BÖTE ci olarak Anadolu Lisesinde Çalışmak

Kodla Büyü

ilhanmsn

Aktif Üye
Sayın Hocalarım Anadolu Lisesi Tecrubesi olanlar biraz bahsedebilirmi. Ortaokulla kıyaslama yapabılırmıyız

Meslek Lisesinden sonra iki yıl Anadolu Lisesinde çalıştım.. Ortaokula göre avantajı öncelikle öğrenciler çocukluktan ziyade gençlik dönemindeler..
Bu durumu avantaja dönüştürebilirsiniz.. İletişim daha iyi oluyor.. En azından çocukca hareketler olmuyor..
Muhtemelen ders saati az olacağından BTR görevi yapacaksınız.. Tabletler ve sıkça bozulan tahtalar ve de öğretmenlerin bitmek bilmeyen istekleri..
Her şeyi senebaşından ayarlar bir düzene sokarsanız bence Anadolu Lisesi daha iyi..

Anadolu lisesinde dersler seçmeli olduğu için ve genelde şehir merkezlerinde olduğu için bölge normundan dolayı sonraki yıllar normun düşme ve norm fazlası olma ihtimaliniz var, öğrencilerden her yıl dersi seçmeleri için söz almanız lazım. Çünkü sonraki yıl bazı öğrenciler dersi seçmediğinde norm fazlası oluyorsunuz. Ya da idarecilerle iyi geçinmeniz lazım ki öğrencileri sizin dersi seçmeye yönlendirsin ve normunuz düşmesin. Bilmem anlatabildim mi?

Sayın hocalarım çok teşekkür ederim. Hep ortaokulda çalıştığım için il dışında liseyı yazıp yazmama konusunda kararsızım. Bide pansıyonlu lise karşıma çıkınca kafalar ıyıce karışıyor

Bende ayni durumdayım 6 yildir ortaokulda gorev yapıyorum ilce merkezinde anadolu lisesi var 14 15 saat dersiniz olur dediler ama bt sınıfı yok geçen yil bt serslerine matematik öğretmenleri girmiş bu da ayri bir durum

ilhanmsn' Alıntı:
Sayın Hocalarım Anadolu Lisesi Tecrubesi olanlar biraz bahsedebilirmi. Ortaokulla kıyaslama yapabılırmıyız
Bilgisayar Bilimi dersi ile birlikte artık liselerde 2'şer saatten 2 defa seçilebilecek. Kademeli geçişten ötürü bu sene sadece 9'larda uygulanacak ama 2 yıl sonunda anadolu liselerinin çoğunda norm sorunu büyük oranda azalacak. Yeni Bilgisayar Bilimi dersinin içeriği de bir çok arkadaşımıza mesleki doyum kazandıracaktır diye düşünüyorum. Eğer okulda BT sınıfı varsa, bence anadolu liselerini tercih edebilirsiniz.

anadolu liselerinin çoğunda BT sınıfı yok.o yüzden ders işlemek sorun oluyor akıllı tahtada

Geri