boş ders öğretmeni muamelesi tepemi attırdı sonunda...

Kodla Büyü

yusufcuk51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
müdür yardımcısının boş derslerde öğrencileri bt sınıfına yollama ve her seferinde bana senin sınıfa alıyorum haberin olsun demesinden epeydir rahatsızdım bugün patlama noktasına geetirdi öğretmenler odasındayken 1 kez öğrenci yolladı bizim dersimiz boşmuş başımızda duracakmışınız diye la havre vela kuvvete çektim tabi sonra bi daha öğrenci gelince tepem attı gittim birde defteride yazacakmışım bu defteri niye ben yazıyorum dedim bu derse ben girmek zorunda değilim ki dedim...kim girecek bilişim sınıfında dedi boşta sınıf öğretmeni göndereceksiniz dedim yok ne yapalım dedi o zaman sen girip oturacaksın başlarında dedim ben boş ders öğretmeni değilimm dedim yine burası bilişim sınıfı sen durman gerekiyo gibi bişey söyledi git araştır nerde yazıyo benim bu derse girmek zorunda olduğum dedim..ben bundan sıonra bu derslerde durmam ne yaparsan yap dedim...şu an bu derslik duruyorum onuda derdimi sizinle paylaşmak içinn.... sabah sabah elim ayağım titredi bide öğrencilerin yanında tartıştım hoş olmadı pek...böyle bi zorunluluk yok değilmi arkadaşlar?

Hiçbir zaman olmadı böyle bir zorunluluk. Bende okula ilk geldiğim günlerde 1 2 denemeleri oldu böyle bende onlara işim çıkıyor sınıfta olmuyorum çocukların başında öğretmen gelmeden bilişim sınıfını kullandırmayacağımı söyledim. Hatta deneme sınavlarında bile sokmaya çalıştılar onlarada nöbetçiler girsin felan fıstık dedim. Bu yıl daha 1 kez bile demediler öyle birşey herkes tavrını koyunca sorun çözülüyor sizinde bundan sonra başınız ağrımaz emin olun.

branş öğretmenlerinin boş derslere girme gibi bi zorunluluğu yok

hocam bugüne kadar buna müsade ederek baştan yanlış yapmışsınız zaten.

benim bildiğim, nöbetçi değilsen o saatte dersin yoksa okulda bile durmak zorunda değilsin, yani dışarı kahve içmeye falan çıkırsın kimse karışamaz,
ben öyle yapıyorum yoksa beni öğr odasında otururken gören bişi soruyor

Dik duruşunuzdan ötürü sizi tebrik ederim. :alkis: :alkis:

geç kalınmış bi tepki olduğunu biliyorum ama bende arkadaşlığımız var diye sesimi çıkarmıyodum pek ve süreklide durmuyodum sınıfta o zamnda içim rahat etmiyo çocuklar bişey yapar diye...ama bunu görevimmiş addedmeye başlaması ve öğrenci yollaması çileden çıkardı...

Canınızı sıkmayın hocam, neticede siz haklısınız ve hakkınızı yedirmediniz. Gerisini kendi düşünsün. Yok öyle 5 kuruşa 3 köfte. :)

turkel2001' Alıntı:
benim bildiğim, nöbetçi değilsen o saatte dersin yoksa okulda bile durmak zorunda değilsin, yani dışarı kahve içmeye falan çıkırsın kimse karışamaz,
ne nöbeti hocam bize nöbet olayı geldide benim mi haberim yok...

müdür yardımcısına kalsa boş kaldığı zaman seni yerine bırakacak hocam ...

maalesef ki okullarımızda hangi sıkıntıları çekiyorsak %80'i iyi niyetimizden dolayı zamanında görevimiz olmadan yaptığımız işlerin idareler tarafından bizim görevimizmiş gibi algılanmaya başlamasından kaynaklanıyor. 5 yıl adamın özel işlerini yaparsın, 1 defa benim işim değil dersen bütün 5 yıl bir anda unutulur. Benim idaremle aram iyi diyen arkadaş bir defaya mahsus denesin...

hocam boş derslere branş öğretmeni girmez sınıf öğretmeni girer yoksa idare girer sıkmayın canınızo hocam girmeyin alışmasınlar..

böyle bişey oldu işte ilk günden ilk saatlerden canım sıkıldı epeyy paylaşmak istedimm sağolun arkadaşlar iyi geldi yorumlarınız...

yusufcuk51' Alıntı:
turkel2001' Alıntı:

Eğer formatörseniz nöbet yok ama sadece bilg derslerine giriyorsanız benim bildiğim kadarı ile nöbet verebiliyorlar, yoksa ben mi yanlış biliyorum?

