Böte- Meslek liselerine müdür yardımcısı olarak atanabilir.

Kodla Büyü
Hocam burada yazarın yanlış yorumu var. O listede atanamayacağı okul türünün dersine nasıl maaş karşılığı girecek görünebilir. Daha önce de halk eğitimde meslek dersi öğretmeni tazminatı alınır dediler bazı yerlerde de aldılar. Sonra bakanlık resmi yoldan alınamayacağını duyurdu ve alanlardan geri istedi. Biz o zaman da uygun değil demistik.
Ayrıca yönetmelik maddesinde ve bağlacı ile hem okul türüne öğretmen olarak atanabilir olmak hem de maaş karşılığı gireceği ders olmak diyor. Ve bağlacında her iki koşulun da sağlanması gerekir. Bu yoruma itibar etmeyin lütfen.

Alan dersi olmayan bir bilişim dersinin seçilmesi gerekiyor ki bu da bir meslek lisesi için teoride mümkün ama uygulamada karşılığı olmayan bir durum gibi geliyor bana.

Ama alanı olmamasına rağmen örneğin bir metalci, mesleki gelişim dersi üzerinden herhangi bir mtal’ye atanabilir.

Alan dersi olmayan bir bilişim dersinin seçilmesi gerekiyor ki bu da bir meslek lisesi için teoride mümkün ama uygulamada karşılığı olmayan bir durum gibi geliyor bana.

Ama alanı olmamasına rağmen örneğin bir metalci, mesleki gelişim dersi üzerinden herhangi bir mtal’ye atanabilir.
Hocam bote mezunu MTAL turu okula atanamadigi için olmuyor. Alan dersi olmayan ders seçilse de birinci durum sağlanmadığı için "ve" bağlacından dolayı ogretmen olarak atanamadigi türdeki okula müdür yrd. Da olamaz.
Metal öğretmeni ise MTAL turu okula atanabildigi için ikinci koşul aylık karşılığı okutacağı ders var mı diye bakılıyor. Orada da mesleki gelişim dersi olduğu için müdür yrd. Olabiliyor.

Hocam bote mezunu MTAL turu okula atanamadigi için olmuyor. Alan dersi olmayan ders seçilse de birinci durum sağlanmadığı için "ve" bağlacından dolayı ogretmen olarak atanamadigi türdeki okula müdür yrd. Da olamaz.
Metal öğretmeni ise MTAL turu okula atanabildigi için ikinci koşul aylık karşılığı okutacağı ders var mı diye bakılıyor. Orada da mesleki gelişim dersi olduğu için müdür yrd. Olabiliyor.

Yanlış bilmiyorsam zaman zaman sağlık meslek veya ticaret mesleklerdeki seçmeli bilişim derslerinden dolayı norm açılıyor ve böteci arkadaşlar da buraları yazabiliyor. Yani olay okula atanamama değil de atölye dersine girememek ile ilgili diye biliyorum. Bu tür bir durumda mdr yardımcılığı da mümkün olabilir belki.

Ama örneğini görmedim.

Yanlış bilmiyorsam zaman zaman sağlık meslek veya ticaret mesleklerdeki seçmeli bilişim derslerinden dolayı norm açılıyor ve böteci arkadaşlar da buraları yazabiliyor. Yani olay okula atanamama değil de atölye dersine girememek ile ilgili diye biliyorum. Bu tür bir durumda mdr yardımcılığı da mümkün olabilir belki.

Ama örneğini görmedim.

Eskiden”Atölye derslerine giremezler” diye yazan bölümde şimdi “Kuruma atanamazlar” yazıyormuş hocam. Tekrar baktım da tabloya.

Haklısınız.

Yapmayın abi. Hatta böte okuyanları hiçbir okulda derse sokmayın direk hizmetli kadrosuna alın. Sizde kurtulun bizde kurtulalım. En azından net bir işimiz net bir görev tanımımız olmuş olur.

Yapmayın abi. Hatta böte okuyanları hiçbir okulda derse sokmayın direk hizmetli kadrosuna alın. Sizde kurtulun bizde kurtulalım. En azından net bir işimiz net bir görev tanımımız olmuş olur.
Hocam söylenenlerden böyle bir anlam çıkarmanız çok yanlış. Mevzuattaki yanlış yorumlanmış bir konuya açıklık getirmek istedik. Geçmişte de halk eğitimde tazminat alınır denildiğinde yanlış dediğimizde de böyle tepkiler geldi. Sonra bakanlık resmi yazıyla alanlardan geri istedi. Bu tür durumlar olmaması için mevzuata doğru yorum getirmek istedik. Amacımız kimseyi kırmak üzmek değil. Zaten bilişim branşının suyu cıktı. Amacımız bote-tef tartışması asla değil. Toptan topun ağzındayız zaten. Allah hepimize kolaylık versin.

Geri