BÖTE mezunları Meslek lisesinde görevlendirilir mi?

Kodla Büyü

facetin

Site Gezgini
arkadaşlar;
ben meslek lisesinde çalışıyorum. okulumuzda 25 30 saat civarında ders fazlamız var. exrtadan 1 öğretmen ihtiyacımız var. yakın okulda kadrolu BÖTE mezunu bilgisayar öğretmeni bi arkadaşı görevlendirme ile derslere girdirmeyi düşünüyoruz. bu mümkün mü?

değilse neden?
mümkünse neden?

TTKB'nin 80 sayılı kararına göre meslek liselerine atanamazlar ama belirtilen dersleri okutabilirler. Bu nedenle görevlendirme yapılabilir.

ttkb çizelgesinde BÖTe mezunu öğretmenin maaş karşılığı dersleri arasında BT alanı ve dallarının tüm dersleri var. Dolayısıyla girer.

facetin' Alıntı:
bunu resmi olarak nasıl açıklayabilirim?

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_08/10102441_13120021_80_cizelge.pdf

2. sayfanın altında Bilişim Teknolojileri satırında hangi bölüm mezunlarının hangi dersleri aylık karşılığı okutabileceği gösterilmiş. Tabloya göre gerek bilişim teknolojileri alanları gerekse Diğer alanların Bilişim Teknolojileri Alanına ait alan ortak/dal dersleri ve modüllerinin aralarında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği de olmak üzere 12 farklı bölüm mezunu tarafından okutulabileceği, bunlardan (**) ile işaretlenmiş 5 bölüm mezunlarının ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanamayacakları belirtilmiş.

hocam bulundugunuz ıl eger bunu onemsemez ve kımse ses cıkarmazsa olur neden olmasın deneyın derım

görevlendirilebiliyor. müdürler toplantısında müdürünüz talepte bulunursa ilçe mem görevlendirir. geçen sene beni görevlendirdiler.

Hocam okulunuz ilçe milli eğitimden talepte bulunursa ve kaymakamlık oluru alınırsa BT öğretmeni meslek lisesinde derse girebilir! ben 2004 te görevlendirilmiştim. Atölye dersi vermişlerdi bide pazar gününe açık lise dersi vermişlerdi çokta iyi para alıyordum. Ama bakanımız görevlendirmeler iptal edilecek diyor. en güzeli ilçe milli eğitimde bir şube müdürüne sormak.

iki yıllık mezunlar bile ücretli olarak görevlendirilebiliyorken neden olmasın.Tef mezunu arkadaşlar gelip buna da kızarlar şimdi.

grandmasterb' Alıntı:
iki yıllık mezunlar bile ücretli olarak görevlendirilebiliyorken neden olmasın.Tef mezunu arkadaşlar gelip buna da kızarlar şimdi.

elbette görevlendirilebilecek.

bu bilgi iyi oldu.çizelgeyi kaybetmiştim :) tef mezunuyum çpl ye geçtim görevlendirmeler iptal deniyor ama ilçede norm fazlası olan bir böte mezunu olduğunu sanırım norm listesinde görmüştüm mümkün olursa bu arkadaş için çizelgeyi müdürüme gösterip saat tamamlama amacıyla okulumuzda derse girmesine çalışacağım.

mehmetersin' Alıntı:
bu bilgi iyi oldu.çizelgeyi kaybetmiştim :) tef mezunuyum çpl ye geçtim görevlendirmeler iptal deniyor ama ilçede norm fazlası olan bir böte mezunu olduğunu sanırım norm listesinde görmüştüm mümkün olursa bu arkadaş için çizelgeyi müdürüme gösterip saat tamamlama amacıyla okulumuzda derse girmesine çalışacağım.
iptal olanlar kurumu bırakıp başka yere gitmeli olanlar hocam. Ek ders görevlendirmesi çıkmazsa ülkede ek ders alan öğretmen kalmaz neredeyse :D

okul müdürüne gösterdim. çıktısını masasına koyduk. amacım maaş karşılığı ders saati dolmayan arkadaş varsa ona öncelik sağlanmasıydı. hafta sonları bile okulda benden bile işkolik ben bu müdürü çok sevdim :)

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_08/10102441_13120021_80_cizelge.pdf

2. sayfanın altında Bilişim Teknolojileri satırında hangi bölüm mezunlarının hangi dersleri aylık karşılığı okutabileceği gösterilmiş. Tabloya göre gerek bilişim teknolojileri alanları gerekse Diğer alanların Bilişim Teknolojileri Alanına ait alan ortak/dal dersleri ve modüllerinin aralarında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği de olmak üzere 12 farklı bölüm mezunu tarafından okutulabileceği, bunlardan (**) ile işaretlenmiş 5 bölüm mezunlarının ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanamayacakları belirtilmiş.
8 yil önceki konuyu hortlatiyorum. :)
Çizelgeye ulaşılamıyor. Elinde olan gönderebilir mi?

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri