Böte mezunu olup, bilgisayar mühendisliği yüksek lisans

Kodla Büyü

runalone

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Böte mezunu olup, bilgisayar mühendisliği yüksek lisans yapıp meslek lisesinde çalışan arkadaşımız varmı acaba?

mühendislik lisans eğitimi alırsanız çalışabilirsiniz meslek lisesinde hocam.

Mühendislik Yüksek Lisansı ile meslek lisesinde çalışamazsanız. Öğretmenlerin alanları mezun oldukları lisans programlarına göre belirlenmektedir.
Ancak bilgisayar mühendisliği lisans eğitimi alırsanız çalışma şansınız olur.

ezbere cvp vermeyelim arkdaşlar, yandal ile elektrik bölümüne geçti bir arkadaşım... tef liler cvp yazmassa sevinirim :sleep:

böte mezunu, bilgisaya müh yüksek yapmış arkadaşlardan cvp bekliyorum

bilgisayar mühendisliğinde yüksek lisans yapmış bir tefli olarak hiç bir işime yaramadı hocam. sadece 1 kademe aldım. Yandal ile ilgili birçok sınıf öğretmeni çeşitli branşlara geçti yıllar önce onun önü açık ama meslek lisesinde çalışma bağlamında yine bir arkadaşın dediği gibi bilgisayar mühendisliğinde lisans yaparsanız garanti ama yüksek lisans birşey vermiyor. Kanun maddelerinde yüksek lisans ile ilgili bir madde yok. Yüksek lisans ünvan vermiyor zaten. Ünvanı lisans ile alıyorsunuz.

Yüksek lisansını okuduğun şeyin mühendisi olunmaz. mühendis olunmadığına göre teknik öğretmen olarakta çalışılmaz. Bu kadar önemliyse girin okuyun baştan derim. Teknik öğretmen olduğum halde lys ile 2012 de girdim 2016 da bitirdim. Seviye yerlerde adam 60-70 bininci bilgisayar mühendisliği okuyor. 200 bininci parayla okuyor. Elini kolunu sallayarak mezun olursunuz zaten ki ben öyle oldum. İlk 10 bine girmediğinde bilgisayar öğretmeni bile zordu olmak bir zamanlar

Farklı bölümde yüksek lisans veya doktora yapıldığında o bölüm sizin yan alanınız olur. Örneğin böte mezunusunuz ve tarih bölümünde yüksek lisans yaptınız. Aylık karşılığı olarak tarih derslerine de girebilirsiniz. Önceden yüksek lisans yan alan olarak kabul edilmiyordu, doktora kabul ediliyordu. Şu an ikisi de kabul ediliyor.
Yönetmelik maddesi isteyen arkadaşlar için link;
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_08/08032940_9_cizelgeveesaslar.pdf
Yan Alan: Öğretmen adayları ve öğretmenlerin; yükseköğrenimlerinde alanlarına ek olarak aldıkları ve diplomalarında
yer alan öğrenim programını veya farklı bir alanda yapılan yüksek lisans veya doktora eğitimi programını
ifade eder.
Tabii bötelilerde durum biraz farklı. Alan zaten bilişim teknolojisi, yan alan da bilişim teknolojisi. Örneğin bir alan değişikliği olsa geçeceğimiz alan da aynısı olacak.
Mebin bunu açıklığa kavuşturması gerekir diye düşünüyorum. Belki bir görüş yazısı alınabilir veya düzeltme istenebilir.
Önceki alan değişikliğinde de farklı alanlarda yüksek lisans yapanlardan alan değişikliği yapanlar oldu...

• Beğen
Tepkiler: omd
İyiymiş bu

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bi tane böteli , bilgi mühe yüksek lisans yapan yok demekki aramızda :-1: :-1: :-1:

ben de böteliyim. bu sene bilgisayar mühendisliği bitiyor ahmet yesevide inş. 2 sene yüksek lisansla uğraşacağınıza girin 3 senede bilgisayar mühendisliği bitirin daha mantıklı.

Merhaba böte mezunu olup yüksek lisans bilgisayar mühendisliği ile meslek lisesine atanan arkadaş var mı

Farklı bölümde yüksek lisans veya doktora yapıldığında o bölüm sizin yan alanınız olur. Örneğin böte mezunusunuz ve tarih bölümünde yüksek lisans yaptınız. Aylık karşılığı olarak tarih derslerine de girebilirsiniz. Önceden yüksek lisans yan alan olarak kabul edilmiyordu, doktora kabul ediliyordu. Şu an ikisi de kabul ediliyor.
Yönetmelik maddesi isteyen arkadaşlar için link;
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_08/08032940_9_cizelgeveesaslar.pdf

Tabii bötelilerde durum biraz farklı. Alan zaten bilişim teknolojisi, yan alan da bilişim teknolojisi. Örneğin bir alan değişikliği olsa geçeceğimiz alan da aynısı olacak.
Mebin bunu açıklığa kavuşturması gerekir diye düşünüyorum. Belki bir görüş yazısı alınabilir veya düzeltme istenebilir.
Önceki alan değişikliğinde de farklı alanlarda yüksek lisans yapanlardan alan değişikliği yapanlar oldu...
+1. Yıllardır aynı şeyi söylüyorum.

hangi öğretmenin hangi derslere gireceğine dair karar talim terbiye taraından verilmiştir. Kaynaklar lisans eğitimine göre verilmiştir.
http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201
benim lisans elektronik öğretmenliği
yüksek lisans bilgisayar mühendisliği. 2006 yılında atanırken bilişim öğretmeni olarak meslek lisesine atandım. fakat 2014 te kaldırıldı. şu an sadece bilişim teknik öğretmenleri ve bilgisayar mühendisliği mezunları mezunları atanabiliyor. isterseniz inceleyebilirsiniz.

Geri