Üye

Bazen sistemde sorun oluyor sonra gidilse de görev iptal ediliyor mevcut kanuna göre tercih yaparsanız üzülmezsiniz.

10. egelim83

Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir. En basit mantıkla Kalfalık ve Ustalık belgeleri Lise diploması yerine geçmez. Diğer türlü Halk Eğitim merkezleriyle aynı genel müdürlüğüne bağlıdır. O da Hayatboyu Öğrenme Genel müdürlüğüdür. Bu durumda Mesleki Eğitim merkezlerinin bize açılmaması her iki durumda yanlış. Bu durumla ilgili BİMER'e başvuru yapmak lazım. MEB BÖTE mezunlarını Mesleki Eğitim merkezleri hususunda mağdur ediyor diye... Ayrıca Allah'ım acilen MEB'e insaf nasip etsin...

11. egelim83

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “mesleki ve teknik ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri ortaöğretim kurumu değildir mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

12. runalone

bişiye bilme sen ark ım, ilk önce kanun ne yönetmelik ne genelge ne yönerge ne ona göre konuş kimin atamsı iptal edilmiş bu güne kadar

13. runalone

hocam belli illerde açık belli illerde yok

14. egelim83

Hocam 3 türlü Mesleki Eğitim merkezi var;
    1) Endüstri meslek bünyesinde olanlar.. Bunlardan bazıları Halk eğitimlere devredildi... Şu an açık gibi görünen mesleki eğitim merkezi aslında eski haliyle halk eğitim merkeziydi...(Pozantıda olan buna örnek)
    2) Özel eğitim öğrencileri için olan Mesleki Eğitim Merkezi... Onlar şu an açık...
    3) Merkez olarak kurulmuş olan Mesleki Eğitim Merkezi işte eskiden beri olan çıraklık eğitim merkezi olan bunlar... Şu an bize kapalı olan bunlar...

15. egelim83

Şu an acilen BİMER'e başvuru yaparsak hak mağduriyeti yaşanmaması için gerekli... Ben tayinci olamama rağmen sırf tercih yapacak arkadaşlar için başvurumu yaptım... Hep beraber olursak ancak kazanımlarımızı alabiliriz..

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 kodlu Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer 1119 kodlu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir; mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

16. tturkmen

tturkmen Seçkin Üye Seçkin Üye

Ne kazanımı haketmediğiniz kazanım mı?

17. runalone

sayın böteliler iliçinde hepsi kapalıydı bimer ve yazılı başvurumuz sonucu bunlar açıldı, eğer sessiz kalırsanız sınıf öğretmenleri bile bizden değerli olacak

18. egelim83

19. sözbende

sözbende Seçkin Üye Seçkin Üye

halk eğitimlerin açılmaması saçmaydı zaten.Artık bilgisayar öğretmenlerine bu sınırlama kaldırılmalıdır. :+1:

20. egelim83

Halk eğitimlerle Mesleki Eğitim merkezleri aynı Genel Müdürlüğe bağlı... Merkez olamayan yerlerde Endüstri Meslek lisesi bünyesindeki mesleki eğitimler Halk eğiitmlere devredildi... Bu durumda Mesleki Eğitimlerin açılmaması MEB bize yaptığı başka bir haksızlık daha...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal