bootlu image dvdsi hazırlama programı var mı arkadaşlar

Kodla Büyü
Bildiğim kadarıyla..Nero da çok basit bi şekilde yapabiliyorsunuz...Sadece win98 başlangıç disketi istiyo...Boot cd oluştur diyi seçenek var.

ben bu metodu denemedim ama ghost programını kullanarak bunu hallediyorum.
Ghost'tan yedeğini alıp dvd ye atıyorum ayrıca ana dizine "ghost.exe" programını ekledikten sonra bilgisayarı dvd sürücüden açtırıyorum ve sorunsuzca geri yükleme yapıyorum. zaten ibm ler için meb den gelen kurtarma dvd leri de bu şekilde hazırlanmış.

filatros' Alıntı:
ben bu metodu denemedim ama ghost programını kullanarak bunu hallediyorum.
Ghost'tan yedeğini alıp dvd ye atıyorum ayrıca ana dizine "ghost.exe" programını ekledikten sonra bilgisayarı dvd sürücüden açtırıyorum ve sorunsuzca geri yükleme yapıyorum. zaten ibm ler için meb den gelen kurtarma dvd leri de bu şekilde hazırlanmış.

Norton Ghost ile imajı direk DVD ye yazdırarak da yapılabiliyor. Bilgisayarı DVD den boot edince Ghost açılıyor.

eski alışkanlık olsa gerek. yıllardır yedek almayı hep böle yaptığım için diğer metodları hiç denemedim. fahrican hocam denemişse oluyordur. bi de öyle denemek lazım

Acronis True Image Server diye bi program var. Kendisi boot cd si oluşturuyor. Bilgisayarı bu cd ile açtıktan sonra ister o makineye aldığınız imajı ister ağdan herhangi bir makineden ister cd ister dvd den geri yükleyebiliyorsunuz. Ağda sorunsuz çalışıyor otomatik ağı görüyor. Ben birkaç yıldır bunu kullanıyorum. Süper bir program istersen diskte kopyalayabiliyorsun. Norton gibi karışık değil ve fare kullanabiliyorsun klavyeye hiç dokunmadan 5-6 dakika da imjı geri yüklüyor eski bir ghost kullanıcısı olaarak kesinlikle Acronis Serveri tavsiye ederim.

Geri