Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BÖTE Mezunlarına 1 Derece Hakkı Son Durum

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında caylakcekirge tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. togius

togius Süper Üye Süper Üye

Aynen. Daha kitabımız, bilgisayar laboratuvarlarımız yok ama ağızlarda kodlama. Dostlar alışverişte görsün.

asiboteli35 ve hasari bunu beğendi.
  2. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

olmaması normal bir çok üniversitede böte bölüm başkanları alakasız bölümlerin hocaları oluyor genelde son durumda değişmediyse

3. computeredi

computeredi Site Gezgini

Üstat "bunları bilmeden yorum yapanlar" demissin ancak, fen fakültesi mezunu biyoloji fizik kimya mezunları da 1 derece alıyor zaten, problem zamaninda meb deki lobi faaliyetlerindedir, mesela söyle garip bir örnek vereyim, kamuda öğretmenlik dışında yani adliyede maliyede vs buroda çalışan bote mezunlari da 1 derece alıyor, yani sorun biyoloji ya da kimyacinin alıp elinde tornavida üstünde önlük sınıf sınıf gezip toz içindeki tahtaları, bt deki pc leri onaran bote cinin alamamasında, kaldiki biyoloj ya da kimyacinin da adı meslek içeriği ya da her neise işte mühendise benzemiyor, muhasebe ya da isletme öğretmenin de yani konu uzar gider.
    Herneyse daha önce dediğim gibi kanuni düzenleme yapılırsa bote li arkadaşlara da gelir.

Son düzenleme: 5 Şubat 2019
  4. bbneet02

Fen fakültesi mezunları öğretmen oldukları zaman zaten alıyor, diğer kurumlarda alıp almadıklarını pek bilmiyorum

computeredi bunu beğendi.
  5. computeredi

computeredi Site Gezgini

Alıyor üstadım alıyor, hatta örneği de karşı konsum fen fakültesi mezunu, nüfus müdürlüğünde çalışıyor 8 den başlamış.

6. bbneet02

7. ernsg

ernsg Üye

danıştay iptal etti o iş iptal.

8. bbneet02

kayayı delen damlaların kuvvet değil sürekliliğidir biliyorsunuz o dönemdeki bütün hakimler tettik hakimleri hepsi çeşitli sebeplerle değişti bence bu davanın yenilenmesi gerekiyor.Belki tamda bötecilerin istediği yönde gerçekten hakkı olan derece verilecek bir karar alınacaktır diye umuyor düşünüyorum.

9. ernsg

ernsg Üye

kimse kendini kandırmasın böte bölümünün adı dışında bilgisayarla alakası yok. ahime de gidilse tef ve bötenin aynı olduğuna kimse ikna olmaz.

10. bbneet02

ben ikna oldum hatta böte nin 1 değil 2 derece alması lazım niye mi tefliler heryere atanabilirken bötelilerde böyle bir durum yok önleri daha kapalı neden bulunması temini daha zor bir alan bir meslek lisesine bötelinin atandığını gördünüz mü olmaz öyleyse temini daha güç bir branç haline gelmiştir haliyle 1 değil 2 derece verilmeli tefliler ise her yere atanabiliyorlar temininde sıkıntı yok dereceleri de geri alınmalı. :)

11. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

ne dereceymis arkadas sanirsin ki uzaya mekik gonderiyor bu arkadaslar ozel sektor olsa burnumuzdan gelir bu tarafini kimse dusunmuyor nedense...

burock_26 bunu beğendi.
  12. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

Gıcık bölüm böte bu bölümü kim açtıysa hiç düşünmeden açtı galiba :p

13. hnf

hnf Site Gezgini

Arkadaşlar kimse üzerine alınmasın, özel sektörde fena olmayan teknokentlerde çalıştım, uluslararası işler yaptık, etrafımda bir sürü böte'li vardı ve çok tercih ediliyordu ancak hiç tef'li ile çalışmadım. Bu durum tef'ten mezun olan öğrencileri daha kötü veya vasıfsız yapmaz. Aynı şekilde böte'den mezun olan arkadaşlar da teknik elemandır, en az dikiş nakış öğretmeni kadar tekniktir. Biz burada birbirimize sallayacağımıza, birlik olup kendi haklarımızı korusak daha akıllıca davranmış oluruz.

