Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BÖTE Mezunları EML veya Anadolu liselerine tayin isteyebiliy

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında yyavuz07 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yyavuz07

yyavuz07 Aktif Üye

Ortaokulda görev yapmaktayım.1 Kasımdan itibarende BTR görevlendirmem başlıyor. Okulumda tek bilgisayar öğretmeni olmama rağmen(8 saat derse giriyorum.Önceki yıllarda 6 saat giriyordum ama norm fazlası değildim.Dersim artmasına rağmen norm fazlası oldum. BTR görevlendirmesiyle de çelişen bir durum var.Zaten bir okulda 1 öğretmene ihtiyaç var.Bu şartların hepsi bana uymasına rağmen norm fazlası oldum)Merak ettiğim konu şu:
    (Ben eğitim fakültesi çıkışlıyım. BÖTE mezunuyum.Anadolu lisesi sınavlarına da hiç girmedim.)
    1-Teknik Endüstri Meslek Liselerine ve Anadolu Liselerine tayin isteyebilir miyim?
    2-İl içinde herhangi bir yere atansam bile görevlendirmemin olduğu okulda(şu anki kadromun olduğu okulda)görevlendirme bitimine kadar (I.dönemin sonu)çalışabilir miyim?Yoksa atamamın yapıldığı yere yeni bir görevlendirme mi yapılır?

2. QML

QML Seçkin Üye Seçkin Üye

8 saatle norm fazlası olmazsın

3. And_The_End

And_The_End Aktif Üye

ya arkadaşlar hemen böyle kesin konuşmayın şu saatle norm fazlası olamazsın diye, bir arkadaşım 9 saat ile norm fazlası oldu.normlar bölge bölge belirleniyor, yani çalıştığımız eğitim bölgesi içinde kaç adet bilişimci normu var toplamda ona bakılıyor.

4. eğitimşart

eğitimşart Site Gezgini

Bencede kesin konuşmayın norm durumları bölge durumuna görede değişiyor, bulunduğum okulda 16 saat ders var ama norm yok... belki seneye olur...

5. neferaty

neferaty Site Gezgini

9 saatle norma fazlası olup Milli Eğitim tarafından sormadan başka okula tayin edilmiş bir öğretmenim hatta gideceğim yere de kendileri karar verdiler. Olmaz diye birşey yok arkadaşlar. Bu arada bazı arkadaşların da söylediği gibi bölge normuna bakılıyor ordan kaybediyoruz.

6. tgb

tgb Üye

bende 8 saatle norm fazlası oldum

7. hulyacanan

hulyacanan Üye

Bu yıl geçen yıla göre daha az dersim var ve norm fazlası yazısı imzalamaktan kurtuldum şükür, darısı başınıza.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal