Böte bilgisayar mühendisliği

Kodla Büyü

botec

Üye
Böte mezunuyum.Şuanda bilgisayar mühendisliği okumaktayım(uzaktan eğitim).Sorum şu ki bilgisayar mühendisliğini bitirince meslek liselerinde teknik öğretmen olarak görev yapabilir miyim?

hocam bitirince kurum değiştirin mühendis olarak ne işiniz var yine meb de hangi üni de okuyorsunuz bu arada

Hocam ben dee teknisyenim.Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde okuyorum.Benim durumumda olan birkaç arkadaş daha varda ilerde bazı durumlarda düşünebiliriz o yüzden sordum hocam.

bir_tas_attim_kuyuya hocam emin misiniz peki teknoloji fakültesi bitiren mühendisler formasyon alıp olabiliyor die biliyorum.Benim formasyon zaten var bi mantıksızlık yok mu bu durumda?

wepster hocam şuan için memnunum ama ilerde ne olur bilinmez.Sadece bir arkadaşk bana sormuştuda ben de merak ettim size sordum.

Hayır olamazsınız hocam çünkü mezuniyetiniz eğitim fakültesi, teknik eğitim değil. önemli olan bu.

hanifibur' Alıntı:
Hayır olamazsınız hocam çünkü mezuniyetiniz eğitim fakültesi, teknik eğitim değil. önemli olan bu.
şu anda eğitim fakültesi, mühendisliği bitirince formasyonlu bilgisayar mühendisi olacak. bu durumda meslek liselerine atanmasında bir sorun yok.

http://www.egitimhane.com/2-universite- ... h6217.html

Alan değişikliği ile meslek liselerine atanırsınız diye düşünüyorum. Belki alan değişikliğine de gerek kalmaz mezun olduktan sonra. Sonuçta meslek liselerine atanma şartında Bilgisayar Mühendisliği bölümü de var. Birkaç yazışmayla da sorun çözülebilir belki.
Hatta yeni alan değişikliği yönetmeliğinde farklı bir alanda yüksek lisans yapanlar bile o alana geçiş yapabiliyordu. Önceden doktoraydı sonra yüksek lisans olarak değiştirdiler.
Tabi bence de olabiliyorsa kurum değişikliği ile mühendis kadrosuna geçmen daha iyi olacaktır.

Bir de atanamassın diyenler neye dayanarak atanamassın diyorlar kaynak gösterirseniz daha net olabilir.

Şuan bilgisayar mühendisliğini bitiren formasyonla meslek liselerinde teknik öğretmen değilmi zaten. hiçbir sorun yok atanırsınız bence ttkb nin çizelgesinde var. Bu arada kaç para veriyorsunuz bu üniversiteye?

Bazi arkadaslar sacmalamis gercekten bilmeden de konusulmaz lutfen yanlış yonlendirmeyin insanlari. Talim terbiyesin 80 sayili. Cetvelde kimlerin teknik okulda gorev yapacaklari yaziyorki aralarinda bilgisayar muh de var yaninda da 1 yıldız isareti var diyorki formasyonu olacak zaten bil ogretmeniysen formasyonun vardir ve muh olursan meslekde de gorev yaparsin acik ve net

atanırsın tabiki hocam, hatta şimdiki atamalarda nasıl oluyor bilmiyorum ama bir dönem 2. öncelikli atama ile ilk atamada bile atanıyordu bilgisayar mühendisleri.

Hocam bakma sen atanamazsin diyenlere... Onlar bir türlü kabul edemiyorlar branslarimizin ayrı olduğunu sanıyorlar. Siz mezun oldugunuz an denkliği varsa iş, Diplomanin mebbise işlenmesi için sadece bir dilekceye bakar. Rahat olun. TTKB kararında yeni mezun Müh. formasyonu varsa atanabilir iken neyin hayalini yaşayıp atanamazsin yazıyorlar anlayamıyorum. :)

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Bir arkadaş okulun ücretini sormuştu.Normalde 1600'a yakın bir ücreti var ama memur indirimiyle dönemlik 1296 tl ödüyorum.

hocam sorunun cevabını bilmiyorum ben başka bir açıdan bir şey söylemek istiyorum, dhmi de mühendis olarak kalmayı dene meb e gelince pişman olabilirsin. Herkese tatil kısmı cazip geliyor ama sorunlu gençlerle uğraşmakta eğlenceli değil ders anlatayım dersin anlattırmak istemez konuşayım dersin dalga geçmeye kalkar veli dersen geleceğim der gelmez kendini tutamaz hakaret edersin meb in gözünde yine tek suçlu sen olursun vs vs.

botec' Alıntı:
Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Bir arkadaş okulun ücretini sormuştu.Normalde 1600'a yakın bir ücreti var ama memur indirimiyle 1296 tl ödüyorum.

hocam bu ücret dönemlik mi, senelik mi?

Dönemlik hocam.Sizin de okul hakkında sorularınız olursa sorabilirsiniz hocam.destinaa88 hocam tabiki şuan için ilk önceliğim o yönde olacakta tabi hayat neler gösterir bilemiyor insan.

Konuyu da yanlış yere açmışım bu arada baya olmuştu girmeyeli boşluğuma denk gelmiş idare edin:)

destinaa88' Alıntı:
botec' Alıntı:
Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Bir arkadaş okulun ücretini sormuştu.Normalde 1600'a yakın bir ücreti var ama memur indirimiyle 1296 tl ödüyorum.

hocam bu ücret dönemlik mi, senelik mi?
Bence, ikinci öğretim normal bilg. müh. 765 tl iken dönemlik. uzaktan eğitim 1296 TL çokta fazla değil hocam... Denklik mevzu nasıl?

Öğretmenlikten önce karaelmas unv. teknisyendim istifa ettim bazen pişman oluyorum.

Mühendisim. TEF liymiş gibi meslek lisesinde çalışıyorum. Formasyonum var.

Zülfikar hocam denklik konusunda sıkıntı yok.ösym kılavuzunda olan bir bölüm lys puanıyla giriyorsunuz.şuanda mezunlar devlette mühendis olarak görev yapmaktalar.

Geri