turkel2001' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:
turkel2001' Alıntı:

Eğer formatörseniz nöbet yok ama sadece bilg derslerine giriyorsanız benim bildiğim kadarı ile nöbet verebiliyorlar, yoksa ben mi yanlış biliyorum?
formatör yada yeni adıyla BT rehber öğretmeni değilsek doğru hocam verebilirler...

hocam prosedür şu şekildedir. (tabi değişmediyse...)

boş derslere nöbetçi öğretmen girer.

nöbetçi öğretmen müsait değilse nöbetçi müdür yardımcısı girer.

nöbetçi müdür yardımcısı müsait değilse dersi boş olan sınıf öğretmeni girer. (zaten ek dersi tam aldığı için.)

eğer boşta sınıf öğretmeni de yoksa idari görevlendirmeyle dersi boş olan branş öğretmeni girer ama idari görev yazısı yazması lazım ve ek dersini de ödemesi lazım.

sehzade84' Alıntı:
hocam prosedür şu şekildedir. (tabi değişmediyse...)

boş derslere nöbetçi öğretmen girer.

nöbetçi öğretmen müsait değilse nöbetçi müdür yardımcısı girer.

nöbetçi müdür yardımcısı müsait değilse dersi boş olan sınıf öğretmeni girer. (zaten ek dersi tam aldığı için.)

eğer boşta sınıf öğretmeni de yoksa idari görevlendirmeyle dersi boş olan branş öğretmeni girer ama idari görev yazısı yazması lazım ve ek dersini de ödemesi lazım.
o zaman son maddeye göre bizi görevlendirebileceği anlamınamı geliyor hocam zaten ek dersini alıyor diye?

Yusufcuk sen boş olan dersinde okulda durmak zorunda bile değilsin formatör değilsen, formatörsende zaten kural çok açık nöbet görevi dahil hiçbir görev verilemez deniyor niye anlamamakta ısrar ediyorsun? VE-Rİ-LE-MEZ.

KöfteHoRr' Alıntı:
maalesef ki okullarımızda hangi sıkıntıları çekiyorsak %80'i iyi niyetimizden dolayı zamanında görevimiz olmadan yaptığımız işlerin idareler tarafından bizim görevimizmiş gibi algılanmaya başlamasından kaynaklanıyor. 5 yıl adamın özel işlerini yaparsın, 1 defa benim işim değil dersen bütün 5 yıl bir anda unutulur. Benim idaremle aram iyi diyen arkadaş bir defaya mahsus denesin...
kesinlikle katılıyorum hocam iyilik olarak yaptığımız işler zamanla görevimiz haline dönüşüyor

hocam eğer formatörseniz formatör öğretmenin görevlerini okuyun. görevleri arasında boş derslere girer diye bi madde yok. son maddede de "formatör öğrertmene burada yazan görevler dışında başka bir görev verilemez" diye bir madde var.

2 yıl önce ilköğretimde çalışıyordum hocam. şuan son durumu bilmiyorum tabi.

pneuma_ex' Alıntı:
Yusufcuk sen boş olan dersinde okulda durmak zorunda bile değilsin formatör değilsen, formatörsende zaten kural çok açık nöbet görevi dahil hiçbir görev verilemez deniyor niye anlamamakta ısrar ediyorsun? VE-Rİ-LE-MEZ.

pneuma_ex' Alıntı:
anlamamakta ısrar etmek...ilginçmişş...ben verilebilir mi dedimm şimdi verilebileceğini düşünsemm o çıkışı yapmazdımm zaten...formatör değilsem billiyorum oklulda durmak zorunda olmadığımı ama formatörüm...

herohamster' Alıntı:
hocam boş derslere branş öğretmeni girmez sınıf öğretmeni girer yoksa idare girer sıkmayın canınızo hocam girmeyin alışmasınlar..
Halk Eğitimde olduğum için soruyorum. Şimdi okullar ilkokul-ortaokul diye ayrıldı. Sınıf öğretmenlerinin de eskisi kadar boş dersi yok. Ben o okulun öğretmeni değilim 2. kademenin dersine girmem diyebilir mi?

hocam tebrik ederim insanlık iyi niyeti çok güzel kullaanıyorlar canınızı sıkmayın yapmanız gereken bişeydi yaptınız.

üzmeyin hocam kendinizi iyi yapmışsınız sonuçta haklısınız bence bundan sonra girmeyin o esnada kim nöbetçi öğretmense o girer eğer boşsa. eğer değilse müdür yardımcısı girer onun görevi

Geri