Böte mezunu öğretmen meslek lisesinde görevlendirme çalışabilir mi?

Kodla Büyü
Hocam bunlar meslek dersi mi
Ben böte mezunuyum ilçeden görevlendirilirken kültür dersleri alırsınız şeklinde konuştular dersler hakkında vs hiç bilgim yok o sebepten sordum alan dersi mi diye
Burdaki yorumlardan anladığım da böte mezunları kültür derslerine girer ve ek ders de 15 saat üzerinden hesaplanır
Fakat ders programımda 20 ders: maaş karşılığı
1 ders: ücret diye yazılmış ( 21 saat dersim var)
Bu durumda teknik öğretmen olarak mı nitelendirilmiş oluyorum
Bu şekilde meslek dersleri verilmesi ve ekdersin 20 saat üzerinden hesaplanması ilerde sıkıntı yaşatır mı bana

ders dağıtımızda 15+6 şeklinde almanız lazım. yani 15 saat maaş karşılığı, 6 saat ekders olması gerekir. hatalı olmuş.

Problem şurada meslek dersine girip 15+6 almak. Kültür dersine girince 15+6 alınabilir. Ama meslek dersleri olunca sıkıntı ortaya çıkıyor.

ben 13 yıl önce çalıştım hocam, eş durumundan açıldı istedim atamam oldu. Fakat bilinçli bir müdürümüz vardı durumu anlattı. Meslek öğretmenlerinin hiçbir artısını uygulatmadım. Atölye dersleri harici bilişim derslerine girdim 30 saat üzerinden. Normal ortaokul çalışma düzenini uyguladık. 1 yıl çalıştım sonra ilçe ile görüşüp kendimi norm fazlası yaptırıp ortaokula gittim. Ama o 1 yıl çok geliştirdim kendimi. Öğrenciye bir şeyler öğreteyim çabası bana çok şey kazandırdı. Dikkatli ol hocam resmiyet neyse ona uygun davran. Girmen gereken derse girmen gereken kadar saat girmeni öneririm. Ben o 1 yıl bu şekilde yaptım. İdare işi görülsün diye yanlış yönlendirme yapabilir dikkatli ol derim.

Bir çok meslek lisesinde iki yıllık mezunların ücretli olarak çalıştığına şahit oldum. Her türlü yaparsınız. Eğer çalışmak istemiyorsaniz da Siz sözlü olarak benim görev almam doğru değil ifadesini yazılı olarak sunun ve dilekçenin sayısini alın. Sonraki süreçlerde ben uyardım der çıkarsınız isin icinden.

Kadrolu tayininizi oraya çıkarıyor iseler hatalı işlem olur. İlçe emri vb. üzerinden ders görevini yerine getirmek üzere görevlendirildiyseniz TTKB'nin 9 sayılı kararının (eskiden 80 nolu karardı, yeni değişti sayılır.)ekinde yer alan çizelgenin 6. sayfasındaki 8 nolu satırının "Okutacağı Dersler" sütununda gösterilen tüm dersleri okutabilirsiniz. (Ders listesi:  Bilişim Teknolojileri Alanının; • Bilgisayar Teknik Servisi • Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik • Web Programcılığı • Veri Tabanı Programcılığı dallarının alan/dal dersleri  Diğer alanların Bilişim Teknolojileri alanına ait alan/dal dersleri ve modülleri  Bilgisayar Bilimi  Küreselleşen Toplumda İletişim Teknolojileri  Bilişim Teknolojileri ve Yazılım  Medya Okuryazarlığı) Çizelgede görüleceği gibi tüm alan/dal derslerini okutabilir BÖTE mezunları. Teknik liseye derse girmek üzere görevlendirilmekte sıkıntı yok yani. Tayininizi doğrudan oraya veremezler sadece.
Merak edenler için ilgili link: https://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_01/12155519_9_cizelgeveesaslar.pdf

Peki hocalarım yıllardır meslek lisesinde bote mezunu olup atölye öğretmeni olarak çalışanlara yani meslek derslerine girip, koordinatörlük ve şeflik yapanlara farkedilmesi durumunda ya da farkedilir mi böyle bir durumda ya da emekli olunurken geri ödeme çıkar mı?

Peki hocalarım yıllardır meslek lisesinde bote mezunu olup atölye öğretmeni olarak çalışanlara yani meslek derslerine girip, koordinatörlük ve şeflik yapanlara farkedilmesi durumunda ya da farkedilir mi böyle bir durumda ya da emekli olunurken geri ödeme çıkar mı?
Bote mezunu meslek lisesinde çalıştığında 15 saat maas sistemine gore calışır ve koordinatörlük yada şeflik yapamaz. Yapılması durumunda yanlışlık olduğunda geri ödeme alındı diye duymuştum. Bu forumda da konuşuldu bunlar. O yüzden bu tür durumlara dikkat etmek lazım. Ilerde bir şekilde ortaya çıkıyor bu tür durumlar.
Hatta hem geri ödeme alınıp hem de kadrosu başka okula yer değişikliği yapılanlar da olmuştu.

• Beğen
Tepkiler: omd
muğla marmariste bir öğretmeni yanlışlıkla meslek lisesine atadılar, itiraz oldunca atamayı iptal ettiler

Geri