BOR POWER???

Kodla Büyü

intel4004

Seçkin Üye
Seçkin Üye
motor yağı katkı maddesi var bor power diye bizim üretimmiiz bilgisi olan var mı?
gerçekten faydalı mı?

abim 2 kere 98 corsa aracında denedi ve memnun kaldı... Her fırsatta nnt bor power tavsiye ediyor... Özellikle km si ilerlemiş araçlarda...

km si yüksek veya yıpranmış motorlarda kullanıldığını biliyorum.

Bir ara eski aracım için baya araştırmıştım. Netteki yorumların tahmini %85 i olumlu.

Ama dediğim gibi bakımsız, yıpranmış ve çok fazla km li araçlarda farkın daha fazla hissedildiği söyleniyor.

Kimiside var kullanmayın diyor, yağ firmaları salak mı diyor :) Yaman çelişki yani.

Saygılar

ben 120bindeki unoya koymuş 180binde satmıştım ama tamircilerin hepsi motor bomba gibi diyordu.
passata koydum, bin km gitmeden ya benzinden ya şanstan ya da bor powerdan olsa gerek motor arıza lambam yandı. EGR kurum yapmış, dişli sıkışmış, dişliyi kırmış 400 liraya değiştirdim.

yorum sizin...

Ben eklemek için almıştım arabanın garantisi bitmediğinen servisteki usta koymayalım bir şey olur motora bor powerdan diye garanti dışı derler dedi. Şuan bende duruyor aracım düşük km olduğundan koymayacağım eğer isteyen olursa uygun fiyata gönderebilirim...

Ben BorPower değilde farklı bir firmaya ait olan MotorSilk koydum aracıma 1 hafta önce. 100 bin km civarında 2007 Fiesta Dizel aracımda çekiş sorunu vardı. Özellikle yokuşlarda araç 1.vitese kadar düşüyordu. Yorumlara bakarak yağ değişiminden sonra MotorSilk koydum ve bir deneme sürüşü yaptım. Gözlerime inanamadım, sanki başka bir araca binmişim gibi arac canavar olmuştu. Sonradan sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum ama çok memnunum şuana kadar.

kullanan çok arkadaşım var km ilerlemiş araçlarda süper
yeni araçlarda yakıt olarak en fazla %3-%4 tasaruf yapar birde yağı 2-3 km daha fazla binersin faydası olur tavsiye ederim
üstündeki yazılanları iyi uygulamak lazım

babamın 2001 70 bindeki vw borasında denemiştim araba biraz sessizleşmişti ve yakıtta %5 civarı düşmüştü

Geri