@lperen, omd, compteach06 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  14. bravehard2010

bravehard2010 Süper Üye Süper Üye

Teşekkür ederim.

15. destinaa88

destinaa88 Seçkin Üye Seçkin Üye

Alınacak derece teflilerin cebinden mi çıkıyor acaba? hayatımda bu kadar saçma itiraz görmedim. Teknik öğretmen tazminatından neden bahsetmiyorsunuz? Sen bilgisayarlarla çalışıyorsan ben de bilgisayarlarla çalışıyorum. Senin iş alanın da laboratuvar benim de.. Neden bana da verilmesin, itiraz kriteriniz ne? Kıskançlık mı?

bbneet02 ve myesilyurt bunu beğendi.
  16. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam sen 15 saat maaş karşılığı girerken diğeri 20 saat maaş karşılığı giriyor. Aradaki 5 saat ücret farkı 15TL×5saat×4 hafta= 300 TL. Teknik tazminat o kadar değil. 150 TL civarı.
    Bunu da dikkate alırsak iyi olur.
    Sen 30 saat derse girdiğinde 15 saat ücret alırsın
    Diğeri 30 saat derse girdiğinde 10 saat ücret alır.
    Tefli öğretmen meslek lisesinde çalışmayınca bu tazminati almaz. Bunları dikkate alınca o tazminatın bir anlamı olmadığını görüyoruz.

Son düzenleme: 8 Şubat 2019
    posteki bunu beğendi.
  17. myesilyurt

myesilyurt Site Gezgini

Tazminat ile ek ders yönetmenliğini nasıl karşılaştırdınız anlamış değilim.

Madem öyle koordinatörlük ücretini, 27 saate kadar ek ders olayını da değerlendirseydiniz.

Özel hizmet tazminatı aradaki 5 saatlik ek ders farkı için ödenmez.

asiboteli35 bunu beğendi.
  18. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Onun için ödenmediğini biliyorum hocam. Ama arkadaşlar eksiklerini söylerken bunu dikkate almıyor. Tazminat bana da ver. Ama senin maaş karşılığı 15 saat. Ben niye fazla giriyorum. Her şey eşit değil ki o da olsun.
    Ayrıca tazminatla ücreti karşılaştırmak yanlış diyorsunuz ama maaşla ücreti karsilastiriyorsunuz. Herkes ücret almıyor ki. Siz 15 saat girdiniz maaşı hak ediyorsunuz. Ben 20 saat girdiğimde hak ediyorum. Nasıl oluyor bu.
    Neyse boşverin hocam. Bote mezunları çok çalıştığı her türlü teknik işi yaptığı için 2 kat maaş alsın. Ben şu anki halimde kalayım.

Son düzenleme: 8 Şubat 2019
    posteki ve spider23 bunu beğendi.
  19. myesilyurt

myesilyurt Site Gezgini

Hepimiz en az lisans mezunu insanlarız, alınganlık yapmaya gerek yok.
    Benim en baştan beri savunduğum bu iki branşa ait atama alanlarının değiştirilerek Tef lilerin meslek liselerinde çalışması, Böte lilerin de geri kalan okullarda çalışması gerektiğidir.

20. robotikarduino

robotikarduino Üye

Lütfen teknik arkadaşlar konu birçok Böteli için para yada tazminat değil. Hiç şimdiye kadar merak bile ne kadar tazminat alıyorsunuz.
    Ve cidden birçok Böte mezunu zaten Btr üstüne Dyk üstüne kurs derken zaten iyi ücretler alıyor.
    Bizde doğal olarak bazı haklar istiyoruz.
    Benim için en önemlisi mühendislik tamamlama ve derslerimi geri istiyorum. Buda kusura bakmayın büyük bir istek değil aslında .

myesilyurt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal