Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BOR POWER???

Konu, 'Otomobil Kulübü' kısmında intel4004 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. intel4004

intel4004 Seçkin Üye Seçkin Üye

motor yağı katkı maddesi var bor power diye bizim üretimmiiz bilgisi olan var mı?
    gerçekten faydalı mı?

2. intel4004

intel4004 Seçkin Üye Seçkin Üye

deniyen var mı??

3. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

abim 2 kere 98 corsa aracında denedi ve memnun kaldı... Her fırsatta nnt bor power tavsiye ediyor... Özellikle km si ilerlemiş araçlarda...

4. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

km si yüksek veya yıpranmış motorlarda kullanıldığını biliyorum.

Bir ara eski aracım için baya araştırmıştım. Netteki yorumların tahmini %85 i olumlu.

Ama dediğim gibi bakımsız, yıpranmış ve çok fazla km li araçlarda farkın daha fazla hissedildiği söyleniyor.

Kimiside var kullanmayın diyor, yağ firmaları salak mı diyor :) Yaman çelişki yani.

Saygılar

5. adeministrator

adeministrator Seçkin Üye Seçkin Üye

ben 120bindeki unoya koymuş 180binde satmıştım ama tamircilerin hepsi motor bomba gibi diyordu.
    passata koydum, bin km gitmeden ya benzinden ya şanstan ya da bor powerdan olsa gerek motor arıza lambam yandı. EGR kurum yapmış, dişli sıkışmış, dişliyi kırmış 400 liraya değiştirdim.

yorum sizin...

6. pegasus777

pegasus777 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben eklemek için almıştım arabanın garantisi bitmediğinen servisteki usta koymayalım bir şey olur motora bor powerdan diye garanti dışı derler dedi. Şuan bende duruyor aracım düşük km olduğundan koymayacağım eğer isteyen olursa uygun fiyata gönderebilirim...

7. miraz

miraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben BorPower değilde farklı bir firmaya ait olan MotorSilk koydum aracıma 1 hafta önce. 100 bin km civarında 2007 Fiesta Dizel aracımda çekiş sorunu vardı. Özellikle yokuşlarda araç 1.vitese kadar düşüyordu. Yorumlara bakarak yağ değişiminden sonra MotorSilk koydum ve bir deneme sürüşü yaptım. Gözlerime inanamadım, sanki başka bir araca binmişim gibi arac canavar olmuştu. Sonradan sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum ama çok memnunum şuana kadar.

8. wgolf

wgolf Seçkin Üye Seçkin Üye

kullanan çok arkadaşım var km ilerlemiş araçlarda süper
    yeni araçlarda yakıt olarak en fazla %3-%4 tasaruf yapar birde yağı 2-3 km daha fazla binersin faydası olur tavsiye ederim
    üstündeki yazılanları iyi uygulamak lazım

9. erhnhtms

erhnhtms Seçkin Üye Seçkin Üye

babamın 2001 70 bindeki vw borasında denemiştim araba biraz sessizleşmişti ve yakıtta %5 civarı düşmüştü

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal