BOOTMGR is missing hatası yardım...

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar etkileşimli tahta durup dururken hata verdi...tahtayı açtığımda "bootmgr is missing..press ctrl alt del to restart"... hatası verdi...
tekrar imaj yükledim çare olmadı...biosa girip değişik ayarlar denedim yine olmadı...ne yapsam olmuyor...
yok mu bunun kesin çözümü...? yardım ederseniz çok sevinirim...

Hocam aynı sorunla ben de karşılaştım. Harddiskten başlat dediğimde bu hatayı alıyordum. Uefi harddisk yaptığımda tahtanın açılışında sıkıntı olmadı. Tam olarak nedenini anlayamasam da çözümü bu şekilde buldum. Deneyin isterseniz.

illegal01' Alıntı:
Hocam aynı sorunla ben de karşılaştım. Harddiskten başlat dediğimde bu hatayı alıyordum. Uefi harddisk yaptığımda tahtanın açılışında sıkıntı olmadı. Tam olarak nedenini anlayamasam da çözümü bu şekilde buldum. Deneyin isterseniz.
uefi harddisk dediğiniz nasıl oluyor?

only61' Alıntı:
illegal01' Alıntı:
boot ekranında çıkıyor, imaj yükledikten sonra açılış olarak onu seçince düzeldi.

only61' Alıntı:
illegal01' Alıntı:

faz2 tahtalar uefi. biosda boot manager adıyla görünür. onu ilk sıraya getirin.

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım mersin in imajını yükledim sorun çözüldü

only61' Alıntı:
ademola' Alıntı:
only61' Alıntı:
benim tahtalar faz1
faz1 eski tip mbr sıkıntı olmaması lazım hangi imajı atıyorsunuz.

acronis kendi imajım....
50 tane tahta yükledim hiçbirinde sorun olmadı ama 2 tanesi yukarıdaki hatayı verdi anlamadım gitti...
hocam imaj atacağın bölüme dikkat et primary active olma durumu var, normal faz1 de csürücüsü active ama primary değil ilk 9gblık bölüm aktif.
sorunun çözümü basit aslında, imajı atarken primary aktif durumunu kontrol et sadece

Hangi işletim sisteminin imajını atıyorsan onun dvd si ile başlangıç bölümünü onarman lazım. Bilgisayarda aynı hatayı aldım, bu şekilde çözmüştüm

faz 1 tahtaların birinde ben de aynı sorunla karşılaştım.30 tahtaya imaj attım sadece biri yüzünden iki gün uğraştım. Çözüm harici dvd ile açılan bir tahtada sistem onarım diski oluşturuyosun sonra sorunlu tahtaya harici dvd ve oluşturduğun onarım diski ile başlangıç onarma yapıyosn

thekanarya' Alıntı:
faz 1 tahtaların birinde ben de aynı sorunla karşılaştım.30 tahtaya imaj attım sadece biri yüzünden iki gün uğraştım. Çözüm harici dvd ile açılan bir tahtada sistem onarım diski oluşturuyosun sonra sorunlu tahtaya harici dvd ve oluşturduğun onarım diski ile başlangıç onarma yapıyosn
Hocam harici DVD diski mi? USB disk olmasın? Tahtalardan DVD sürücü yok ki

only61 HOCAM son durum nedir...
cd boot
bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd

bu kodların çözüm olduğunu ben biliyorum pcler için ama 2.faz tahtalarda uefi olduğundan sonuç nedir bilemem...sen gelişmeleri söylersen sevinirim.faz 2 bizimkiler daha kabulu yapılmadığı için beklemedeyiz.

elrond' Alıntı:
only61 HOCAM son durum nedir...
cd boot
bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd

bu kodların çözüm olduğunu ben biliyorum pcler için ama 2.faz tahtalarda uefi olduğundan sonuç nedir bilemem...sen gelişmeleri söylersen sevinirim.faz 2 bizimkiler daha kabulu yapılmadığı için beklemedeyiz.

benimkiler 1.faz..bi de kendi okulum değil başka okul...daha uğrayamadım...çözümleri deneyip sonuçları burada yazacağım ;)

Geri