böbrek taşı

Kodla Büyü

umaykut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
müjdeee..
bugün basket topu gibi bir böbrek taşım olduğunu öğrendim :(
sol böbrekte 4,5 mm büyüklüğünde..
bilgisi veya önerisi olanları bekliyorum arkadaşlar..

Bira içip opel marka bi arabaya binip bozuk yollarda gezersen en kısa zamanda düşer. :mrgreen:

Şaka bi yana geçmiş olsun..

Geçmiş olsun hocam geçen yıl bende düşürdüm
çok sinir bozucu ve şiddetli ağrıları olmuştu inşallah sen böyle sıkıntılar yaşamadan düşürürsün
doktor ilaç kullanmamı tavsiye etmedi özellikle mideye ve bağırsaklara zararı çok dedi
aktarlardaki ürünlerde bir hayli etkili oluyor ben çok su içip traktöre binerek:) düşürdüm birkaç günde
acil şifalar dilerim

Hocam senin ki iyimiş.benimki kaya.2 cm. büyüklüğünde.kırdırıyorum.daha kırmayı başaramadılar.kırılacak gibide durmuyor.Allah sabır versin...

1cm e kadar taşlar düşürülebiliyor. Ben sürekli düşürüyorum hocam. Maalesef inanılmaz bir acı veriyor. Hatta doktor bir benzetme yaparak "doğumdan çok daha zordur bunu düşürmek" dedi bir keresinde. Tek çaresi var bol bol su içip hareket etmek. Özellikle voleybol tarzı zıplayarak yapılan faaliyetlerle düşme süreci hızlanıyor. Mecbur kalmadıkça sakın kırdırmayın hocam.

Maydanoz kaynatılarak içilirse,
kiraz sapları kaynatılarak içilirse,
yoğurdun suyu içilirse,
bende işe yarıyor.

bir de taş düştüğünde tahlile gönderip ne tür bir taş olduğunu kontrol ettirin. çünkü çok çeşitleri var. ona göre bir perhiz uygulanabilir.

geçmiş olsun..

hocam ilk taş düşürmende sıkıntılı olur. muhtemel 6 ayda bir tekrar oluşur. bir kaç defadan sonra artık alışırsın. en azından bende öyle oldu. geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin sayın Hocam. Bir arkadaşın eşi Afyonkarahisar Gazlıgöl kasabasında
sağlık personeli olarak çalıştığında Kaplıcalara taş düşürmeye gelenlerin gece ağrıları olduğunda çok defa uykularından
uyandırılıp iğne vurduklarını, bu nedenle de oraya kendileri de tesis yapmaya karar verdiklerini anlatmıştı. Tesis
Tıp danışmanı olan Doçent de bölgedeki termal suların böbrek taşında en iyi çözüm olduğunu anlatmıştı.Ameliyatsız
en iyi çözüm kaplıca diye düşünüyorum.

arkadaşlar gerçekten çok sağolun bilgiler için..
bol su ve basketbol sanırım çözümüm olacak..
umarım çok ağrım olmaz..
bu arada hocam 2 cm büyüklüğünde olabiliyomuymuş? benimkine büyük diyodum ben..
seninki mermermiş hocam yaa..
şaka bi yana Allah hepimize yardım etsin..

gilebolu ya da girebulu ya da öyle bişi. kayseri civarında fazlaca yetişir. salkım halinde kırmızı meyveleri vardır. taze sıkılıp içilince böbrek taşı başta olmak üzere pek çok şeye iyi geliyo. tadı bi tuhaf, ilk içen hoşlanmayabilir. yine de doktorunuza başvurup için. Allah şifa versin

hocam geçmiş olsun.
ismini hatırlamadığım bi karışım var aktarda satılıyor.
şarap şisesine benzeyen bi şisesi var:) envai çeşit bitkiyi karıştırmış adamlar
böbrek taşını eritip düşürmeni sağlıyor.
bulabilirsen bi dene bence

yok bi tanıdığım da 2 ay kullandı 3 böbrek taşı vardı biri düştü 2 si de küçüldü
ama tadı kötüymüş o yüzden artık düzenli içmiyor :)

dün gilaburu denen meyve suyunu aldım..
ama dediğiniz karışımı da gördüm 20 liraydı şişesi..
bakalım bundan fayda görmezsek onu deneyecez mecburen..

Böbrek taşını müjde diye veren birini ilk defa görüyorum :) düşerkende acaba müjdee geliyorrrr diyebilecek mi?

Hocam ben 3 defa düşürdüm. Hep idrarımı uzun süre beklettim (çok sıkışın :) )ve düştü.

eşkina balığı taşını yarım bardak limon suyunda 1 gün bekletip içince
taşlar yok oluyormuş diye duydum..
2-3 hafta süresince uygulamak lazımmış..

bende 3 tane düşürdüm 2si mercimek kadardı felaket ağrılar çektim her seferinde, fakat hiçbirinde de ilaç falan kullanmadım. ama ilaçla daha rahat düşürülebilir belki. kocakarı ilaçlarını bırak hocam en sağlamı bir nefroloğa görün ne derse onu yap.

umaykut' Alıntı:

evet eşkina belığının kafasında bulunan taşlarla yapılan limon suyuyla ağrısız kendi kendine geçiyor internetten arama yapabilirsiniz. benim kendim zıpkınla vurduğum balıklardan çıkardım isteyen varsa özelden mesaj atsın tabi herşeyin bir bedeli var :) 14 tane var elimde

Ekli dosyalar

• eskina.jpg
    eskina.jpg
    57.3 KB · Görüntüleme: 960
  • imagesCA288T4J.jpg
    imagesCA288T4J.jpg
    2.4 KB · Görüntüleme: 961
umaykut' Alıntı:

Hanımannemde böyle bir taş kullandı. Ama taş düşmüyorda eriyip gidiyor. Yanlız balığın adı farklıydı sanki....

Geri