Bootstrap 4 anlatırken basit şablonlar ve önemli tavsiyeler

Kodla Büyü

sas7979

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bende Web tasarım ve programlama dersinde dikkat çekmesi ve gerçekten çocukların divlerle piksel ayarlayarak hazırladığı materyallerin çok kısıtlı kaldığı ve çağı yakalamak adına Bootstrap göstermeye karar verdim.Ve versiyon seçimi olarak da olmuşken tam olsun mantığıyla bootstrap 3 değil de 4'ü alpha sürümü olmasına rağmen kullanıyorum.İlk izlenimler mükemmel zaten ikisi arasında çok çok büyük farklar yok açıkçası 3'te panel mantığı vardı en göze çarpan 4'te yok yerine daha gelişmiş olarak "card" bileşeni getirilmiş ve en güzeli Corusel mantığı daha kapsamlı ve güzel.Öğrencilerimin çok hoşuna gitti ve en güvensizi bile şu an mükemmel bir site hazırladım diye kendiyle gurur duyuyor :)

Size tavsiyem "Uğur Gelişken'in Bootstrap 4 " kitabıdır bana baya yol gösterdi ve mükemmel bir şekilde hazırlanmış.Uğur Gelişkenin Web tasarım ve programlama adlı kitabı da ekstra önerimdir.Adam çağı yakalamış gerçekten kitaba soğuktum açıkçası bilgisayar için ama bu kitaplarla baya ısındım.

Öğrencilerime şu şablonları gösterdim.İlk olarak Grid sistemi yani container-Row-Col olaylarını daha sonra bileşenleri özellikle "CARD" bileşenini aşağıda vereceğim şablonlar basit ama geliştirilebilir ve kullanılabilir en güzel yanı responsive olması.Derslerinizde mantığı kavratma açısından kullanılabilir.Bu forumdan çok yararlandığımdan resmen sorumluluk duyuyorum paylaşıma :) Herkese kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• bootstrap-1.rar
    1.8 MB · Görüntüleme: 92
  • bootstrap-2.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 68
  • Bootstrap-3.rar
    3 MB · Görüntüleme: 76
Size tavsiyem "Uğur Gelişken'in Bootstrap 4 " kitabıdır bana baya yol gösterdi ve mükemmel bir şekilde hazırlanmış.Uğur Gelişkenin Web tasarım ve programlama adlı kitabı da ekstra önerimdir.Adam çağı yakalamış gerçekten kitaba soğuktum açıkçası bilgisayar için ama bu kitaplarla baya ısındım.

Hep Back-end uğraştığım için Front-end konusunda kendimi geliştirme imkanım olmadı.
pek css bilmeden bu kitabı alsak yararı olur mu sizce?

girdap08' Alıntı:

Hep Back-end uğraştığım için Front-end konusunda kendimi geliştirme imkanım olmadı.
pek css bilmeden bu kitabı alsak yararı olur mu sizce?
Hocam zaten bootstrap bir css framework css en azından bi alt yapı olsa bu framework ile çok rahat istediğin şablonu oluşturarak kendini geliştirirsin kitap css temeli anlatmıyor yararlı olmaz bence

Geri